Agencja Sieci Bezpieczeństwa Państwowego Ondo, znana również jako Korpus Amotekun, aresztowała 37 osób rzekomo zaangażowanych w działalność przestępczą w tym stanie.

Według korpusu podejrzani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w różnych lokalizacjach na terenie 18 obszarów samorządowych stanu.

Paradując z podejrzanymi w siedzibie dowództwa Amotekun w Akure, stolicy stanu, dowódca korpusu Akogun Adetunji Adeleye powiedział, że podejrzani byli rzekomo zamieszani między innymi w porwania, rabunki i wandalizm na majątku rządowym.

Adeleye powiedziała: „Wśród nich (podejrzanych) są osoby specjalizujące się w wandalizmie wobec kluczowych aktywów rządowych. Rzeczywiście pojechali z przyczepą, aby załadować rury przeznaczone na potrzeby projektu wodnego finansowanego przez Bank Światowy, i pomyślnie ją rozładowali, a nasi agenci poszli za nimi i zatrzymali ich, gdy rozładowywali się w innym miejscu”.

Komendant ujawnił także, że jeden z aresztowanych podejrzanych był członkiem siedmioosobowego gangu z Delta State, specjalizującego się w porwaniach i napadach na banki.

Powiedział, że na podstawie zebranych informacji korpus dowiedział się, że gang przybył do stanu z planem obrabowania trzech banków, a także porwania dyrektora zarządzającego supermarketu.

„Siedmioosobowy gang przybył aż z Sapele w stanie Delta w celu porwania i napadu na bank w Irele LGA. Sześciu z nich jest na wolności, ale udało nam się schwytać pomysłodawcę, który ugościł złodziei.

„W równym stopniu udało nam się dotrzeć do źródła celu, który zamierzali porwać, aby dać funkcjonariuszom Amotekun poczucie, że był to zwykły rabunek, podczas gdy była to podwójna operacja.

„Rozpoczęło się obława na przywódcę, który uciekł do stanu Delta. Współpracujemy z odpowiednimi władzami rządowymi i organami bezpieczeństwa, aby pomóc nam w zatrzymaniu tego uciekającego gangu.

„Z dostępnych nam informacji wynika, że ​​zamierzali oni obrabować trzy banki i porwać dyrektora supermarketu. Dochodzenie wykazało, że współpracowali z personelem supermarketu, który odmówił przyłączenia się do grupy” – stwierdziła Adeleye.

Dowódca Amotekun zauważył, że korpus współpracuje z innymi agencjami bezpieczeństwa, aby zapewnić zatrzymanie uciekających podejrzanych i postawienie ich przed wymiarem sprawiedliwości.

W związku z tym Adeleye nalegała, aby obywatele tego stanu nadal ich wspierali, dostarczając w odpowiednim czasie informacje, które umożliwią im zatrzymanie przestępców, zanim zrealizują swoje niegodziwe plany.

„Chcemy zaapelować do obywateli, aby nadal nas wspierali i dostarczali nam aktualnych i przydatnych informacji. Zapewniamy ich, że korpus skutecznie zapewnia bezpieczeństwo życia i mienia w stanie Ondo we współpracy ze wszystkimi innymi agencjami bezpieczeństwa w stanie” – nalegał.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here