Pytanie o jedyną odmowę Tilaka Varmy pozostaje bez odpowiedzi. Czy było to wykalkulowane ryzyko, czy stracona szansa? To, wraz z utratą dynamiki MI w środkowych overach, zostanie szczegółowo przeanalizowane zarówno przez fanów, jak i analityków.

Indianie Mumbai (MI) ponieśli bolesną porażkę z rąk Gujarat Titans (GT) w meczu otwarcia sezonu IPL 2024. Goniąc za skromnym celem 168 runów, MI wydawało się, że w pewnym momencie będzie gotowy na zwycięstwo, ale ostatecznie zabrakło mu zaledwie sześciu runów. Kluczowy moment meczu miał miejsce pod kręgielnią Rashida Khana i wywołał debatę zarówno wśród fanów, jak i ekspertów.

IPL

Pościg MI wymyka się spod kontroli w porównaniu z GT

MI utrzymywało wynik 107/2 po 12 overach, a na czele stanął Rohit Sharma. Jednak ich pogoń załamała się w środkowych przerzutach i potrzebowali 42 runów z ostatnich pięciu przerzutów. Tutaj zdziwiła się wątpliwa decyzja młodego odbijającego Tilaka Varmy.

Tilak Varma odmawia singla, Sunil Gavaskar szuka odpowiedzi

Odbijając u boku Tima Davida, Tilak Varma zdecydował się odrzucić pojedynczy występ Rashida Khana w kręgle. Decyzja ta wprawiła wiele osób w zakłopotanie, zwłaszcza ze względu na wymagane zwiększenie prędkości obrotowej.

Legendarny krykiecista Sunil Gavaskar nie tracił czasu, odnosząc się do tego podczas prezentacji po meczu. „Był jeden mecz Rashida Khana, ostatni, w którym Tilak Varma nie zdobył ani jednego. Czy kryje się za tym jakiś pomysł?” – zapytał bezpośrednio kapitana MI Hardika Pandyi w JioCinema.

Hardik Pandya wspiera Tilaka Varmę

Hardik Pandya zdecydował się jednak poprzeć swojego młodego zawodnika. „Niezupełnie. Myślę, że Tilak uważał, że w tamtym momencie był to lepszy pomysł. Całkowicie go popieram, to nie problem. Pozostało trzynaście meczów” – odpowiedział. Chociaż Pandya zaoferował swoje wsparcie, decyzja nadal jest przedmiotem dyskusji. Czy Varma przegapił okazję do rotacji uderzeń i odciążenia Davida, znanego napastnika?

Impet MI stoi w miejscu, thriller klinczowy GT w IPL 2024

Sam Hardik Pandya nie był w stanie ożywić losu MI, mimo że w końcówce zagrał z szóstką i czwórką w końcówce. Umesh Yadav zachował nerwy na wodzy w GT, odrzucając zarówno Pandyę, jak i Piyusha Chawlę, zapewniając pięciokrotnemu mistrzowi ekscytujące zwycięstwo.

Pytanie o jedyną odmowę Tilaka Varmy pozostaje bez odpowiedzi. Czy było to wykalkulowane ryzyko, czy stracona szansa? To, wraz z utratą dynamiki MI w środkowych overach, zostanie szczegółowo przeanalizowane zarówno przez fanów, jak i analityków. Jedno jest pewne: do końca sezonu pozostało trzynaście meczów i MI będzie musiało szybko znaleźć odpowiedzi, jeśli chce uniknąć serii porażek.

Wybór redaktora

DRS, 25 marca, IPL 2024: Sanju Samson wybija KL Rahul, Hardik Pandya zostaje „bezdomny”


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here