Marcus Johansson z Wild wchodzi na boisko, debiutanci błyszczą po przegranej dogrywce: Kluczowe wnioski na wynos w meczu z Bluesem

ST. PAUL, Minnesota — Siódmy gol Brocka Fabera w sezonie i 40. punkt wymuszonej dogrywki na pięć minut przed końcem, ale Brandon Saad strzelił gola w dogrywce i podniósł St. Louis Blues do zwycięstwa 5:4 po dogrywce, a Minnesota Wild otworzył sześcio– mecz na własnym boisku w Xcel Energy Center z krytyczną porażką.

Hat-trick Jordana Kyrou także przyćmił dwubramkowy strzał Marco Rossiego. Kyrou strzelił dwa remisowe gole i jednego gola bez przerwy, co zapewniło Minnesocie passę dwóch porażek z rzędu.

The Wild zdobyli zaledwie dwa punkty w trzech spotkaniach w ciągu ostatnich trzech tygodni przeciwko Blues.

Mats Zuccarello miał dwie świetne okazje, aby dać Wildom prowadzenie 4-2, ale przy jednej okazji nie trafił prosto w Jordana Binningtona, gdy część siatki była pusta, a następnie nie trafił w bramkę po ucieczce. Następnie Kyrou wyrównał wynik na 3-3, a następnie odbił Zuccarello w strefie neutralnej, po drodze zdobywając hat-tricka i prowadząc 4-3. Zuccarello również został pokonany w strefie neutralnej na zwycięzcę.

Bramkę dla Wild zdobył także Marcus Johansson.

• Kirill Kaprizov zanotował dwie asysty i obecnie ma 16 punktów w ostatnich 14 meczach.
  • Dzicy debiutanci zgromadzili łącznie 86 punktów, zajmując drugie miejsce w NHL, za Connorem Bedardem. Rossi i Faber łącznie zdobyli cztery punkty przeciwko Blues.
  • The Wild nie będzie ćwiczył w niedzielę ani poniedziałek. Powrócą do treningów we wtorek i środę, zanim San Jose Sharks przybędą do miasta.

Marco Rossi zakopuje dwie osoby

Gdyby Faber i Bedard nie istnieli w tym sezonie, Rossi mógłby stracić Puchar Caldera. Po tak trudnym początku poprzedniego sezonu, który doprowadził go do sezonu w Iowa, Rossi stał się drugim debiutantem w historii Wild, który przekroczył granicę 20 goli w sezonie (Kaprizov strzelił 27 goli w skróconym przez pandemię sezonie 2020–21). Pierwszą z nich był piękny gol z obrony do ataku, kiedy Rossi przeszedł z kija na Jake’a Neighborsa i obronił jednego gola, a kilka sekund później po podaniu głównym zawodnika Kaprizova strzelił gola do ucieczki. Druga bramka, która padła niecałe cztery minuty później i niecałe trzy minuty po tym, jak Kyrou zremisował na 2:2, strzeliła kółko i krzyżyk z bramki. Kaprizov był tikiem, Zuccarello taktem.

Wchodzi Marcus Johansson

Bardzo znienawidzony Johansson, który w tym sezonie rozegrał osiem meczów bez gola, a strzelił tylko dziewięć z 66 meczów, w swoim 900. meczu w sezonie zasadniczym wbił swój 10. mecz prosto do otwartej siatki. Johansson, który po piątkowym treningu odbył długą rozmowę na lodzie z asystentem trenera Darbym Hendricksonem, bezbłędnie poddał się Faberowi i zdobył swojego 173. gola w karierze. Johansson miał do oddania strzał w całą klatkę, ponieważ Binnington został zwabiony bez pozycji. Johansson wzruszył się po zdobyciu gola, delikatnie mówiąc, co doprowadziło do remisu na 1:1.

Dzikie czekanie na decyzję Jacka Pearta

Teraz, gdy sezon w St. Cloud State dobiegł końca, Jack Peart, wybrany w drugiej rundzie draftu 2021, musi zdecydować, czy wrócić do szkoły na ostatnią klasę, czy podpisać kontrakt z Wild. „Z szacunku dla Jacka i trudnego sposobu, w jaki zakończył się ich sezon (piątkowy wieczór w półfinale NCHC), będziemy po prostu cierpliwi i pozwolimy mu podejmować te decyzje w sposób wybrany przez niego i jego doradców” – powiedział Wild zastępca dyrektora ds. rozwoju zawodników Matt Hendricks. 20-letni mieszkaniec Grand Rapids w stanie Minnesota zdobył nagrodę Minnesota Mr. Hockey Award w 2021 r. po tym, jak poprowadził Grand Rapids High pod względem punktów dla obrońcy, zdobywając 11 bramek i 35 punktów w 18 meczach. Strzelił trzy gole i 14 punktów w 38 meczach podczas swojego juniorskiego sezonu w drużynie Husky oraz osiem goli i 55 punktów w 109 meczach na uczelni. Drugi rok z rzędu został nazwany Second Team All-NCHC.

Trzy gwiazdy

1. Jordan Kyrou, Blues: Człowiek, który zdobył cztery punkty w meczu przeciwko Wild in the Winter Classic, zdobył hat-tricka i obecnie ma 11 goli i 21 punktów w 19 meczach przeciwko Minnesocie w karierze.
2. Marco Rossi, Wild: Strzelił dwa gole i stał się drugim debiutantem Wild w historii, który osiągnął plateau 20 bramek.
3. Kirill Kaprizov, Wild: Stwarzał okazje przez cały mecz i asystował przy dwóch bramkach.

(Zdjęcie: Matt Krohn / USA Today)