Koszt zdobycia skradzionych baz wzrósł w ligach fantasy baseball. Większość graczy, którzy biorą udział w wielu kategoriach, w tym w przechwytach, zwykle osiąga wyższe wyniki w draftach. Jest kilku graczy, którzy mogą pomóc w kategorii przechwytów, przechodząc w środkowych rundach i nie będą negatywni w innych kategoriach.

Michaela Garcii pasuje do tego rachunku. Na większości platform wykracza poza Top 200. W marcowych draftach do NFBC jego ADP wynosi 195, chociaż w bardziej doświadczonych ligach ma tendencję do skakania wyżej. Trzecibazowy Royals ukradł w zeszłym sezonie 23 bazy w 515 występach. Osiągnął wynik 0,272/0,323/0,358 po 59 runach, czterech home runach i 50 RBI. Chociaż liczby mocy i statystyki nie są idealne, Garcia ma potencjał, aby zrobić duży krok naprzód. Jest duża szansa, że ​​wyprzedzi Bobby’ego Witta Jr., Vinniego Pasquantino, Salvadora Pereza i MJ Melendeza.

Garcia nie pokazał zbyt dużej siły w głównych rozgrywkach, w zeszłym sezonie jego skuteczność przy piłce po ziemi wynosiła 48%, a przy piłce po locie 27,8%. Wskaźnik mocnych trafień wyniósł 50,6%, co mieściło się w górnym siódmym percentylu i w górnym 13. percentylu średniej prędkości wyjściowej (91,8 mil na godzinę). Garcia dobrze pasuje do drużyn, które mają dobrą bazę mocy i mogą wykorzystywać przechwyty i biegi, zwłaszcza jeśli uderza z najwyższej półki.

Gorączka Biebera

Pamiętacie, kiedy wiosenne treningi nie miały znaczenia? Wyraźnie tak jest, a uosobieniem tego jest Shane Bieber. Praworęczny zawodnik The Guardians miesiąc temu wychodził poza pierwszą pięćdziesiątkę, ale w zeszłym tygodniu trafiał średnio 114 razy w draftach do NFBC i brał udział w piątej rundzie draftów do Main Eventu NFBC, gdzie pitching staje się coraz bardziej intensywny.

Bieber pracował poza sezonem w Driveline Baseball i zwiększał prędkość swojej szybkiej piłki. Liczba strajków wahadłowych Biebera spada z każdym rokiem z 17,1% w 2020 r. do 10,5% w zeszłym roku. W czterech wiosennych występach, obejmujących 17,1 inningów, jego współczynnik uderzeń wahadłowych wyniósł 22,3%, co odpowiadało mu 1,56 ERA, 0,81 WHIP i współczynnikowi 19:7 K:BB.

Flaherty miga na wiosnę

Kolejnym miotaczem, który podniósł się dzięki silnej sprężynie, jest Jack Flaherty. W ostatnich sezonach nie pozwalał mu na to stan zdrowia. W 2019 roku Flaherty miał ERA 2,75 i zajął czwarte miejsce w głosowaniu NL Cy Young z kardynałami. W skróconym sezonie 2020 nie spisał się dobrze, a przez kolejne dwa sezony miał problemy z barkami. Praworęczny był zdrowy w zeszłym sezonie, ale nie miał dobrej prędkości i uzyskał 4,99 ERA, 1,58 WHIP i 10,2% tempa chodu w meczach Cardinals i Orioles.

Tygrysy podpisały z nim roczny kontrakt poza sezonem, a wiosną prezentował się znakomicie. W 18,1 rundach Flaherty ma 2,95 ERA, 0,98 WHIP i stosunek 26:4 K:BB. Podczas swojego ostatniego niedzielnego startu narzucił 4,2 rundy, 87 narzutów i trafił osiem bez chodzenia i pięć uderzeń. Swoją szybką piłką osiągał średnią prędkość 93,8 mil na godzinę, a maksymalną prędkość osiągnął 96,1.

Zachęcające wieści dla Gausmana

W ciągu ostatnich kilku tygodni Kevin Gausman cierpiał na przeciągi, ponieważ zmagał się ze zmęczeniem barków. Wszystko wskazywało na to, że sezon rozpocznie na liście kontuzjowanych. Po jego wiosennym debiucie w poniedziałek nastroje są bardziej pozytywne.

