NBA zamyka zespół G League Ignite po tym sezonie, odwołując skład rozwojowy złożony z elitarnych kandydatów do draftu i weteranów, który został powołany w 2020 roku, podają źródła poinformowane w tej sprawie Sportowiec.

NBA wypuściło Ignite w momencie, gdy żadna inna amerykańska profesjonalna liga nie zapewniała graczom kwalifikującym się do draftu możliwości otrzymania znacznej rekompensaty za grę przed przystąpieniem do draftu. Wraz ze wzrostem popularności imienia, wizerunku i podobieństwa (NIL) oraz portalu transferowego w koszykówce uniwersyteckiej wyeliminowano potrzebę istnienia elitarnej drużyny Ignite. Teraz NIL pozwala graczom zarabiać pieniądze, studiując i zdobywając doświadczenie NCAA.

Komisarz NBA Adam Silver powiedział w zeszłym miesiącu podczas All-Star Weekend, że przyszłość Ignite jest poddawana ponownej ocenie.

„Nie jestem pewien, jaka będzie przyszłość Team Ignite, ponieważ wcześniej czułem, że na rynku jest luka, którą wypełniamy” – powiedział Silver. „Teraz skupiam się na wcześniejszym rozwoju tych zawodników”.

Pierwsze dwa transfery ligi – Jalen Green z Houston Rockets i Jonathan Kuminga z Golden State Warriors, odpowiednio numery 2 i 7 w drafcie NBA 2021 – stanowią historie ogromnych sukcesów i dowód osiągnięć czwórki zawodników Ignite -roczny bieg. W ubiegłym roku Scoot Henderson zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w Portland po wyjątkowym sezonie Ignite. Uważa się, że pensje potencjalnych zawodników z elity sięgały nawet 1 miliona dolarów na sezon, tak jak ma to miejsce w przypadku Hendersona w przypadku umowy na sezon 2022–2023.

Od 2020 r. Ignite wyprodukowało ponad 10 selekcji w drafcie, w tym cztery z 10 najlepszych. Prezydent G League Shareef Abdur-Rahim nadzorował skład i sztab trenerski Ignite, zatrudniając szanowanych byłych zawodników i trenerów NBA, Briana Shawa i Jasona Harta, jako głównych trenerów programu na cztery lata.

Zespół Ignite ma w tym sezonie problemy z bilansem 6-40, choć według przewidywań w czerwcowym drafcie kandydaci na Matasa Buzelisa i Rona Hollanda zostaną wybrani na loterii. Ostatni mecz Ignite zaplanowano na 28 marca.

(Górne zdjęcie Rona Hollanda, Londona Johnsona i Erica Miki: Ethan Miller / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here