Szef Sztabu Marynarki Wojennej, wiceadmirał Emmanuel Ogalla, wezwał Nigeryjczyków do modlitwy o pokojową jedność i postęp w obliczu niezliczonych wyzwań stojących przed krajem.

Powiedział, że kraj stoi przed zniechęcającymi wyzwaniami, zarówno gospodarczymi, jak i związanymi z bezpieczeństwem, i wezwał zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, aby modlili się o interwencję Boga.

PUNCH donosi, że poza niepewnością, z jaką boryka się naród, Nigeria stoi przed takimi wyzwaniami, jak między innymi opłakany stan gospodarki i wysokie koszty życia.

Przemawiając podczas iftaru zorganizowanego w piątek w Abudży przez Islamską Dyrekcję Marynarki Wojennej Nigerii, Ogalla powiedział, że w obliczu wielu wyzwań społeczno-gospodarczych nękających kraj, obywatele muszą niezachwianie szukać interwencji Allaha.

Powiedział: „Naród stoi przed zniechęcającymi wyzwaniami, szczególnie związanymi z bezpieczeństwem i gospodarczym aspektem naszego narodu. Wierzymy, że oprócz ciężkiej pracy, aby pokonać te wyzwania, człowiek jako istota duchowa będzie potrzebował także modlitwy. Tegoroczny Ramadan zbiegł się dla chrześcijan także z okresem Wielkiego Postu. Podkreśla to jedność wszystkich religii, zwłaszcza islamu i chrześcijaństwa.

„Musimy wspólnie nadal modlić się, aby Bóg Wszechmogący zainterweniował w naszej sytuacji”.

Powiedział, że prezydent Bola Tinubu dokłada wszelkich starań, aby polepszyć los obywateli.

Ogalla powiedział: „Prezydent robi wszystko, co w ludzkiej mocy, aby doprowadzić do zmiany sytuacji w kraju, a my, jego oficerowie terenowi, jesteśmy również gotowi zrobić wszystko, co w ludzkiej mocy.

„Chcę dołączyć do naszych muzułmańskich braci i sióstr, aby nadal modlić się o pokój i bezpieczeństwo tego narodu”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here