Keenan Allen, sześciokrotny skrzydłowy Pro Bowl, otrzymał wiele opcji kontraktu na pozostanie w Los Angeles Chargers, w tym przedłużenie, zanim zostanie sprzedany, powiedział na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor generalny Chargers Joe Hortiz.

Na początku tego miesiąca Chargers wymienili Allena na rzecz Chicago Bears w zamian za wybór w czwartej rundzie draftu w 2024 roku.

Według źródła ligowego Chargers zwrócili się do Allena z prośbą o obniżkę jego łącznej pensji podstawowej i premii wynoszącej 23,1 miliona dolarów, na co Allen odmówił. Według Over the Cap firma Trading Allen zapewniła Chargers dodatkowe 23,1 miliona dolarów.

Allen ma za sobą prawdopodobnie najlepszy sezon w swojej karierze w NFL. Ustanowił rekord franczyzy, organizując 108 przyjęć. Jego wynik 1243 jardów był jego najlepszym wynikiem od 2017 roku i osiągnął tę liczbę w zaledwie 13 meczach. Allen opuścił cztery ostatnie mecze w 2023 roku z powodu kontuzji pięty. Dodał siedem przyjęć przyłożenia.

Chargers dokonali radykalnych zmian w składzie przyjmującym, ponieważ Allen i Mike Williams nie są już w Los Angeles. Zespół wypuścił Williamsa, który od tego czasu podpisał kontrakt z New York Jets, przed nowym rokiem ligowym na początku tego tygodnia, oszczędzając 20 milionów dolarów na przestrzeni kosmicznej.

Los Angeles jest na dobrej drodze do objęcia jednego z potencjalnych kandydatów na odbiorcę premium, zajmując piąte miejsce w kwietniowym drafcie spośród Marvina Harrisona Jr. z Ohio State, Malika Nabersa z LSU lub Romea Odunze z Waszyngtonu – w połączeniu z odbiorcą czwartego roku Joshuą Palmerem i pierwszym w 2023 r. wybór w rundzie rewanżowej Quentin Johnston, jeśli taki jest wybór trenera kierunku Jim Harbaugh i Hortiz chcą dokonać pierwszego wyboru w swoim nowym partnerstwie.

GŁĘBIEJ

Reset bezpłatnej agencji Chargers: Co dalej po osiągnięciu limitu wynagrodzeń?

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Kevork Djansezian / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here