Pani Estrada powiedziała, że ​​nikt w szkole nie powiedział jej, co się stało.

Matka z hrabstwa Adams złożyła pozew przeciwko szkołom Adams 12 Five Star Schools, twierdząc, że jej 12-letni syn, który ma specjalne potrzeby, doznał obrażeń nóg bez nadzoru.

„Nie wiem, czy Esdras będzie mógł chodzić i wrócić do miejsca, w którym był” – powiedziała CBS News Patricia Portillo Estrada.

„To bardzo szczęśliwy (i) optymistyczny dzieciak. Zawsze miał dobre nastawienie” – powiedziała Patricia Portillo Estrada. „Do czasu wypadku bardzo się zmienił”.

Esdras Cruz urodził się z różnymi problemami neurologicznymi i fizycznymi, takimi jak przepuklina oponowo-rdzeniowych odcinka lędźwiowego, wodogłowie, obustronna stopa końsko-szpotawa, skolioza i rozszczep kręgosłupa, z którymi nadal żyje. Niemniej jednak, jak podają media, Ezdrasz wykazał się niezwykłą odpornością i determinacją, aby pokonać wszelkie przeszkody.

„Lekarze powiedzieli, że Ezdrasz będzie mógł chodzić” – powiedział Portillo Estrada po hiszpańsku. „Robił postępy, byliśmy blisko celu, jakim było umożliwienie mu chodzenia”.

Niecałe cztery lata temu Portillo Estrada opublikowała film pokazujący, jak jej syn robi znaczne postępy w chodzeniu przy pomocy chodzika.

„To już nie ten sam dzieciak, co wcześniej. Ma depresję. Zawsze jest smutny. Chce leżeć sam w łóżku, przestraszony. Nie chce robić postępów w terapii” – powiedział Portillo Estrada.

Portillo Estrada twierdzi, że do wszystkich tych wydarzeń doszło po incydencie, podczas którego jej syn został pozostawiony bez opieki w szkole podstawowej Rocky Mountain rano 10 maja 2022 r.

„Kiedy wysiadłam z autobusu i zjechałam z rampy, zobaczyłam, że jego kolana są naprawdę spuchnięte i wygląda na smutnego” – powiedziała. „Kiedy mnie zobaczył, zaczął płakać. Zapytałem go, co się stało. Powiedział mi, że upadł w szkole”.

Pani Estrada powiedziała, że ​​nikt w szkole nie powiedział jej, co się stało. 12 maja wysłała Ezdrasza z powrotem na zajęcia. Tego dnia z bólem syna musiała jechać do szpitala. Tam odkryła, że ​​ma złamane obie nogi.

„Zabrałem go na pogotowie. Po prześwietleniu okazało się, że Esdras ma duże złamania obu nóg” – powiedział Portillo Estrada. „Zapytali mnie, co się stało, a ja odpowiedziałem, że nie wiem”.

Pani Estrada powiedziała mediom, że jej syn spędził dwa miesiące na rekonwalescencji w gipsie, a ona w dalszym ciągu zadawała okręgowi szkolnemu pytania na temat tego, co się stało.

„W szkole powiedziano mi, że Ezdrasz kłamał i że w szkole nie upadł” – powiedziała.

„Nie otrzymywali prostych odpowiedzi ze strony szkoły” – powiedział Igor Raykin, prawnik rodziny. „W rzeczywistości szkoła początkowo nie miała pojęcia, w jaki sposób odniósł obrażenia, a nawet przez pewien czas zaprzeczała, jakoby w ogóle odniósł obrażenia. W rzeczywistości nawet obejrzenie zdarzenia na wideo zajęło im 22 dni, aby dokładnie ustalić, co było przyczyną jego obrażeń. stało się.”

Portillo Estrada naciskała, aż w końcu udało jej się obejrzeć nagrania wideo z dnia jego wypadku – podają media.

„Był zupełnie sam, zjechał z rampy i uderzył w ścianę. Ja tylko płakałam i płakałam” – powiedziała.

„Jednym z wymogów jego specjalnego planu edukacji było ciągłe monitorowanie go, aby pomagał mu w poruszaniu się. Nie wolno go było zostawiać samego sobie” – powiedział Raykin.

Portillo Estrada i jej rodzina mają nadzieję, że okręg weźmie odpowiedzialność za obrażenia jej syna.

„Że poniosą odpowiedzialność za wypadek Esdrasa i (dostaniemy) sprawiedliwość” – powiedział Portillo Estrada.

„Chce mieć pewność, że coś takiego nie przydarzy się nikomu innemu” – powiedział Raykin. „Ten brak nadzoru nie jest czymś, co tak naprawdę powinno mieć miejsce w przypadku jakiegokolwiek dziecka, ale szczególnie w przypadku tego dziecka, które jest tak samo upośledzone jak to konkretne dziecko”.

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here