W poniedziałek imperium biznesowe Donalda Trumpa miało być zagrożone jak nigdy dotąd. Zamiast tego stał się najważniejszym dniem w historii majątku byłego prezydenta.

W obliczu terminu wniesienia kaucji na kwotę ponad 500 milionów dolarów w związku z pozwem dotyczącym oszustwa w Nowym Jorku stanowy sąd apelacyjny rzucił mu ratunek, obniżając kwotę, którą musiał wpłacić do 175 milionów dolarów – czyli kwotę, którą, jak twierdzi, pokryje. Mniej więcej w tym samym czasie jego firma zajmująca się mediami społecznościowymi Trump Media & Technology Group zakończyła trwający 29 miesięcy proces fuzji, co oznacza, że ​​akcje warte na papierze miliardy dolarów są teraz oficjalnie własnością Trumpa.

W sumie jego majątek netto wzrósł o ponad 4 miliardy dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii Trump znalazł się na liście 500 najbogatszych ludzi świata według Bloomberg Billionaires Index z majątkiem wartym 6,5 miliarda dolarów.

„Mamy wspaniałą firmę i jesteśmy niezwykle zaszczyceni” – powiedział w oświadczeniu Eric Trump, wiceprezes wykonawczy Trump Organisation.

Trump (77 l.) był bogaty przez całe życie. Jednak jego majątek, który wcześniej osiągnął najwyższą kwotę 3,1 miliarda dolarów, składał się głównie z nieruchomości, których wartość on i jego firma zawyżali o miliardy dolarów rocznie przez ponad dekadę, aby uzyskać lepsze warunki pożyczek.

Jego niepłynny majątek spowodował potencjalny kryzys finansowy przed poniedziałkowym terminem zapłaty wyroku w wysokości 454 milionów dolarów lub wniesienia kaucji na kwotę 120% wyroku do czasu złożenia apelacji. Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James zasygnalizowała, że ​​jest gotowa przejąć aktywa, jeśli Trump się nie zastosuje.

Trump zapowiedział szybkie przesłanie gotówki lub obligacji na pokrycie obniżonej kwoty. W obecnej sytuacji nie może on wykorzystać nieoczekiwanych zysków wynikających z fuzji Trump Media z Digital World Acquisition Corp., ponieważ jego akcje są zablokowane na około sześć miesięcy.

Akcje DWAC osiągnęły w poniedziałek cenę 49,95 dolarów, co stanowi wzrost o około 185% od początku roku. To wycenia 58% udziałów Trumpa w firmie na 3,9 miliarda dolarów. (Oczekuje się, że handel rozpocznie się we wtorek pod tickerem DJT.)

Zakończenie fuzji, które pokonało przeszkody, w tym dochodzenie i ugodę z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd oraz pozwy składane w ostatniej chwili przez kadrę kierowniczą i inwestorów, oznacza, że ​​akcje są teraz uwzględniane w wyliczeniach Bloomberga dotyczących wartości netto Trumpa. Wcześniej, na podstawie jego najnowszego formularza ujawnień finansowych, jego udziały wyceniano na zaledwie 22,5 miliona dolarów.

Jego poprawiona fortuna sprawia, że ​​Trump, który walczy o powrót do Białego Domu, jest na papierze wart mniej więcej tyle samo co Joe Ricketts, Gordon Getty i Tony James – wynika z indeksu majątku Bloomberg, który oblicza majątek netto Trumpa od 2015 roku.

Liczba ta, stale niższa od szacunków Trumpa, opiera się na informacjach o etyce wymaganych od kandydatów na prezydenta, dokumentach publicznych powiązanych z kluczowymi spółkami z branży nieruchomości oraz sprawozdaniach pracowników.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here