Nad czym zastanawiają się Astros, finalizując skład na dzień otwarcia

WEST PALM BEACH, Floryda — Dwa dni przed przerwaniem pierwszego wiosennego treningu Joe Espada zebrał swoich trenerów i „zaczął zawężać zakres obowiązków”. Menedżer pierwszego roku ma nadzieję ustalić skład na dzień otwarcia, zanim zespół opuści Florydę w niedzielne popołudnie.

Większość spraw wydawała się rozstrzygnięta jeszcze przed przybyciem zespołu do West Palm Beach. Wiosenne treningi z Houston Astros to nie czas na przesłuchania, ale zawsze do zdobycia są dwa, trzy miejsca na marginesie.

W piątek Espada powiedział, że Houston musi sfinalizować dwa wakaty na swoim ławce rezerwowych i ukończyć rekrutację, w której w dniu otwarcia będzie brakować personelu. Konfigurator Bryan Abreu jest zawieszony na dwa pierwsze mecze sezonu i nie można go zastąpić w składzie.

Zasady obowiązujące w najwyższej lidze stanowią, że Houston musi w tych meczach grać z miotaczem, co eliminuje jakąkolwiek możliwość manipulowania składem w celu gry z jednym zawodnikiem na pozycji mniej i posiadania pełnego zestawu miotaczy.

Poza potwierdzeniem, że decyzje dotyczące składu zostaną podjęte do niedzieli, Espada unikał pytań na temat kolejności dziobania lub preferencji dotyczących tego, kto trafi do drużyny. W piątek klub nie dokonał żadnych cięć w składzie, przygotowując grunt pod ostatnie dwa dni wiosennych treningów.

Aby lepiej zrozumieć proces decyzyjny zespołu, poniżej przedstawiamy, na czym stoją niektórzy z skrajnych kandydatów, jak duża elastyczność składu może wpływać na wybory i czy można przyspieszyć niektóre przyszłe posunięcia.

Zanim to omówisz, pamiętaj, że 21 z 25 miejsc drużyny w dniu otwarcia jest prawie gwarantowanych:

Pole bramkowe (4): José Abreu, Jose Altuve, Alex Bregman, Jeremy Peña

Pole zewnętrzne (4): Chasa McCormicka, Jake’a Meyersa, Kyle’a Tuckera i Yordana Alvareza

Łapacze (2): Yainer Diaz, Victor Caratini

Użyteczność (1): Mauricio Dubon

Miotacze startowe (5): Framber Valdez, Cristian Javier, Hunter Brown, JP France, Ronel Blanco

Bullpen (5): Josh Hader, Ryan Pressly, Rafael Montero, Brandon Bielak, Seth Martinez

Pozostały dwa miejsca na ławce rezerwowych i dwa kolejne w Bullpen. Oto kilka czynników, które Houston może wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, kto je zgłosi.

Trzech zawodników nie ma szans na grę w niższej lidze

Wydaje się, że Bielak i Jon Singleton są prawie pewni, że znajdą się w składzie na dzień otwarcia, nawet jeśli Espada nie potwierdzi, że któremukolwiek z nich się udało. Stan początkowej głębokości rzutów Houston jest tak tragiczny, że nie może sobie pozwolić na utratę Bielaka, który według zespołu szybko zostałby pozbawiony prawa do zwolnienia, gdyby tam trafił.

Singleton jest najbardziej zaufanym rezerwowym pierwszobazowym drużyny, co czyni go kluczowym dla planu Espady zakładającego zapewnienie José Abreu dni na pozycji wyznaczonego pałkarza. Singleton to leworęczny pałkarz, który będzie balansował na ławce rezerwowych, na której może znajdować się dwóch prawych zawodników oraz uderzający zmiennie Caratini.


Jon Singleton tej wiosny uderza 0,194 dwoma dubletami w 36 uderzeniach at-bat. (Jim Rassol / USA Today)

Nie, Singleton nie wzbudził w zeszłym sezonie dużej pewności siebie na poziomie najwyższej ligi, ale potrafi cierpliwie zaprezentować się na boisku i zazwyczaj podejmuje dobre decyzje dotyczące zamachu. To, że ma duże doświadczenie jako pałkarz w końcówkach meczów, stanowi przewagę nad, powiedzmy, Joeyem Loperfido – leworęcznym napastnikiem, który był gwiazdą obozu.

Tayler Scott zdobył 10 punktów i pozwolił sobie na dwa zdobyte runy w 10 rundach 2/3 Grapefruit League, co stanowi przekonujący argument za dołączeniem Bielaka i Singletona do składu Houston w dniu otwarcia. Fakt, że nadal znajduje się w obozie pierwszoligowym, potwierdza, jak poważnie jest traktowany. Espada również go pochwalił na początku tygodnia.

Zarówno Bielak, jak i Singleton znajdują się w 40-osobowym składzie, co oznacza, że ​​jeśli nie znajdą się w składzie w dniu otwarcia, Houston ryzykuje utratę duetu w wyniku całkowitego zrzeczenia się. Ponieważ Scotta nie ma w 40-osobowym składzie, Houston mogłoby przenieść go do obozu niższej ligi bez umieszczania go na zwolnieniach. Oczyszczenie miejsca w 40-osobowym składzie byłoby proste.

