"Niewrażliwy, niedopuszczalny": Singapur zmusza Izrael do usunięcia poczty palestyńskiej

Minister spraw wewnętrznych K Shanmugam powiedział, że był „bardzo zdenerwowany”, gdy powiedziano mu o poście (plik)

Singapur:

Singapur nakazał ambasadzie Izraela w tym mieście-państwie usunięcie w weekend „niewrażliwego” wpisu z mediów społecznościowych na temat Palestyńczyków po ostrzeżeniu, że może to zaognić napięcia, oznajmił w poniedziałek minister spraw wewnętrznych.

Wojna między Izraelem a Hamasem oraz pogłębiający się kryzys humanitarny w Gazie od czasu bezprecedensowych ataków Hamasu z 7 października podzieliły opinie na całym świecie.

W poście podobno napisano, że Izrael był wspomniany w Koranie 43 razy, ale według lokalnych mediów Palestyna – jak Palestyńczycy nadają temu, co w ich nadziei stanie się ich niezależnym, suwerennym państwem – nie pojawiła się.

Minister spraw wewnętrznych K Shanmugam powiedział, że zwrócił się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Singapuru, aby nakazał ambasadzie Izraela usunięcie wpisu zamieszczonego w niedzielę po dowiedzeniu się o tym, co misja natychmiast uczyniła.

„Ten post na stronie ambasady Izraela w mediach społecznościowych jest całkowicie nie do przyjęcia. Bardzo się zdenerwowałem, kiedy mi o tym powiedziano” – według transkrypcji Shanmugam powiedział reporterom.

„To niedelikatne i niewłaściwe. Istnieje ryzyko podważenia naszego bezpieczeństwa, ochrony i harmonii w Singapurze”.

Shanmugam powiedział, że post został usunięty.

„Takie posty mogą… zaogniać napięcie i narazić społeczność żydowską tutaj na ryzyko. Gniew wywołany tymi postami może potencjalnie przelać się na sferę fizyczną” – dodał.

Ambasada Izraela nie była od razu dostępna, aby uzyskać komentarz.

Singapur potępił ataki Hamasu na Izrael, ale stwierdził także, że reakcja militarna Izraela „posunęła się obecnie za daleko”.

Post został najwyraźniej opublikowany w kontekście wojny między Izraelem a Hamasem, która rozpoczęła się po atakach Hamasu, w wyniku których w Izraelu zginęło około 1160 osób, głównie cywilów, według danych AFP opartych na oficjalnych danych izraelskich.

Izrael poprzysiągł zniszczenie Hamasu, który pojmał także około 250 zakładników, z których według Izraela około 130 pozostaje w Gazie, w tym 33 uważa się za zmarłych.

Ministerstwo zdrowia w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy oszacowało w niedzielę całkowitą liczbę ofiar śmiertelnych na tym terytorium na 32 226 osób, w większości kobiety i dzieci.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here