NBA prowadzi dochodzenie w sprawie Jontaya Portera z Raptors w związku z nieprawidłowościami w zakładach bukmacherskich: raport

Z poniedziałkowego raportu wynika, że ​​środkowy Toronto Raptors Jontay Porter jest nieobecny w drużynie, ponieważ toczy się przeciwko niemu dochodzenie w sprawie hazardu.

Poinformował ESPN że badane są mecze rozegrane pomiędzy 26 stycznia a 20 marca – w szczególności zakłady na prop-bety powiązane ze statystykami Portera. Sportowiec potwierdził, że Portera nie ma obecnie w zespole. W poniedziałkowy wieczór w Toronto Raptors zagrają z Brooklyn Nets. Portera nie było także w drużynie, gdy Raptors przegrali z Wizards w sobotę w Waszyngtonie. Poprzedniego wieczoru w meczu przeciwko Oklahoma City Thunder zdobył siedem punktów i osiem asyst.

Raptors odmówili komentarza, o czym poinformował rzecznik NBA Sportowiec„Przyglądamy się temu”.

„Nie komentujemy tej historii” – powiedział w poniedziałek rzecznik DraftKings. „Ogólnie rzecz biorąc, należy zauważyć, że jedną z wielu zalet legalnych i regulowanych zakładów sportowych jest to, że operatorzy zakładów sportowych identyfikują i zgłaszają podejrzane działania, dzięki czemu uczciwość sportu jest chroniona w sposób, który nie ma miejsca na nielegalnym rynku .”

Zakłady na rekwizyty Portera były najskuteczniejsze w dwóch różnych wieczorach rozgrywek NBA w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, kiedy to 26 stycznia zawodnik poniżej 0,5 za trzy punkty osiągnął poziom -120 oraz 20 marca, kiedy jego rekwizyty zarobiły najwięcej według DraftKings Sportsbook Insights, które jest codziennie publikowane i rozpowszechniane wśród przedstawicieli mediów. Rzecznik DraftKings nie mógł jednak potwierdzić jego dokładności.

Gdy media weszły do ​​szatni Raptors przed poniedziałkowym meczem, kilku zawodników w małym kółku patrzyło na swoje telefony. Zapytany o to kolega Portera, Jordan Nwora, powiedział, że nie wie nic poza tym, co napisano na X.

Według doniesień środowa porażka z Sacramento Kings była jednym z meczów, które według doniesień były przedmiotem szczególnej analizy. Porter zagrał niecałe trzy minuty przed opuszczeniem boiska z powodu, jak to nazwali Raptors, choroby. Ponieważ środkowy Jakob Poeltl nie grał z powodu kontuzji lewej ręki, Porter był ostatnio rezerwowym Kelly’ego Olynyka na środku.

Liga współpracuje oficjalnie ze SportsRadar, globalnym dystrybutorem danych dotyczących zakładów. SportsRadar wraz z innymi autoryzowanymi partnerami może powiadomić ligę, jeśli gracz postawił zakład.

Raptors podpisali z Porterem dwustronny kontrakt 8 grudnia. Rozegrał w tym sezonie 26 meczów, notując średnio 4,4 punktu, 3,2 zbiórki i 2,3 asysty na mecz w 26 rozgrywkach. Gracze mający dwustronne kontrakty zarabiają w tym roku 559 782 dolarów, czyli połowę kwoty minimalnej dla nowicjusza. Ponieważ Porter podpisał kontrakt w połowie sezonu, zarobi z tego proporcjonalny procent.

Porter rozpoczął sezon od rejsu Motor City Cruise w lidze G. W sezonie 2020–2021 rozegrał 11 meczów w barwach Memphis Grizzlies i od tego czasu głównie gra w lidze G. Zmagał się także z licznymi kontuzjami zarówno w college’u, jak i w NBA.

(Fot.: Alika Jenner / Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here