Abosede, matka zmarłej piosenkarki Ilerioluwy Aloby, popularnie zwanej Mohbad, utrzymuje, że zarówno Samson Balogun, znany również jako Sam Larry, jak i Azeez Fashola, znany również jako Naira Marley, śmiertelnie sfrustrowali jej syna.

Abosede dała o tym znać w wywiadzie dla Saturday PUNCH zatytułowanym „Bez cenzury: matka Mohbada otwiera się na temat zmarłego syna, byłego męża, Nairy Marley”.

Według niej zmarły piosenkarz nie zaznał spokoju przez całe życie, ponieważ duet Naira Marley i Sam Larry zawsze wpędzał go w ten czy inny problem.

„Mohbad przez całe życie nie zaznał spokoju. Zawsze przechodził od jednego problemu do drugiego w rękach Nairy Marley i Sama Larry’ego. Jego menadżerem był brat Nairy Marley i nie lubiłem go.

„Za każdym razem, gdy tam byłem, zawsze mówiłem Mohbadowi, żeby trzymał się od niego z daleka, a mimo to on zawsze spał na łóżku Mohbada. Powiedziałem Mohbadowi, żeby trzymał się z daleka od wszystkich osób związanych z Nairą Marley i nie powinien już z nimi współpracować. Zawsze byłam zaangażowana w życie mojego syna. Każda klątwa, jaką rzuci na mnie Naira Marley, powróci do niego” – powiedziała.

Mówiąc dalej, opowiedziała, jak Mohbad zasugerował jej rozmowę z Nairą Marley w środku nocy, ponieważ chciał zmienić menedżera, oraz jak jego były szef, który ją podpisał, przedstawił mu coś, co chciał, aby zrobił, dodając: „W tym momencie , Mohbad przestraszył się i pobiegł do łazienki, skąd mnie zawołał. Następnie zadzwoniłem do mojego pastora, który poprosił nas o modlitwę.

„Sam Larry pobił Mohbada, narzekając, że jest mu winien pieniądze, ale to nieprawda. Mój syn mi się zwierzył.

„Naira Marley raz go pobiła, przez co wylądował w szpitalu. Musieliśmy masować jego ciało gorącą wodą, przez dwa dni nie mógł mówić, ponieważ został ciężko pobity. Doszło nawet do nadciśnienia.

„Kiedy Mohbad wyzdrowiał z choroby, Naira nie chciała, żeby wrócił do Marlian Music. Powiedział, że psuje ich imię; i Mohbad też nie chciał wracać. Poszedłem z ojcem, aby błagać Nairę. To był pierwszy raz, kiedy poszedłem do domu. To Józef zawsze tam chodził. Chcę sprawiedliwości dla mojego syna”.

Tymczasem zarówno Naira Marley, jak i Sam Larry zaprzeczyli udziałowi w śmierci Mohbada.

Naira Marley w oświadczeniu udostępnionym na swoim Instagramie 26 września 2023 r. oświadczyła, że ​​„jest gotowa pomóc policji w wyjaśnieniu okoliczności śmierci swojej byłej osoby podpisanej”.

„Pozwólcie mi kategorycznie stwierdzić, że nie mam wpływu ani bezpośrednio, ani pośrednio na śmierć Ilerioluwy” – powiedział Marley.

„Nie jest niczym niezwykłym w tej branży, podobnie jak w kilku innych branżach, konflikty rodzinne, nawet wśród krewnych”.

„W świetle zaproszenia policji przygotowuję się do powrotu do kraju, aby pomóc w dochodzeniu i przedstawić moją wersję wydarzeń” – powiedziała Marley, dodając, że „w pełni współpracuję z zespołem policji i z pewnością nie mam żadnych powód, żeby być zbiegiem, skoro nie mam wpływu na jego śmierć.

Jednak matka zmarłej piosenkarki wezwała policję, aby zaprosiła ją, ojca Mohbada, jego żonę, Nairę Marley, Sama Larry’ego i Prime Boya na przesłuchanie w celu ustalenia, kto jest wśród nich winny.

Mohbad zmarł 12 września w wieku 27 lat w stanie Lagos.

Po dochodzeniu prowadzonym przez Dowództwo Policji Stanowej w Lagos, które miało na celu wyjaśnienie przyczyny jego śmierci, szczątki Mohbada ekshumowano w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Wyniki sekcji zwłok nie zostały jeszcze opublikowane, ale Naira Marley stwierdziła, że ​​od śmierci Mohbada był celem „wszelkiego rodzaju historii”.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here