Gausman rzucił 52 narzuty w ciągu trzech rund, a jego szybka piłka osiągała prędkość 95 mil na godzinę. Pozwolił na trzy trafienia, jeden bieg, żadnych spacerów i trafił siedem, a jednocześnie otrzymał osiem zamachów i chybień. Jeśli ramię Gausmana będzie dobrze reagować w kolejnych dniach, istnieje duża szansa, że ​​nie rozpocznie sezonu na liście kontuzjowanych. Blue Jays będą potrzebować piątego startera 1 kwietnia w Houston, a Gausman może uzyskać zgodę, choć prawdopodobnie będzie liczył na boisku.

Powstanie Fraleya

Nie tak dawno temu pojawiały się obawy, w jaki sposób The Reds znajdą przewagę nad całym swoim talentem. Zwykle mówimy, że wszystko się ułoży i rzeczywiście tak się stało, ale nie w sposób najbardziej oczekiwany. Noelvi Marte została zawieszona na 80 meczów za naruszenie polityki ligi dotyczącej dopalaczy. Matt McLain nie zagra z powodu kontuzji barku, a TJ Friedl ze względu na złamanie nadgarstka.

Te nieobecności otwierają drogę Jake’owi Fraleyowi do częstszych ataków na nietoperze. Fraley staje się dobrym wyborem w końcówce sezonu i zaoferuje pomoc na początku sezonu. Zapolowy najprawdopodobniej zmierzy się z leworęcznymi, ale będzie uderzał z górnej połowy składu w parku wielkiego pałkarza.

Kontuzje ograniczały Fraleya w jego karierze. Kiedy w zeszłym sezonie wychodził na boisko, spisał się znakomicie – ukośnik na poziomie 0,256/0,339/0,443 z 41 runami, 15 home runami, 65 RBI i 21 skradzionymi bazami.

Perez mógł rzucić

Wielu miotaczy wybieranych w pierwszej połowie draftu odniosło wiosną tego roku kontuzje. Eury Perez, jeden z najbardziej ekscytujących młodych miotaczy w lidze MLB, znalazł się wśród nich po tym, jak zdiagnozowano u niego zapalenie łokcia. 20-latek, który osiąga średnią prędkość 150 km/h, u którego zdiagnozowano problem z łokciem, u którego zdiagnozowano problem z łokciem, brzmi ponuro, ale najnowsze wiadomości są pozytywne.

Praworęczny zawodnik drużyny Marlins przez weekend łapał piłkę i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Perez rozpocznie sezon na liście kontuzjowanych i będzie pauzował przez kilka tygodni. W zeszłym sezonie rozegrał 19 meczów na boisku, w sumie 91,1 inningów, w których miał 3,15 ERA, 1,13 WHIP, 28,9% skuteczności uderzeń i 8,3% chodu. W zeszłym sezonie na trzech różnych boiskach plasował się w pierwszej dziesiątce.

Oprócz Pereza Edward Cabrera doznał urazu barku, a Braxton Garrett ma zaległości w związku z bólem barku. Kontuzje oznaczają, że Ryan Weathers i Max Meyer rozpoczną sezon w wyjściowej rotacji.

Gil zdobywa piąte miejsce

Zaledwie kilka tygodni temu Luis Gil nie był nawet brany pod uwagę, aby otworzyć sezon w wyjściowej jedenastce Yankees. Kontuzja łokcia Gerrita Cole’a i mocna wiosna sprawiają, że Gil znajdzie się w rotacji na rozpoczęcie sezonu.

Gil zadebiutował w pierwszej lidze w 2021 r., wystartował w podstawowym składzie w 2022 r., po powrocie do Triple-A doznał kontuzji łokcia i musiał przejść operację Tommy’ego Johna. Wiosną Gil ma 2,87 ERA, 0,83 WHIP, 37,7% współczynnika trafień i 9,8% współczynnika chodu w ciągu 15,2 rund. Kluczem będą spacery. Gil miał tempo chodzenia na poziomie co najmniej 10% na każdym poziomie.

Ma szybką piłkę, która osiąga trzycyfrowe wyniki dzięki dobremu sliderowi i ulepszonym zmianom. W ligach, które w weekend zrezygnowały ze składu, Gil był gorącym kandydatem i jest wybierany w rundach finałowych. Warto dać mu szansę i przekonać się, czy wiosenne występy utrzymają się w sezonie zasadniczym.

(Górne zdjęcie Maikela Garcii: Joe Camporeale-USA TODAY Sports)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here