Ipswich Town ogłosiło „znaczną inwestycję” w klub przez amerykańską firmę private equity Bright Path Sports Partners.

Inwestycja o wartości do 105 milionów funtów sprawi, że firma będzie miała 40% mniejszościowych udziałów w drużynie Championship.

ORG, większościowy akcjonariusz klubu, na którego czele stoi Ed Schwartz, zachowa kontrolne 50% udziałów. Pozostałe 10 proc. należy do mniejszych inwestorów, w tym do funduszu Trzy Lwy.

Dyrektor generalny Mark Ashton będzie nadal zarządzał codziennym funkcjonowaniem Ipswich, a nowi inwestorzy Bright Path Sports „zapewnią kapitał i myślenie strategiczne, które przyniosą klubowi znaczące korzyści”.

Ipswich powiedział, że „inwestycja ma na celu wsparcie klubu w perspektywie długoterminowej”.

Ed Schwartz, współzałożyciel i dyrektor ORG, powiedział: „Kiedy kupowaliśmy Ipswich Town w 2021 roku, zrobiliśmy to, mając początkowo na celu przywrócenie klubu do ligi mistrzowskiej i uzyskanie konkurencyjności na tym poziomie, a plan zawsze obejmował sprowadzenie partnerem na pokładzie, kiedy nadejdzie właściwy czas.

„Postęp klubu oznacza, że ​​czujemy, że nadszedł już ten czas i jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Bright Path Sports. Oprócz ciągłego, codziennego przywództwa Marka Ashtona, który, jesteśmy zachwyceni, że związał swoją przyszłość z klubem, nie możemy się doczekać, aż Bright Path wniesie znaczącą wartość do Ipswich Town w nadchodzących latach.


Ipswich ma jak dotąd udany sezon 2023–24 (Justin Setterfield/Getty Images)

Ashton wyraził podekscytowanie partnerstwem, stwierdzając, że dodatkowo zabezpiecza ono długoterminową przyszłość Ipswich i że przebudowa poligonu klubowego Playford Road będzie jednym z jego bezpośrednich projektów.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania Bright Path Sports w kolejnym przełomowym dniu w historii klubu” – powiedział.

„To dzień, który jeszcze bardziej zabezpiecza długoterminową przyszłość klubu piłkarskiego i daje nam środki, aby posunąć klub do przodu, korzystając z szerokiego zakresu umiejętności i doświadczeń, jakie wniosą inwestorzy Bright Path.

„Inwestycja będzie nadal wspierać klub zarówno w perspektywie średnio-, jak i długoterminowej, przy czym największym bezpośrednim wykorzystaniem będzie wsparcie szeregu kluczowych projektów infrastrukturalnych, w tym znacząca przebudowa poligonu przy Playford Road”.

Bright Path Sports to firma private equity i doradcza skupiająca się na mobilizowaniu kapitału rdzennych Amerykanów w celu inwestycji w profesjonalne franczyzy sportowe, obiekty i powiązane możliwości.

Reprezentowana przez współzałożycieli Jake’a Zahnowa i Phillipa Ciano spółka Bright Path Sports składa się z kilku komandytariuszy, a główne finansowanie zapewnia Sam Simon, założyciel Simon Group Holdings i Simon Sports.

Nowa inwestycja niesie ze sobą zmiany na poziomie zarządu – Simon i Zahnow dołączą do panelu Gamechanger 20 Ltd, firmy utworzonej w celu zakupu Ipswich w kwietniu 2021 r. Ashton i dyrektor operacyjny Luke Werhun również dołączą do zarządu.

Simon dodał, że „wierzymy w inwestowanie w przyszłość, aby zapewnić zespołowi i kierownictwu narzędzia do wykonywania swojej pracy, i jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy”.

Ipswich ma za sobą imponujący sezon pod wodzą menadżera Kierana McKenny i ma trudności z zapewnieniem sobie kolejnych awansów.

Podopieczni McKenny zajmują trzecie miejsce w mistrzostwach, tracąc jeden punkt do drugiego w tabeli Leicester City i liderującego Leeds United.

głębiej

GŁĘBIEJ

Inwestycje w USA, magia McKenny i zjednoczony klub – Ipswich Town zostają przywrócone do życia

(John Walton/PA Images za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here