Oddział Partii Ludowo-Demokratycznej w stanie Osun stwierdził, że specjalne zespoły bezpieczeństwa z Abudży umieściły listę 25 urzędników państwowych podejrzanych o aresztowanie i uprowadzenie.

W oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego PDP Osun Sundaya Bisiego, otrzymanym w sobotę w Osogbo, stwierdzono, że grupa bezpieczeństwa, która miała przeprowadzić aresztowanie, planuje rozpocząć pracę w nowym tygodniu bez nakazu aresztowania.

Partia podała również, że aresztowani to czterech specjalnych doradców, pięciu przywódców partii i 15 innych urzędników państwowych, którzy po ich aresztowaniu zostaną przewiezieni do Abudży.

Bisi powiedział dalej, że plan aresztowania urzędników rządowych PDP i Osun został ujawniony w czwartek wieczorem przez niektórych członków Kongresu Wszystkich Postępowców w tym stanie, którzy przechwalali się, że zamierzają użyć siły federalnej, aby prześladować urzędników rządowych Osun i niektórych przywódców rządzącej PDP.

Przewodniczący PDP wezwał jednak policję i Departament Służb Państwowych do unikania stronniczości politycznej.

Powiedział: „Chcę wezwać prezydenta Bolę Tinubu, aby przestrzegł członków swojej partii w Osun, ponieważ nie pozwolimy, aby nasi członkowie byli prześladowani lub prześladowani w tym stanie. Oczekujemy natychmiastowej interwencji Pana Prezydenta.

„Składamy ten apel, wychodząc z założenia, że ​​jakakolwiek zakapturzona operacja bezpieczeństwa przeciwko urzędnikom stanu Osun i partii będzie stanowić bezpośrednie naruszenie konstytucji i podstawowych praw człowieka tych urzędników. Nie ulegniemy takim groźbom i zastraszaniu.

„Nasi członkowie i rząd zastosują wszelkie środki prawne i konstytucyjne, aby powstrzymać planowane łamanie ich praw. Będziemy zgodnie z prawem przeciwstawiać się wszelkim spiskom mającym na celu destabilizację stanu Osun obecnie pod rządami ukochanego i sprawującego władzę gubernatora Ademoli Adeleke”.

Jednak w odpowiedzi w innym oświadczeniu przewodniczący Osun APC, Tajudeen Lawal, określił zarzuty PDP jako bezpodstawne i zwykłe sfabrykowane, aby uniknąć odpowiedzi na istotne pytania dotyczące procesu udzielania zamówień nadzorowanego przez rząd Adeleke.

Lawal stwierdził, że obawy ze strony PDP z Osun były częścią fortelu mającego na celu zaciemnienie kwestii dotyczącej niedawnego przyznania przez rząd stanowy kontraktów drogowych o wartości ponad 50 miliardów dolarów niewykwalifikowanym firmom i kumplom partii nieposiadającym technicznych i zawodowych kompetencji do realizacji projektów drogowych.

Przewodniczący APC powiedział dalej: „Opiekunowie senatora Ademoli Adeleke wykazali się po prostu sprytem. Są zakłopotani i boją się inteligentnie zareagować na doniesienia naszej partii o tym, jak przyjaciele, członkowie rodziny i kumple gubernatora, nie mający doświadczenia w budowie dróg, otrzymali w prezencie wielomiliardowe kontrakty drogowe.

„Czy to stanowy APC polecił gubernatorowi Adeleke, który pełni jednocześnie funkcję stanowego komisarza ds. robót, przyznania kilometra drogi za olbrzymi koszt 2,5 miliarda N, czyli nawet więcej niż to, co można uzyskać nawet na obszarach nadrzecznych?

„Państwowe kierownictwo PDP powinno pozostawić APC z dala od problemów, które mogła sobie stworzyć z powodu desperacji politycznej. Jeżeli niektórzy z nich, przestępcy, którzy byli zamieszani w okaleczanie, zabijanie i porywanie niewinnych członków naszej partii, są poszukiwani przez organy ścigania, właściwą rzeczą, jaką powinien zrobić praworządny przewodniczący, jest skierowanie oskarżonych członków do odpowiadać na zgodne z prawem wezwania organów bezpieczeństwa, nie ucząc ich działania zbiegów, jak to robi obecnie przewodniczący PDP.

„Osun PDP i jej współtowarzysze podróżują po omacku ​​w świetle dziennym z powodu zamieszania, jakie ich chciwość wywołała wśród mieszkańców Osun”.

Działania wojenne z udziałem Osun PDP i APC nasiliły się na początku tygodnia, kiedy partia opozycyjna przedstawiła zarzuty, że Adeleke udziela kontraktów niewykwalifikowanym firmom swoich kumpli i członków rodziny.

Choć PDP zaprzeczyła zarzutom i broniła Adeleke w związku z projektami toczącymi się w całym stanie, kilka godzin później rząd powołał komisję, która miała ścigać osoby uznane za winne w ramach dochodzenia dotyczącego kontraktów udzielonych przez bezpośrednią poprzednią administrację pana Adegboyegi Oyetoli.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here