PDla wielu dzisiaj, w piątek, 22 marca, godz Święta Wielkanocne i dla innych, w szczególności żołnierzy Generalna Dyrekcja Ruchu (DGT)rozpoczyna się Operacja wyjściowa najbardziej złożony i intensywny w roku.

Nie oczekują niczego innego niż 16,5 mln podróży, co oznacza, że ​​będziemy przemieszczać się więcej niż w latach ubiegłych… co też zwiększa ryzyko na drogach. I nie zapominajmy, że w tym samym okresie ubiegłego roku nie było 29 wypadków śmiertelnych, 35 ofiar śmiertelnych.

Pierwsza faza operacji „Wyjście”: piątek 22–niedziela 24

Jak zwykle w Wielkanoc, Operacja wyjściowa będzie miał dwie fazy, z których pierwsza będzie miała charakter przedłużony od 15:00 dzisiaj do 12:00 w niedzielę 24-go. Według DGT w ciągu tych dwóch dni nastąpi koncentracja 4,2 mln podróży.

The drugi poziomi najbardziej skomplikowana operacja wyjścia z Wielkiego Tygodnia rozpocznie się w przyszłą środę i potrwa do północy w poniedziałek, 1 kwietniaponieważ ten dzień w wielu społecznościach nadal będzie dniem wolnym od pracy.

Aby zarządzać taką liczbą podróży, Ruch mobilizuje wszystkie swoje zasoby ludzkie (agenci Grupy Ruchu Gwardii Cywilnej) i technicy, w tym tutaj m.in radary kontrola prędkości (stacjonarna i mobilna), helikoptery i drony kontrola powietrza i kamery I zakamuflowane furgonetki monitorujące użycie telefonów komórkowych i pasów bezpieczeństwa.

Najlepszy i najgorszy czas na podróżowanie w okresie Wielkanocy

The Generalna Dyrekcja Ruchu przygotował kilka prognoz wraz z „najgorętsze” momenty operacji Easter Exitgdzie spodziewana jest największa liczba podróży, a co za tym idzie, większe ryzyko wystąpienia niemal niektórych korków.

Dzisiejsze popołudnie Piątek, od 15:00 do 22:00. a zwłaszcza między 18:00 a 21:00 jest to pierwszy problematyczny moment z wyjazdem najszczęśliwszych, którzy cieszą się całym tygodniem wakacji. Ranek W sobotę, zwłaszcza w godzinach 9:00-14:00.spodziewany jest również „ruch” oraz po południu Niedziela, zwłaszcza między 18:00 a 22:00.mogą wystąpić komplikacje w związku z powrotem tych, którzy wyjechali w weekend.

Stan hiszpańskich dróg w czasie Wielkiego Tygodnia

Zatrzymania praktycznie przy wszystkich zjazdach z Madrytu (A-1 do A-6), w tym także na dodatkowych obwodnicach stolicy Madrytu. Również potrącenia w A-7.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here