Dowódca Wielonarodowych Połączonych Sił Zadaniowych (MNJTF), generał dywizji Ibrahim Sallau Ali, nakazał żołnierzom przestrzeganie ustalonego kodeksu postępowania podczas operacji.

Dokonał tego podczas swojej wizyty operacyjnej w niektórych sektorach MNJTF zlokalizowanych w Mora, Bagasola i Monguno w dniach 20 i 21 marca 2024 r.

Zostało to zawarte w oświadczeniu wydanym przez Szefa Wojskowej Informacji Publicznej por. Pułkownik Abubakar Abdullahi w piątek.

W oświadczeniu częściowo brzmiało: „Gen Ali podkreślił znaczenie utrzymywania najwyższych standardów zachowania, aby zapewnić powodzenie ich misji i podtrzymać honor sił zbrojnych.

Przeczytaj także:

„Przestrzegł żołnierzy przed wszelkimi aktami nieetycznego zachowania, takimi jak wykorzystywanie seksualne, grabieże lub zabijanie niewinnych cywilów. Podkreślił, że działania te nie tylko niszczą reputację MNJTF, ale także podważają zaufanie i wsparcie społeczności, do których są przeznaczone chronić.”

Ponadto w oświadczeniu ujawniono dalej, że „Chwaląc odwagę i poświęcenie żołnierzy, generał Ali wyraził swoją wdzięczność za ich ciągłe zaangażowanie w misję przywracania pokoju w regionie dorzecza Jeziora Czad.

„Dostrzegł wyzwania, przed którymi stoją, i pochwalił ich odporność w obliczu przeciwności losu. Ponadto dowódca sił nalegał, aby żołnierze utrzymywali stan gotowości przez cały czas, podkreślając nieprzewidywalny charakter ich środowiska operacyjnego i potrzebę ciągłej czujności”.

W oświadczeniu zapewniono również, że „wizyta Dowódcy Sił była nie tylko okazją do ponownego podkreślenia znaczenia postępowania operacyjnego, ale także posłużyła jako platforma do oceny gotowości i morale żołnierzy”.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here