Dwukrotny kandydat na gubernatora opozycyjnej Partii Ludowo-Demokratycznej (PDP) w stanie Ondo Balogun Eyitayo Jegede (SAN) ogłosił w czwartek, że wycofuje się z nadchodzących wyborów na gubernatora tego stanu w 2024 roku.

Jegede, który był kandydatem PDP odpowiednio w wyborach w 2016 i 2020 r., zauważył, że zobowiązał się do poniesienia wszelkich niezbędnych poświęceń, aby zapewnić rozwiązania problemów
problemy partii, zamiast przyłączać się do ich pogłębiania.

Przemawiając w Akure, stolicy stanu, zwracając się do swoich licznych zwolenników w 18 obszarach samorządu lokalnego stanu, wódz PDP powiedział, że jest bardziej zaangażowany w zapewnienie zwycięstwa PDP w wyborach.

„Po kilku intensywnych i szeroko zakrojonych konsultacjach, konsolidacjach i ponownych rozważaniach stało się oczywiste, że musimy ponownie rozważyć, czy kontynuować postępowanie, czy obrać inną drogę, która mogłaby zagwarantować zgodność z przewagą opinii w zakresie dążenia do godziwej reprezentacji, równości i fair play, szczególnie na szczeblu gubernatorskim” – stwierdził.

Jegede powiedział dalej: „Konstytucja naszej partii nie pozwala na podział na strefy, co zostało zademonstrowane poprzez wybór kolejnych gubernatorów. Wybory nie opierały się na podziale na strefy, ale na zasługach.

„Dzisiejsze wydarzenie stało się celowe w obliczu nadchodzących potencjalnych działań w naszym państwie i partii. Należy podjąć decyzję, czy konieczne jest powtórzenie procesu, przez który przeszliśmy w latach 2016 i 2020.

„Mamy szereg kandydatów na gubernatora, którzy są kompetentni i wyróżniają się w swoich różnych powołaniach, są też tacy, którzy wykazali się wyjątkowymi cechami, w tym konsekwencją i niezachwianą lojalnością wobec partii.

„Uważam, że nadszedł czas, aby dać tym mężczyznom szansę spróbowania szczęścia w szkole podstawowej i, dzięki łasce Bożej, ostatecznie wygrać wybory na gubernatora, a wszyscy kandydaci otrzymają wszelkie dostępne wsparcie, jakie będzie do mojej dyspozycji.

„Nadszedł czas, aby odbudować partię tak, aby zwyciężyła. Jestem zdecydowany ponieść wszelkie niezbędne poświęcenia, aby rozwiązać problemy partii, zamiast przyłączać się do ich pogłębiania.

„Uznaję, że sukces naszej partii jest możliwy do osiągnięcia, jeśli wszyscy będziemy współpracować, dlatego też proszę o połączenie rąk z kierownictwem partii w waszych okręgach i w różnych obszarach władz lokalnych, aby zapewnić prawybory wolne od urazów i pomyślne w nadchodzących wyborach na gubernatora.”

Tagi: Polowanie

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here