Abubakar Sani w stanie Niger rzekomo zabił swojego starszego brata Kabiru Sani w wyniku kłótni dotyczącej majątku.

Oboje rodzeństwo, które pochodzi z Tafa LGA w stanie Niger, było mieszkańcami obszaru Gawu Babangida na obszarze samorządu lokalnego Gurara.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, kiedy Sani rzekomo uderzył swojego starszego brata dużym kijem podczas nieporozumienia dotyczącego własności nieruchomości.

Według źródeł podejrzany groził członkom swojej rodziny, zanim doszło do kłótni ze starszym bratem.

Gdy PUNCH Metro skontaktował się z rzecznikiem policji stanowej Wasiu Abiodunem i powiedział, że podejrzany został aresztowany w czasie, gdy sprawa była jeszcze w toku.

„24 marca 2024 r. około godziny 11:45 funkcjonariusze policji przydzieleni do dywizji Gawu-Babangida aresztowali jednego Abubakara Sani, lat 30, z obszaru Gawu-Babangida, Gurara LGA.

„Podejrzany został aresztowany za udział w bójce ze swoim bratem, 34-letnim Kabirem Sani, o kwestie majątkowe, a podczas bójki rzekomo uderzył brata kijem w głowę.

„Ofiara straciła przytomność i została przewieziona do FMC w Gawu, gdzie potwierdzono jej zgon. „Wstępne dochodzenie jest w toku, a podejrzany zostanie przekazany SCID w celu dalszego dochodzenia i rzetelnego oskarżenia” – stwierdził Abiodun.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here