Marka Mrqueza Żyj bardziej teraźniejszością niż kiedykolwiek. Bardzo dobrze spisał się na premierze MotoGP w Katarze, debiutując za kierownicą Ducati. Oczywiście piąte miejsce w sprincie i czwarte w niedzielę to za mało i on jako pierwszy widzi, że musi podjąć większe ryzyko. Nadal pozostaje dyskretny, nawet jeśli pomyślimy o roku 2025.

Możliwe podium.

„Koncentracja weekendu jest taka sama jak w Katarze, ale przyjazd bez testu wiąże się z nowym czynnikiem. Czasy będą znane od pierwszego wolnego treningu. W Malezji i Katarze na początku było trochę trudno mnie. Celem będzie tempo bezpośrednio do Q2. To zupełnie inny tor.”

Walczy z Acostą.

„Katar to potwierdził, będzie jednym z tych, których należy wziąć pod uwagę obecnie i w przyszłości. Ma duży talent, był bardzo szybki, jestem pewien, że wiele się nauczył w zarządzaniu oponami i to pomoże go w innych wyścigach.”

Zapisane przez Acostę.

„Podobało mi się, żeby tego dokonać, trzeba wierzyć w motocykl. Ma świetny styl jazdy. Kiedy przechodzą z Moto2, bardzo dobrze pokonują zakręty. Kiedy jechałem za nim, zobaczyłem, że tam zrobiło to różnicę. “

Przejdź do Ducati oficjalnie.

„To coś zupełnie innego niż poprzednio. Nie spieszę się, chcę się skoncentrować na sobie. Jeśli pojadę szybko, będę miał większe szanse na dobre miejsce. Postaram się dać swoje 100%. W sporcie najważniejsza jest teraźniejszość. „Nie przeszłość. Teraz są dwa, trzy szybsze ode mnie”.

Środowisko w Gresini.

„Koncentruję się na sobie, aby mieć swoje szanse. Presja jest taka sama: wszyscy są szczęśliwi, jeśli zdobędziesz podium. To lepsze niż „pierwsza piątka”. A zwycięstwo jest lepsze niż podium. Żarty i śmiech to nie to samo. niż brak ambicji. Jesteśmy tutaj, aby osiągać najlepsze możliwe wyniki. Świetne środowisko pomaga. Kultura różni się od tej w Repsol Honda. Każde środowisko jest dobre, jeśli wyniki są dobre.

GP24 i GP23.

„Dla mnie nie jest lepiej. Mam to, co mam i czuję się lepiej niż w zeszłym roku. Rok 2024 będzie lepszy pod pewnymi względami, ale w 2023 będziemy mieć doświadczenia z ubiegłego roku. Nie wykorzystałem w tym całego potencjału już.” .

Styl Acosta.

„Oczywiście nadchodzą nowe pokolenia. Ja pociągnąłem za łokieć, a oni bardziej za ramię, podobnie jak Jorge Martín czy Acosta, dużo upuścili. Musisz zrozumieć swój styl. Aleix jest bardzo szybki w starej szkole styl. Musisz dostosować się do swojego zespołu, motocykla i stylu. Ale kiedy awansujesz z Moto2, masz dużo zakrętów, a potem po dwóch wyścigach lepiej radzisz sobie z oponami. Wiele się nauczyłem od Valentino, Lorenzo i Pedrosy a teraz muszę się wiele nauczyć od młodych ludzi, którzy przybywają”.

Czuć się staro.

„Czuję się bardziej doświadczony. Rozmawiam o tym ze swoimi ludźmi. Dwa dni temu byłem 20-latkiem, który przybył, aby walczyć z takimi legendami jak Valentino czy Lorenzo. W 2013 roku walczyłem z Valentino. Nadszedł czas. Młodzi ludzie będą walczyć przyjdź, kto cię stąd zabierze.”

Co teraz robi lepiej?

„Mam więcej doświadczenia. Kiedy jesteś młodszy, nie jesteś tak świadomy tego, co robisz. Może teraz jestem bardziej konserwatywny. Nie zamierzam być szybszy niż w przeszłości, ale masz wykorzystać to doświadczenie. Będę popełniać błędy.” „My, ludzie, dwa razy potykamy się o ten sam kamień, ale będziemy próbować uczyć się od czołowych zawodników Ducati”.

Ideał MotoGP.

„To zależy, co myślisz o ideale. Jeśli chcesz mieć kategorię, która stawia na spektakl, czy na idealny motocykl. Ja wolę spektakl. Myślę, że bez tak dużej aerodynamiki będzie lepiej dla spektaklu. Może Idealny motocykl ma lepszą aerodynamikę, ale ludzie w domu tego nie widzą.

