Przez większość ostatnich 15 lat wskazanie najlepszego zawodnika Edmonton Oilers poza NHL było najłatwiejszą rzeczą na świecie. Kibice mogli poczekać do dnia draftu, obserwować wybór zespołu na numer 1 (cztery razy w latach 2010–2015), numer 3, 4 lub 7 i właściwie wskazać przyszłą gwiazdę.

Sukcesy na lodzie oznaczają późniejsze wybory, a od 2016 roku klub nie znalazł się w pierwszej piątce.

Zarząd wysyłał także aktywa przez prawie dekadę z rzędu, włączając w to wybór projektów. Handel tymi typami oznacza mniejszy rurociąg.

Podsumowując, był to trudny rok dla czołowych zawodników Edmonton w systemie.

Xavier Bourgault, kandydat numer 1 na Boże Narodzenie, przestał obrażać, a następnie doznał kontuzji podczas gry dla Bakersfield Condors.

Beau Akey, drugi na zimowej liście, doznał kontuzji na początku sezonu juniorów i od tamtej pory nie grał.

Kto jest najlepszym zawodnikiem kontrolowanym przez drużynę poza NHL?

Rzeczywistość

Podstawowe elementy składu (dwie górne linie, dwie najlepsze pary, początkowy bramkarz, trzeci środkowy) często spędzają niewiele czasu w lidze AHL.

W obecnym składzie Edmonton jedynie bramkarz Stuart Skinner i obrońca Evan Bouchard spędzili dużo czasu w drużynie juniorów (ponad 50 meczów), a następnie wyszli na boisko jako główni gracze.

Teraz, gdy Dylan Holloway i Philip Broberg uzyskali status perspektywicznych zawodników, jest mało prawdopodobne, że klub będzie miał w przyszłości fundamentalnego zawodnika, który nie grał jeszcze w drużynie NHL.

Naprzód

Napastnicy, którzy mogą mieć wpływ na atak, natychmiast pojawiają się w NHL (lub zamykają) i uczą się w pracy. Przykłady z historii Oilers to Miro Szatan (25 meczów w NHL), Ryan Smyth (dziewięć) i Leon Draisaitl (sześć).

Oilers rzeczywiście mają talent w Bakersfield, w Rosji i na studiach, ale żaden z nich nie jest elitarny.

Raphael Lavoie jest osobą najbardziej zbliżoną do prawdziwego napastnika juniorów.

Ma szansę na NHL i znajduje spokojny lód. Jego najwyższa prędkość jazdy na łyżwach jest powyżej średniej NHL z impulsami prędkości przekraczającymi 32 km/h, również powyżej średniej, biorąc pod uwagę jego mecze i rozegrane minuty.

Umiejętność sprawdzania, efektywnego wykorzystywania swojego ciała i przewyższania przeciwników sprawia, że ​​czeka w kolejce.

Jest to typowe dla młodszych strzelców, którzy przybywają do profesjonalnego hokeja i zastają te pozycje obsadzone przez lepszych zawodników. Mężczyźni na stanowisku, o którym marzył, przybyli do NHL w wieku 20 lat lub wcześniej.

Dobra wiadomość: nie wszystko stracone. Ma talent i spisał się w Bakersfield. Oto Lavoie, który w trakcie swojej kariery jest równie mocny w porównaniu z innymi zawodnikami Bakersfield z ostatniego rocznika.

Gracz Gra EV Pts Udział w bramce EV

Ryana McLeoda

0,53

58 proc

Rafał Lavoie

0,47

56 proc

Kailera Yamamoto

0,44

58 proc

Jessego Puljujarviego

0,43

49 proc

Dylana Hollowaya

0,43

54 proc

Kiedy jest na lodzie, Condors są silną drużyną, która zdobywa więcej punktów. Jego ofensywne osiągnięcia są porównywalne z osiągnięciami innych zawodników, którzy ostatnio cieszyli się karierą w NHL.

Lavoie ma szansę na dostanie się do NHL jesienią.

Czy Lavoie jest najlepszym zawodnikiem Oilers poza NHL?

Jest obecnie najlepszym perspektywicznym napastnikiem w systemie. Na liście innych największych talentów znajdują się rosyjski napastnik Maxim Berezkin, kwitnący centrum akademickie Matt Copponi i młodzi skrzydłowi AHL, tacy jak Bourgault, Matvey Petrov i Tyler Tullio.

Życiorys Lavoiego jest obecnie najbardziej imponujący wśród napastników.

Obrona

Kontuzja Akeya była trudnym momentem dla zawodnika i organizacji. Wybór w drugiej turze jest ceniony przez personel draftu i rozwoju, ponieważ wykorzystuje się tak niewiele selekcji. Historia Akeya rozwinie się w przyszłym roku, ale nie można ogłosić go najlepszym zawodnikiem spoza NHL w systemie, ponieważ nie grał od wczesnej jesieni.

