BROOKLYN, Nowy Jork — Męskiej drużynie koszykówki Connecticut dzielą teraz zaledwie cztery zwycięstwa od powtórzenia tytułu mistrza kraju.

W niedzielny wieczór najwyżej sklasyfikowani huskies odnieśli zwycięstwo 75-58 nad drużyną Northwestern nr 9 i awansowali do turnieju Sweet 16, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą drużyny San Diego State-Yale. Począwszy od poprzedniego sezonu, drużyna UConn wygrała obecnie 29 z ostatnich 30 meczów z przeciwnikami spoza konferencji, a wszystkie 29 zwycięstw było dwucyfrowych.

W zeszłym sezonie drużyna Huskies wygrała sześć meczów w turnieju NCAA, uzyskując średnio 20,0 punktów, co stanowi czwarty co do wielkości średni margines zwycięstwa od czasu rozszerzenia turnieju NCAA do 64 drużyn w 1985 r. W dwóch meczach w tym roku UConn pokonuje swoich przeciwników średnio o 28 punktów.

Porozmawiaj o dominacji.

Wielka trójka UConn, w skład której wchodzą Tristen Newton, Cam Spencer i Donovan Clingan, zdobyła 45 punktów. Clingan zakończył mecz double-double 14-14 i zadziwiającymi ośmioma blokami, a Newton zanotował najwięcej w meczu 20 punktów i 10 asyst.

„Mamy ogólny obraz, do którego chcemy dotrzeć, i musimy go realizować krok po kroku” – powiedział Newton. „Dotarcie do Sweet 16 to kolejny krok w stronę naszego głównego celu i jest to dobre uczucie”.

Husky tak bardzo kontrolowali niedzielny mecz, że nie było żadnych wątpliwości co do jego wyniku… mimo że UConn trafił 3 z 22 rzutów karnych (13,6 procent). Nie miało to ani trochę znaczenia, szczególnie biorąc pod uwagę łatwość, z jaką gracze zdobywali bramki w środku pola. Pięćdziesiąt dwa z 75 punktów UConn przypadło w farbie.

„Jesteśmy kuloodporni” – powiedział trener UConn Dan Hurley. „Elitarny atak, elitarna obrona. Nie podobały mi się zbiórki w ataku i nie podobały mi się zbiórki w defensywie w drugiej połowie, ale 20 asyst, siedem strat, jeden zawodnik miał 14-14-8, rozgrywający 20-10. Trudno jest przegrać, gdy masz taką jakość.

Connecticut stara się zostać pierwszą drużyną od czasów Florydy w 2006 i 2007 roku, która zdobyła mistrzostwo kraju jeden po drugim.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Elsa / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here