Pau Kubarze W Londynie przeszedł do historii. Zawodnik Barcelony zaczął przeciwko Kolumbii, ale Luisa de la Fuente Zdecydował, że zadebiutuje jako reprezentant Hiszpanii w osiemdziesiątej drugiej minucie meczu, zastępując Laporte, stając się tym samym najmłodszym obrońcą w koszulce reprezentacji Hiszpanii. Środkowy obrońca noszący numer 26 odebrał mu ten zaszczyt Sergio Ramos, który zadebiutował w wieku 18 lat, 11 miesięcy i 28 dni. Cubars ustanowił rekord w zaledwie 17 lat i dwa miesiące.

Hiszpania 0-1 Kolumbia: podsumowanie i gole | Przyjazny

Pierwszy mecz w roli absolutnego reprezentanta Polski (remiro także zadebiutował) zakończył się porażką dzięki temu, jak dużo i dobrze spisał się Luis Díaz. Kolumbijczyk sprawiał kłopoty Pedro Porro i Vivian.

Kariera zawodnika Barcelony nabiera tempa. W ciągu czterech miesięcy przeszedł od ćwierćfinału Pucharu Świata U17 przeciwko Niemcom do debiutu w drużynie seniorów w Londynie przeciwko Kolumbii. Plan był taki, żeby Pau był w marcu z sub 21 jego myśli są skupione na igrzyskach, ale wszystko uległo pogorszeniu dzięki jego dobrej pracy z Barceloną.

Dziesięć minut do startu

Hiszpan miał mało czasu, ale przynajmniej teraz wie, jak to jest debiutować z seniorami na tak specjalnym etapie, jak Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Nie bał się wyzwań, przed którymi stanął Luis Díaz James Rodríguez, choć prawdą jest, że wahał się z wybiciem piłki.

Obrońca rozegrał do tej pory trzynaście meczów w pierwszym składzie Barcelony. Dziesięć w lidze, dwa w Pucharze i jeden w Lidze Mistrzów, co zapewniło mu paszport do znalezienia się na liście składów na to podwójne zaangażowanie hiszpańskiej drużyny.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here