Pozostaje Max Wanner, który jest obiecującym obrońcą w swoim debiutanckim sezonie zawodowym w organizacji. Ma rozmiar, dobrą prędkość, gra w paskudnym stylu i szybko przystosował się do ligi AHL. Jego postępy w różnych segmentach sezonu Condors zapierają dech w piersiach.

Gry Gra Pts Udział w celu

Pierwsza 19

0,11

42 proc

Drugie 19

0,26

48 proc

Najnowsze 22

0,36

77 proc

Ogólnie

0,25

55 proc

Liczba bramek jest wyrównana, a przewinienie obejmuje wszystkie stany gry.

Postęp od premiery do dzisiejszego dnia jest wyjątkowy jak na początkującego zawodowca stawiającego na obronę. Wanner rozegrał ważne minuty od pierwszego gwizdka. Jego najczęstszym partnerem jest weteran Cam Dineen i oboje wspólnie odnosili sukcesy.

Wanner jest jedynym debiutantem w składzie, który osiąga stały czas gry i to w wielu sytuacjach. To opowieść.

Kierownictwo kocha Wanna. To świetny obrońca ze średnią passą. Spodziewaj się parady tego typu graczy w nadchodzących latach.

Bramkarstwo

Olivier Rodrigue ma za sobą dwa dobre sezony z rzędu w bramce Bakersfield. Jesienią będzie uprawniony do zwolnienia i przygotowuje CV, które będzie sugerować mecze NHL.

Jego postęp jest podobny do Skinnera, a jego rodowód poborowy jest nieco lepszy. Rodrigue został wybrany na 62. miejsce w 2017 r., a Skinner na 78. rok wcześniej.

Rok Pro Skinnera Rodrigue’a

Rekrut

.903 ECHL

.894 AHL

Drugi rok

.892 AHL

.886 AHL

Trzeci rok

.914 AHL

.912 AHL

Czwarty rok

.920 AHL

.918 AHL

Czwarty rok

0,913 NHL

Problem z dobrymi bramkarzami polega na tym, że okazji do gry jest niewiele i nawet jeśli bramkarz gra dobrze przez wiele sezonów, zaproszenia z NHL mogą nigdy nie nadejść.

Rodrigue podąża w podobny sposób jak przed nim Skinner i Devan Dubnyk.

Dla bramkarza bardziej niż jakakolwiek inna pozycja w sporcie szansa, nawet niewielka, jest najważniejsza.

Jeśli Rodrigue dostanie zastępczą pracę, jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie w drużynie na tyle długo, aby zrobić karierę. Obecnie, mając 23 lata, jest niezłym bramkarzem.

Jest mało prawdopodobne, aby Edmonton poprowadził tak młody tandem w przyszłym sezonie (Skinner ma 25 lat).

Co się stało z innymi?

W grudniu oceniłem, że najlepszym wyborem Edmontona był Xavier Bourgault. To był trudny sezon dla młodego skrzydłowego. Pozostaje silnym rozgrywającym i wykonawcą rzutów karnych, a także jest mistrzem krótkich podań, które na stałe wykluczają przeciwnika z gry. Ofensywa była nieśmiała w swoim debiutanckim sezonie, a w tym sezonie spadła z tego poziomu. Może odzyskać siły, ale w tej chwili nie można go uważać za czołowego zawodnika organizacji.

Akey jest w podobnej sytuacji, kontuzje przerwały jego rozwój. Jednak w momencie kontuzji był bardzo produktywny w lidze OHL, a ze względu na wiek presja na występy jest mniejsza.

Kto jest najlepszym zawodnikiem Oilers poza NHL?

Obstawiam, że w przyszłym roku o tej porze wyłoni się jeden z nich: Akey, Copponi lub Petrov, albo Bourgault odzyska siły na tyle, aby odzyskać czołowe miejsce w organizacji.

Jeśli Berezkin przeniesie się z Rosji latem 2025 roku, będzie to CV warte rozważenia.

Lavoie ma największe umiejętności, ale nie o to będzie się ubiegał jesienią w Oilers.

Największą perspektywą w obecnym systemie jest młody obrońca Wanner.

Brakuje mu co najmniej roku, a nie jest talentem czysto ofensywnym. Jest silnym, skutecznym obrońcą, który potrafi jeździć na łyżwach i ma w sobie agresywność w dużych ilościach.

Jest dokładnie typem zawodnika, który udoskonala swoją grę w AHL, a potem okazuje się przydatnym graczem NHL.

Po ponad dziesięciu latach przestępstw wysokooktanowych, obecnie największą perspektywą w systemie jest niebieski z ugryzieniem.

To był trudny rok dla bazy perspektywicznej. Edmonton podpisuje kontrakty z potencjalnymi zawodnikami (Connor Ungar, James Stefan), którzy prędzej czy później mogą naciskać na NHL.

W tej chwili nie widać żadnych elitarnych talentów ani oczywistych elementów podstawowych (dwie górne linie, dwie najlepsze pary, początkowy bramkarz, trzeci środkowy).

(Zdjęcie Beau Akeya: Jeff Vinnick / NHLI za pośrednictwem Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here