CW miarę upływu godzin, oraz zimna analiza Fernando Alonso na temat jego własnej surrealistycznej sankcjiRośnie liczba kierowców, żeby nie powiedzieć fanów, którzy nie rozumieją sankcji nałożonych na hiszpańskiego kierowcę po wypadku George’a Russella na ostatnim okrążeniu Grand Prix Australii. Daj 20 sekund kary (przy 10 nie tracisz pozycji…) i Niedopuszczenie do minimalnej zmiany linii na krzywej już stanowi niebezpieczny precedens, w którym nie bierze się pod uwagę błędu, zużycia opon lub przejechania dwóch różnych okrążeń… Na sędziów każdego wyścigu mogą spadać skargi, bo ostatecznie to nie oni pilotują roboty. „Jako były kierowca nie mógłbym się bardziej nie zgodzić” – powiedział De la Rosa.

Surrealistyczna kara dla Alonso w Australii

Stewardowie imprezy, wśród których był m.in Johnniego Herbertauznali go za odpowiedzialnego za nierówną jazdę w ostatecznej obronie przed kierowcą Mercedesa, za co nałożono najsurowszą karę, mimo drobnych oznak, że spowodowałoby to opuszczenie toru przez Anglika. nie tyle o dotknięcie hamulca, co „zrobił lekko” i nie było, zdaniem uchwały, przyczyną zablokowania hamulców przez kierowcę Mercedesa. kiedy rzucił się na Fernando i stracił kontrolę.

Niektóre, jak prestiżowa niemiecka publikacja Auto Motor Und Sport, którzy rozumieją, że stewardzi próbowali odwrócić uwagę od ich powolności w wywieszaniu czerwonej flagi w tej akcji, Pomimo udręczonych krzyków Russella widziano go na środku toru.

A przede wszystkim Sformułowanie sankcji jest tak zawiłe i niejednoznaczne, że pozostawia otwarte drzwi dla sankcji za jej przekroczenie. trochę mniej więcej. Dokładna lektura staje się jasna: powodem tej sankcji jest to „Zdjąłem nogę z gazu 100 metrów wcześniej niż zwykle przez resztę wyścigu… Zwolniłem do punktu, w którym nigdy wcześniej nie zwalniałem. Następnie zmieniłem bieg na wyższy i przyspieszyłem w zakręcie, po czym ponownie przyspieszyłem „Nowość, aby to wyśledzić. Alonso wyjaśnił, że chociaż wcześniej planował zmniejszyć tempo, popełnił mały błąd i musiał podjąć dodatkowe środki, aby odzyskać prędkość. Ten manewr spowodował znaczną i nietypową prędkość zbliżania się samochodów” – wyjaśniają. . jakby niepokojące było narysowanie krzywej nieco innej niż poprzednia.

„Chociaż nie ma wystarczających informacji, aby ustalić, czy manewr Alonso miał na celu sprawić problemy Russellowi, czy też, jak powiedział stewardom, po prostu próbował uzyskać lepsze wyjście… Czy Alonso powinien mieć prawo spróbować innego podejścia do zakrętów? – Tak. Czy Alonso powinien być odpowiedzialny za zanieczyszczone powietrze, które ostatecznie spowodowało wypadek? – NIE”, rozpoznają ku zdumieniu wszystkich. Co zatem jest sankcjonowane? Wydaje się, że robi coś innego i niezwykłego:

“Jednakże, zdecydował się zrobić coś z zamiarem bycia niezwykłymczyli hamowanie, redukcja biegu i wszystkie inne elementy manewrowania ponad 100 m wcześniej, a dużo więcej niż to konieczne, żeby po prostu jechać wolniej przed zakrętem? – tak, według własnej relacji o zdarzeniu, która w opinii komisarzywykonywanie tych czynności oznaczało narażenie się na „potencjalnie niebezpieczne” pilotowanie biorąc pod uwagę bardzo dużą prędkość w tym punkcie toru.” To powiedziawszy, musisz być robotem.

I dlaczego 20 sekund zamiast 10? „ponieważ Alonso zdecydowanie zdecydował się na wykonanie w tym momencie nietypowego manewru, co jest okolicznością obciążającą, a nie zwykłym błędem”. Ogromny. „Bycie odpowiedzialnym za te same okrążenia jest nieco zaskakujące” – powiedział Fernando. „Nigdy nie jedziemy na sto procent na każdym zakręcie i na każdym zakręcie, to część sztuki sportów motorowych– powiedział, prawdopodobnie gryząc się w język.

Precedensy najdzikszych

Nie musisz zagłębiać się w katakumby F1, aby znaleźć precedensy dla manewrów, które są nieskończenie dziksze i sankcjonowane z mniejszą zawziętością. Albo życzliwość wobec lokalnych pilotów.

tylko pamiętaj Tyrada Hamiltona przeciwko Verstappenowi na Silverstone 2021, która zabrała go do szpitala, czy też „test zerwania” Maxa na samym Lewisie w Arabii, oba zakończyły się 10 sekundami, aby zobaczyć dysproporcję wczorajszą.

Recydywistą jest sam George Russell.który wykonał ten sam manewr, nos w nos ze skrzynią biegów do McLarena Norrisa w Singapurze 2023, dopóki nie stracił czystego powietrza i również rozbił się na ostatnim okrążeniu. Nikt go nie prosił, żeby nie uderzał tak dużo, nikt też nie powiedział, że Lando zmienił zdanie…Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here