SACRAMENTO, Kalifornia — W sobotę rano drużyna San Francisco Giants wysłała do swoich fanów marketingową wiadomość e-mail zawierającą graficzną reklamę „co może być ostatnim meczem (Pabla Sandovala) w stroju Giants”. Mecz, o którym mowa, to wtorkowy mecz Bay Bridge Series przeciwko Oakland A’s w Oracle Park. Jednak od niedzieli Sandoval nadal znajdował się w składzie Giants i walczył o ostatnie miejsce w aktywnym składzie zespołu.

Przemawiając w niedzielę w nowo wyremontowanym klubie w Sacramento River Cats’ Sutter Health Park, Sandoval był pragmatyczny w kwestii swoich szans na dostanie się do klubu, ale mimo to wyraził nadzieję, że w dniu otwarcia przywdziewa pomarańczowo-czarny strój. Przyznał, że ostatni miesiąc spędzony w organizacji Giants był dla niego pełen emocji.

„Byłem błogosławiony, że wróciłem do noszenia tego munduru” – powiedział. „Dali mi szansę gry w dużych ligach (pierwotnie) i dali mi szansę powrotu na boisko (wiosną)”.

Zanim Giants zmierzyli się w niedzielę ze swoim oddziałem Triple-A, menedżer Bob Melvin nie uchylił ręki w kwestii tego, czy Sandoval dostanie się do zespołu, chociaż skład Giants, do którego w ciągu ostatnich kilku miesięcy dołączyli Matt Chapman i Jorge Soler, nie robi tego nie pozostawia zbyt wiele miejsca dla bramkarza rożnego/typu DH, takiego jak Sandoval.

Niezależnie od tego, jak to się skończy, Melvin mówi, że czas Sandovala spędzony tej wiosny w obozie Giants był niezwykle cenny dla organizacji jako lidera młodszych Giants. As Giants Logan Webb, który był członkiem drużyny Sandovala, kiedy zadebiutował w pierwszej lidze w 2019 roku, mówi, że Sandoval natychmiast wziął go pod swoje skrzydła.

„Mam nadzieję, że to nie ostatni raz (Sandoval ma na sobie strój Giants)” – powiedział Webb o wtorkowym meczu. „Mam jednak nadzieję, że ludzie są po prostu podekscytowani faktem, że będą mogli go zobaczyć w mundurze Giants”.

Jeśli wtorek będzie ostatnim meczem Sandovala w roli giganta, odejdzie jako jedna z najbardziej ukochanych postaci ery mistrzostw. Ta miłość była widoczna w niedzielę, gdy Sandoval otrzymał najgłośniejszą owację od wyprzedanej publiczności liczącej 14 014 osób, gdy wykonał celny atak. W dziewiątym secie kibice skandowali „Chcemy Pabla”, gdy mecz zakończył się z Sandovalem na pokładzie.

„Będąc po drugiej stronie i obserwując, jak buduje swoją karierę tutaj, odczuwa się to, gdy gra się z nim w tej samej drużynie i widzi reakcję, jaką mają na niego fani” – powiedział Melvin, zauważając, że uszczypnął Sandovala przez długi czas kilka razy tej wiosny, żeby zyskać owacje publiczności. „To jeden z najbardziej ukochanych facetów, którzy kiedykolwiek byli w tej organizacji, a kiedy jesteś w jego pobliżu, rozumiesz to”.

Webb gotowy na dzień otwarcia skinął głową

W niedzielę był to swego rodzaju powrót do domu dla Webba. Chociaż starter Giants w dniu otwarcia nie miał okazji wystąpić przed przyjaciółmi i rodziną, mieszkaniec Rocklin w Kalifornii z przyjemnością wracał na boisko, które często odwiedzał jako kibic, gdy był dzieckiem.