Na 60-dniowej liście kontuzjowanych zawodników może znaleźć się czterech zawodników

W czwartek Oliver Ortega przeszedł operację usunięcia luźnych ciałek w prawym łokciu. Zdaniem Astros, zabieg ten wykluczy go z gry na około trzy do czterech miesięcy. Kendall Graveman nie zagra w tym sezonie po przejściu operacji barku w styczniu. Ani Lance McCullers Jr., ani Luis Garcia nie pojawią się w meczu najwyższej ligi przed przerwą na All-Star.

Nie, Houston nie może po prostu umieścić wszystkich czterech miotaczy na 60-dniowej liście kontuzjowanych zawodników, aby otworzyć cztery miejsca w 40-osobowym składzie. Zespoły nie mogą korzystać z 60-dniowej listy kontuzjowanych zawodników, chyba że próbują dodać zawodnika do pełnego 40-osobowego składu.

To mogłoby otworzyć drzwi dla kilku zawodników spoza składu – Scotta, Wandera Suero i Luisa Contrerasa – do przesunięcia się do 40-osobowego składu. Z tej trójki najbardziej prawdopodobnym kandydatem do składu wydaje się Scott. A skoro już mowa o wolnych 40-osobowych miejscach w składzie, to kolejna zaproszona osoba spoza składu

Loperfido wciąż się rozwija

Zapytany w piątek, co preferuje przy budowie swojej ławki rezerwowych, Espada odpowiedział: „Szukam kogoś, kto potrafi dobrze odbijać piłkę z ławki rezerwowych, trochę szybkości i wszechstronności to jest to, czego szukasz w tym ostatnim meczu. miejsce.”

Loperfido pokazał to wszystko tej wiosny, ale Espada pozostał niezachwiany w swoim przekonaniu, że młodzi gracze czerpią korzyści z codziennych uderzeń. Doprowadzenie ich przez Loperfido do Potrójnego A wydaje się najbardziej logicznym rozwiązaniem, ale jeśli Espada naprawdę szuka szybkości i wszechstronności, 24-latek może zapewnić więcej niż Grae Kessinger czy Corey Julks.

Kessinger nadal zmaga się z napiętym ścięgnem podkolanowym i może w sobotę zacząć grać piłką po ziemi. Wątpliwe jest, czy będzie miał wystarczająco dużo czasu, aby być w pełni gotowym do sezonu.

Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem będzie dla Julksa umieszczenie go w składzie na dzień otwarcia, nawet jeśli w defensywie będzie ograniczony do rzutu rożnego z pola. Bonusem jest także to, że w zeszłym roku ukradł 15 baz w najważniejszych ligach.

Im bliżej rzuca lewą ręką

Dusty Baker spędził cztery sezony ubolewając nad brakiem leworęcznego rezerwowego w swojej zagrodzie. Pasuje do tego, że Houston podpisał kontrakt z Joshem Haderem, jednym z najlepszych południowców w tym sporcie, zaraz po jego odejściu.

Hader nie jest specjalistą od leworęczności, ale obecnie żaden leworęczny nie jest zwolennikiem zasady trzech pałkarzy. Noszenie Bennetta Sousy lub Parkera Mushinskiego tylko po to, by twierdzić, że w zagrodzie jest kolejny leworęczny, nie jest logicznym rozumowaniem. Noszenie jednego z nich, ponieważ jest najlepszą opcją.

Zarówno Sousa, jak i Mushinski znajdują się w 40-osobowym składzie i mają wystarczająco dużo historii związanej z trenerami miotającymi i infrastrukturą Houston, aby sprawić, że gra w Grapefruit League stanie się nieco dyskusyjna.

Mimo to Mushinski trafił 10 i oddał pięć trafień w 8 2/3 bezbramkowych rund, podczas gdy Sousa pozwolił na trzy zarobione runy i przeszedł sześć w ośmiu rundach. Mushinski skacze lepiej tej wiosny, ale Sousa miał tak słaby koniec poprzedniego sezonu, że pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Bullpen jest już nieelastyczny

Kiedy Bryan Abreu powróci, Houston będzie miało w swoim Bullpen pięciu zawodników, którzy nie zostaną objęci opcją. Bielak, Montero, Hader i Pressly albo nie mają opcji, albo mają wystarczająco dużo czasu, aby ją odrzucić. Abreu ma jeszcze jedną opcję gry w niższej lidze, ale coś musiałoby pójść katastrofalnie nie tak, aby zespół mógł go zdegradować.

Konfiguracja skłania do zastanowienia się, czy Houston uniesie Scotta i sprawi, że sześciu z ośmiu żołnierzy będzie nieruchomych. Bullpensy są naturalnie zmienne i zawsze podlegają zmianom. Kluczowa jest umiejętność zmiany karnacji.

(Górne zdjęcie Tayler Scott: Reinhold Matay / USA Today)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here