Bissouma wściekły po wykluczeniu z pojedynku Orłów

Pomocnik Tottenhamu Hotspur Yves Bissouma przestał obserwować stronę Malijskiej Federacji Piłki Nożnej na Instagramie i usunął wszystkie swoje zdjęcia w koszulce Mali po tym, jak główny trener Eric Chelle nie zaprosił go do składu w bieżącym oknie, podaje PUNCH Sports Extra.

27-latek rozegrał całe 90 minut tylko w jednym z pięciu meczów Mali na AFCON w 2023 roku. Bissouma był niewykorzystanym rezerwowym w meczu 1/8 finału z Burkina Faso i zagrał zaledwie 30 minut w decydującej porażce z Wybrzeżem Kości Słoniowej w decydującym ćwierćfinale.

W pierwszym okienku międzynarodowym po AFCON Chelle nie zaprosił Bissoumy na towarzyskie mecze Mali z Mauretanią i Nigerią.

Kiedy Chelle zapytano o powody, dla których Bissouma nie została wybrana, główny trener powiedział, że to tylko wybór.

„Podobnie jak wielu graczy, on zasługuje na wybór, to tylko wybór.

„W moim diamencie są teraz gracze, którzy są nieco bezpieczniejsi. Nie oznacza to jednak, że nie zostanie ponownie wezwany.”

Słowa głównego trenera w niczym nie sugerowały, że pomocnik nie wejdzie już do pierwszego składu, ponieważ w rzeczywistości Mali ma mnóstwo środkowych pomocników, wśród których są tacy jak Amadou Haidara, Diadie Samasseko, Aliou Dieng, Kalifa Coulibaly i Mohamed Camara i wielu innych. .

Nie wiadomo, czy Bissouma zostanie powołany z powrotem do zespołu w czerwcu, kiedy Mali powróci do rywalizacji przeciwko Ghanie w ramach eliminacji Mistrzostw Świata FIFA 2026.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał i inne treści cyfrowe na tej stronie nie mogą być powielane, publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane w całości ani w części bez uprzedniej wyraźnej pisemnej zgody firmy PUNCH.

Kontakt: [email protected]

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here