Świat w biurach.

„Biuro wygrywa się, jeśli jedziesz szybko na torze. Nie ma tajemnic. W sporcie ceni się teraźniejsze wyniki i na tym jestem bardziej skoncentrowany niż kiedykolwiek, aby próbować dalej się doskonalić, aby nadal dobrze się bawić, ponieważ to będzie poprowadź mnie do dobrych wyników.” „Jeśli uda mi się uzyskać tak dobre wyniki, otworzy się więcej drzwi. Musisz szukać najlepszej opcji, ale mi się nie spieszy, chcę się skupić na swoim stylu jazdy, na mojej sposób na jazdę i odzyskanie pewności na rowerze.”

Jasne wątpliwości.

„Dla mnie punktualny bieg nie polega na rozwiewaniu wątpliwości. Nigdy ich nie miałem. Jak każdy, chodziły mi po głowie pytania, ale wątpliwości też nie rozwiewa punktualny wyścig. Trzeba przejechać cztery, pięć lub od sześciu do „Zobaczymy, jak wszystko się ułoży. Celem jest utrzymanie dynamiki Kataru. Błędy będą oczywiście popełniane. Katar był doskonały, bez błędów, ale jeśli chcesz dać z siebie trochę więcej, jak Pecco musisz podjąć ryzyko i wtedy pojawiają się błędy.” „.

Porozumienie z Ducati.

„Nie wiem, jak to powiedzieć. Może teraz powiem dziewięćdziesiąt procent i po trzech wyścigach powiem: «Miałem 70, 100 lat». Całkiem dobrze się aklimatyzuję, ale trener musi mnie lepiej poznać; Ja, on potrzebuje roweru przez cały czas, jeśli chodzi o styl jazdy. Widziałem, że jest to zupełnie inny rower od tego, do czego byłem przyzwyczajony z Hondą, gdy jesteś za kimś. Z Hondą byłem bardzo wygodniej, w tym przypadku nie za bardzo. „To są rzeczy, które muszę wypolerować”.

Podejmować ryzyko.

„Trzeba je poczuć. Pilot, niezależnie od tego, jak bardzo lubi podejmować ryzyko, nie tracimy przytomności, nie rozbijamy się. To nie jest «och, lecę, a jeśli spadnę…». upadki nie są spowodowane rozbiciem. Czasami upadasz, jadąc szybko i upadasz. Czasami podejmujesz większe ryzyko, będąc dziesiątym, niż będąc pierwszym. Musisz znaleźć „uczucie”, zaangażowanie. Moją wielką niewiadomą jest wyjście teraz w piątek i zobaczę, czy będę w stanie utrzymać dobre warunki, czasy i dobry poziom już od pierwszego wolnego treningu, bo tyle to kosztowało w Malezji i Katarze”.

Idź za Ducati.

„Pochodzę z motocykla, na którym, gdy byłem z tyłu, czułem się lepiej, a czasy spadały szybciej. W Ducati traci się wiele punktów, których nie da się później odzyskać. Widziałem też, że opony zachowują się w inny sposób.” „To małe rzeczy, które trzeba stopniowo dopracowywać. I są punktualne na każdym okrążeniu”.

Aldeguer i więcej Hiszpanów w MotoGP.

„W tym sporcie nie ma narodowości. Jeśli ktoś jedzie szybciej od innych, niezależnie od tego, skąd pochodzi… i jeśli jest Hiszpanem, to lepiej. Mamy już sezon trwający pięć lub sześć lat, w którym wszyscy kierowcy Ci, którzy chcą odnieść sukces, przyjeżdżają do Hiszpanii. Poziom jest dobry, przyjeżdża się trenować na krtingach i zawsze jest poziom. To wymaga od ciebie więcej i jest dobra pogoda. Dla motocykli i sportów hiszpańskich , proszę bardzo. To nie będzie mój problem, że „Jest więcej Hiszpanów. Dla mnie to przyjemność”.

Relaks

„Wątpliwości i ptaki, a ty zawsze to masz. To prawda, że ​​odbierasz to inaczej. Jestem realistą. Bardzo dobrze zrozumiałem, skąd pochodzę, procesy, które trzeba przechodzić stopniowo, aby spróbować osiągnąć dobry poziom Jesteśmy w Zobaczymy, czy uda nam się utrzymać tutaj poziom Kataru, czy zostanę dalej w tyle… bo będą weekendy, kiedy będzie nam trudno wejść do Q2, kiedy będziemy dalej Będziemy musieli to zaakceptować i zachować spokój, tak jak zrobiliśmy to w okresie przedsezonowym, kiedy „Byliśmy tam pewnego dnia 14-tego”.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here