„Przyjazd tutaj jest zawsze wyjątkowy” – powiedział Webb. „Szczerze mówiąc, chciałbym, żeby tutaj (w Sacramento) była drużyna z pierwszej ligi. Myślę, że miasto z pewnością mogłoby je mieć. Myślę, że być może będą musieli zrobić kopułę, ponieważ piłka trochę leci. Widzisz, jak dużo pojawia się fanów (Sacramento) Kings i jak wielu fanów River Cats. Podoba mi się tutaj i z dumą mogę powiedzieć, że stąd pochodzę.”

Chociaż teraz Webb przebywa poza sezonem w Phoenix, był szczęśliwy, że mógł wyjechać z Arizony. Zakończył wiosenne treningi z paskudnym ERA na poziomie 9,00 w 17 rundach (chociaż jego K:BB było na dobrym poziomie 19:2). Choć przyznaje, że liczby na wiosennych treningach są w większości bez znaczenia, tkwiący w nim zawodnik był sfrustrowany jego występami. To powiedziawszy, czuje się dobrze fizycznie przed swoim drugim startem w dniu otwarcia w czwartek w San Diego.

„Moja prędkość była dobra, kształty były dobre, mechanika, wszystko było w porządku. Po prostu nie osiągnąłem takich wyników, jakich oczekiwałem” – powiedział.

Nazywając tego najbardziej utalentowanym składem Giants, z jakim grał, Webb twierdzi, że dołączenie w połowie obozu Chapmana, Solera i startera Blake’a Snella wniosło nową energię do klubu Giants.

„Rozmawiałem o tym z kilkoma chłopakami i mniej więcej w zeszłym tygodniu czuję się inaczej, odkąd podpisaliśmy kontrakt z Blake’iem” – powiedział. „Wygrałem 107 meczów z tym zespołem i było to coś wyjątkowego, ale naprawdę naprawdę wierzę w ten zespół. Jestem bardzo podekscytowany możliwością rozpoczęcia tego.”

Dodatkowe inningi

• Giants wciąż rozważają swoje opcje, jeśli chodzi o ostatnie miejsce w rotacji i środkowe punkty uwolnienia w swojej zagrodzie. W niedzielę Snell rozegrał trzy rundy w drugoligowym kompleksie Giants w Phoenix i dobrze wyglądał podczas tego występu, powiedział Melvin. Giants wciąż zastanawiają się, gdzie Snell miałby zacząć, próbując przygotować go do dołączenia do ich rotacji po podpisaniu kontraktu tak późno w obozie. Niezależnie od tego, czy Snell zerwie obóz z drużyną, czy nie, Melvin przyznał, że Giants będą ostrożnie zarządzać rundami przez większą część swojej rotacji na początku sezonu.

„Zwłaszcza na początku sezonu będziemy musieli mieć w drużynie kilku zawodników, którzy dadzą nam więcej rund” – powiedział Melvin.

• Mason Black wystartował dla Sacramento w początkowej fazie meczu – wygrał River Cats 5:1 – ale nie należy tego odczytywać jako oznaki przegranej walki o ostatnie miejsce w rotacji Giants. Gra przeciwko Giants dała mu kolejną okazję do rywalizacji z zawodnikami z najwyższej półki. W nietypowy dla siebie sposób miał trudności z dowodzeniem podczas swojej wycieczki, przechodząc pięć w ciągu 3 2/3 rund, ale czarny skutecznie rzucał z biegaczami na bazie, nie pozwalając na bieg. Uderzył jednego (Jung Hoo Lee) i rzucił 80 narzutów podczas wycieczki.

Od czasu wylądowania w trzeciej rundzie draftu w 2021 roku Black szybko przebił się przez niższe ligi. Przyznał, że w niedzielę czuł się trochę jak zdrajca, grając przeciwko kolegom z drużyny Giants, z którymi spędził całą wiosnę, ale powiedział też, że cenne było poznanie ich opinii na temat jego rzeczy. Czarny postawił sobie za cel tej wiosny, aby bardziej agresywnie rzucić wyzwanie pałkarzom w strefie ataku i pomimo pięciu niedzielnych spacerów zakończył wiosnę z poczuciem, że osiągnął postęp w realizacji tego celu.

(Zdjęcie Sandovala: John E. Moore III / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here