Na początku czerwca ubiegłego roku, gdy San Diego Padres spadało poniżej 0,500, a Chicago Cubs odwiedzali Petco Park, Peter Seidler zaproponował pomysł zmiany energii w budynku.

Wkrótce prezes Padres, dyrektor generalny AJ Preller i zastępca dyrektora generalnego Josh Stein zebrali się na prawym skrzydle i przy pomocy podróżującego sekretarza TJ Lasity spalili paczkę kadzidła. Zanieśli go na kopiec, a następnie na bazę domową, gdzie dołączyła do nich żona Seidlera, Sheel. Zdjęli buty.

Później członkowie drużyny Cubs, którzy zatrzymywali się w hotelu z widokiem na boisko, zapytali dyrektora generalnego, czy on i właściciel Padres to ludzie, których zauważyli na boisku, którzy otwarcie modlili się o obrazę.

Na co odpowiedziałem: „Do cholery, racja”. Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wygrać w San Diego” – wspomina Preller.

Preller opowiedział tę historię, aby śmiać się w sobotę w Petco Park podczas uroczystości poświęconych życiu Petera Seidlera. Seidler, który kupił Padres w 2012 roku i zmarł 14 listopada w wieku 63 lat, najwyraźniej zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić San Diego pierwsze duże profesjonalne mistrzostwa sportowe – od wydawania rekordowych kwot pieniędzy po błaganie niebios o zmianę losu. Chociaż zmarł, zanim zdążył zrealizować swoje marzenie, sobotnia ceremonia przypomniała o jego wyjątkowej osobowości i dziedzictwie, które z pewnością przetrwa.

Padres odsłonili trwały hołd dla Seidlera w postaci złotego serca z jego inicjałami pod lożą prasową Petco Park. Burmistrz San Diego Todd Gloria ogłosił, że ulica w pobliżu stadionu wkrótce zmieni nazwę na „Peter Seidler Way”. Szesnastu innych mówców, w tym gracze Padres Manny Machado i Joe Musgrove, Trevor Hoffman bliżej Hall of Fame i dwoje z dziewięciorga rodzeństwa Seidlera, wyszło na scenę ustawioną na prawym polu, aby uczcić i zapamiętać właściciela i działacza humanitarnego, który przyjął wyjątkowe podejście do prowadzenia klubu Padres i interakcja z miastem San Diego.

Jedno z najbardziej przejmujących wspomnień pochodzi od pierwszego mówcy, osoby odpowiedzialnej za tymczasową kontrolę Padres i właściciela mniejszościowego Erica Kutsendy. Kutsenda, wieloletni przyjaciel i partner biznesowy Seidlera, opisał pierwsze spotkanie z Seidlerem w 1996 roku, a trzy lata później wspólne przebiegnięcie maratonu podczas niskich temperatur i ulewnego deszczu. Seidler nie ukończył wyścigu; trasa doprowadziła obu biegaczy blisko jego rezydencji w Los Angeles, a Seidler, przemoczony i drżący, zdecydował się wrócić do domu.

Zaledwie trzy miesiące później on i Kutsenda ukończyli kolejny wyścig – Rock ‘n’ Roll San Diego Marathon – w bardziej przyjaznych warunkach w innym mieście.

„Lubię myśleć, że Peter wiedział, że tu jest jego miejsce” – powiedział Kutsenda.

Rzeczywiście, wkrótce po tym, jak Seidler kupił Padres podczas rekonwalescencji po leczeniu chłoniaka nieziarniczego, on i jego rodzina przenieśli się z Los Angeles do San Diego. W ciągu następnych 11 lat Seidler przeżył kolejną walkę z chłoniakiem nieziarniczym, podniósł płace Padres do niewyobrażalnych wcześniej wysokości, zajęcie się lokalnym kryzysem bezdomności uczynił osobistą misją i świętował zdenerwowanie drużyny Los Angeles Dodgers w Lidze Narodowej 2022 Seria dywizji. Aż do śmierci otwarcie marzył o tym, by zobaczyć, jak jego Ojcowie idą kilka kroków dalej.

„Za rok” – powiedział Seidler w lutym ubiegłego roku – „bogowie baseballu uśmiechną się do drużyny San Diego Padres i zorganizujemy paradę”.

Ta wizja, jak powiedzieli w sobotę Kutsenda i inni, będzie nadal realizowana. Padres rozpoczęli tę pogoń w zeszłym tygodniu w Seulu w Korei Południowej, gdzie rozpoczęli sezon 2024, dzieląc dwa mecze przeciwko Dodgersom. Po dwóch występach przeciwko Seattle Mariners Padres wznowią sezon zasadniczy w czwartek w Petco Park z naszywką „PS” na koszulkach.

(Zdjęcie: Sean M. Haffey / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here