PORTOWA ŚW. LUCIE, Floryda — Podczas ostatniego meczu ligi grejpfrutowej w ramach być może ostatniego wiosennego treningu w Houston Astros Alex Bregman stworzył występ, który udowadnia, że ​​poradzi sobie przez rok kontraktowy.

Potem prawie przyznał, że jeden nadchodzi.

Bregman dwukrotnie strzelił gola, podwoił skuteczność na lewym skrzydle i zaliczył sześć runów podczas wygranego 13:5 meczu Houston z New York Mets, po czym ujawnił, że klub nie zaoferował mu długoterminowego przedłużenia.

Bregman powiedział, że nie spodziewa się oferty przed czwartkowym dniem otwarcia, ale pozwoli swojemu agentowi, Scottowi Borasowi, na negocjacje z klubem w trakcie sezonu, jeśli będzie zainteresowanie.

Dwa lata temu Houston podpisał kontrakt z wyznaczonym pałkarzem Yordanem Alvarezem na sześcioletnie przedłużenie w trakcie sezonu o wartości 115 milionów dolarów, co stanowi przynajmniej precedens dla paktu wewnątrzsezonowego.

Mimo to te dwie sytuacje nie mogłyby być bardziej od siebie różne. Alvarez, którego Boras nie reprezentuje, podpisał umowę, zanim jeszcze uzyskał uprawnienia do arbitrażu. Bregman podpisał już jedno przedłużenie umowy o wartości 100 milionów dolarów w 2019 r. Zatrudnił Borasa przed sezonem 2020, a po tym roku ma rozpocząć bezpłatną agencję.

Przez całe wiosenne szkolenie Bregman niemal wszystkie pytania dotyczące statusu swojego kontraktu zadał Borasowi, który prawie zawsze zachęca swoich klientów, aby unikali przedłużania kontraktów na rzecz maksymalizacji ich wartości w ramach bezpłatnej agencji.

Dwóch jego klientów Astros to osoby odstające. Jose Altuve i Lance McCullers Jr. podpisali długoterminowe przedłużenia przed rozpoczęciem ostatnich sezonów pod kontrolą klubu. Boras wynegocjował dwa dla Altuve, w tym pięcioletni pakt o wartości 125 milionów dolarów, który podpisał w lutym.

Kontrakt oznacza, że ​​Altuve zakończy karierę w Houston, co Altuve powiedział Borasowi, że to jego preferencja. Bregman, który jest o cztery lata młodszy od Altuve, nie złożył takiego oświadczenia. Na konferencji prasowej ogłaszającej przedłużenie Altuve Boras przyznał, że Bregman będzie miał „bardziej normalną dynamikę wolnej agencji”.

Przez całą zimę i wiosnę dyrektor generalna Houston, Dana Brown, utrzymywała, że ​​zespół złoży Bregmanowi ofertę, ale nigdy nie określiła, czy zostanie ona złożona podczas wiosennych treningów.

Rozmowy o przedłużeniu kontraktu są tradycyjnie bardziej aktywne podczas wiosennych treningów, ale widoczne błogosławieństwo Bregmana dla Borasa, aby negocjował w sezonie, mogłoby dać Brownowi i właścicielowi Jimowi Crane’owi czas na przedłużenie oferty.


11 marca Alex Bregman rozdaje autografy fanom. (Megan Briggs / Getty Images)

Klub będzie miał także wyłączne prawa do negocjacji z Bregmanem przez pierwsze pięć dni poza sezonem. W 2021 roku Houston wykorzystało tę okazję, aby zaoferować kamieniowi węgielnemu franczyzy Carlosowi Correi pięcioletnie przedłużenie o wartości 160 milionów dolarów.

Correa odrzucił tę propozycję i stał się najnowszym z głośnych zawodników, którzy odeszli z rdzenia mistrzostw Astros. Houston nie mogło również zatrzymać rodzimego zapolowego George’a Springera i po sezonie 2019 został wyceniony z darmowej agencji Gerrita Cole’a.

Crane nigdy nie dał kontraktu dłuższego niż sześć lat i nigdy nie gwarantował kwoty przekraczającej 151 milionów dolarów, czyli dwóch punktów odniesienia, które być może będzie musiał przekroczyć, aby zatrzymać Bregmana.

Fakt, że tej zimy Crane zawarł z Joshem Haderem największą umowę wolnego agenta w swojej karierze i będzie miał największą w historii franczyzę listę płac w dniu otwarcia, sugeruje przynajmniej pewną zmianę w jego standardowych procedurach operacyjnych.

To, czy odejdzie wystarczająco daleko, by sprostać pragnieniom Borasa i Bregmana, to zupełnie inna sprawa.

„Będę skupiony na grze w piłkę i pozwolę (Borasowi) zająć się tym razem z nimi” – powiedział Bregman. „Słuchamy. Jestem po prostu gotowy do gry.

„Lubię przebywać w towarzystwie tych wszystkich chłopaków, grać, rywalizować i przygotowywać się do początku sezonu. Tak naprawdę nie traktuję tego jak (rok kontraktowy). Traktuję to jak kolejny sezon, starając się mieć dobry rok.

Bregman nie zagra w niedzielnym finale Ligi Grejpfrutowej przeciwko St. Louis Cardinals, ale powinien pojawić się w poniedziałkowych i wtorkowych meczach pokazowych drużyny przeciwko Triple-A Sugar Land Space Cowboys w Minute Maid Park.

Bregman zakończył mecz z wynikiem 18 na 47, z procentem bazowym na poziomie 0,431 i wynikiem 1,027 OPS w 16 meczach ligi grejpfrutowej. „Piłka odbija się teraz inaczej” – powiedział menadżer Astros Joe Espada, co jest powitalnym znakiem dla zespołu jako całości i trzeciego bazowego przygotowującego się na rok kontraktowy.

„Jeśli jest ktoś, kto potrafi wytrzymać presję, to jest to Alex Bregman” – powiedział Espada. „Jest mocny psychicznie. On to może zrobić.

(Zdjęcie na górze: Rich Story / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here