Omokri nie zgadza się z Nedem Nwoko, twierdzi, że Nigeryjczycy nie mogą nosić broni w samoobronie

Książę Ned Nwoko

Opublikowany przez: Kazeem Ugbodaga

Autor: Kazeem Ugbodaga

Były rzecznik prezydenta Reno Omokri nie zgodził się z senatorem Nedem Nwoko, który popiera projekt ustawy zezwalającej Nigeryjczykom na noszenie broni.

Ustawodawca reprezentujący okręg senatorski Delta North szczegółowo wyjaśnił w czwartek proponowany projekt ustawy, który umożliwi Nigeryjczykom noszenie broni w samoobronie po fali braku bezpieczeństwa w całym kraju.

Jednak Omokri w poniedziałkowym tweecie dla X powiedział, że nie zgadza się z Nwoko, twierdząc, że Nigeria nie jest jeszcze odpowiednia do samoobrony.

„Będę musiał się nie zgodzić z senatorem Nedem Nwoko. Nigeria nie jest jeszcze odpowiednia do samoobrony. Być może w pewnym momencie w przyszłości. Ale nie teraz. Przyznanie obywatelom prawa do noszenia broni spowoduje więcej wyzwań, niż rozwiąże.

  • Peter Obi zbyt zdesperowany, aby zostać prezydentem – Reno Omokri
  • Omokri do Abati: Pytanie, czym zajmuje się Seyi Tinubu, stawia pod znakiem zapytania Twój status dziennikarza
  • Reno Omokri krytykuje NLC: „Masz więcej uderzeń niż Osimhen”

„Spójrzcie, co wydarzyło się w Okuamie. Nawet nie uchwaliliśmy takiego prawa, a cywile już zabijają żołnierzy i funkcjonariuszy policji w Delcie i innych stanach.

„Co stanie się teraz z ich współobywatelami, gdy stanie się to prawem? Posłuszni już dawno wysłaliby mnie, żebym dołączył do moich przodków. Ludzie, którzy potrafią zabijać żołnierzy, nie zastanowią się dwa razy, zanim zabiją swoich sąsiadów” – powiedział.

Omokri dodał, że „spory plemienne i religijne doprowadzą do krwawych rzezi. Mężowie i żony będą rozstrzygać spory dotyczące DNA kulami.

„Dłużnicy rozwiążą swoje zadłużenie poprzez wykupienie swoich wierzycieli. Policja stanowa ma większy sens niż uzbrajanie obywateli Nigerii. Nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali, aby indywidualnie kontrolować broń palną. Czy kłamię?”

Chicken Consumption Tips: A Guide to Safe and Healthy Eating Habits Mixer-magazin | Sponsored Work and Study in Canada Panawaves | Sponsored To prawdziwa bomba wspomagająca metabolizm. Celebruj każdy dzień z harmonią sylwetki i energii ducha feel4betterr.com | Sponsored Hurtownia niesprzedanych laptopów: ceny Cię zaskoczą Laptopy | Sponsored Niesprzedane laptopy są sprzedawane prawie za darmo (zobacz ceny) Linki sponsorowane | Sponsored Ile powinieneś zapłacić pokojówce za sprzątanie domu? Oto stawki Sprzątanie domu | Sponsored

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here