W piątek Dowództwo Obrony w Abudży ogłosiło, że 97 osób jest poszukiwanych ze względu na terroryzm, brutalny ekstremizm i groźby secesjonizmu wobec państwa.

Najbardziej znanym wśród poszukiwanych jest Simon Ekpa, który kontroluje frakcję IPOB i przypisuje mu się ogłoszenie o osławionym poniedziałkowym siedzeniu w domu w strefie południowo-wschodniej.

Dyrektor ds. operacji w mediach obronnych, generał dywizji Edward Buba, potwierdził na banerze nazwiska i zdjęcia osób uznanych za poszukiwane.

Poszukiwani, dowódcy terrorystów/bandytów i powstańców pochodzą ze stref północno-wschodniej, północno-zachodniej, północno-centralnej i południowo-wschodniej.

Niektóre z nazwisk wymienionych na północnym zachodzie to: Alhaji Shingi; Malindi Yakubu; Magik; Dogo Gide; Halilu Sububu; Ado Aliero; Bello Turji; Dan Bokkolo; Labi Yadi; Nagala; Saidu Idris; Kachalla Rugga i Sani Gurgu.

Niektóre z nazw wymienionych z północnego wschodu to: Abu Zaida; Modu Sulum; Baba Dane; Ahmada; Nauczyciel Sani; Baa Sadiq; Abdul Saad; Kaka Abi; Mohammad Khalifa; Umar Tella; Abu Mutahid; Mallama Mohammada; Mallam Tahiru Baga; Uzaiya i Ali Ngule.

Niektóre z nazwisk wymienionych w regionie południowo-wschodnim i północno-środkowym to: Simon Ekpa; Chika Edoziem; Edge; Zuma, dzięki Bogu, delikatny; Smak; Mateusz; David Ndubuisi; Wysoki Wódz Williams Agbor; Zapasy dla dzieci; Piątkowa noc; Obiemesi Chukwudi vel Dan Chuk; David Ezekwem Chidiebube i Amobi Chinonso Okafor vel Temple.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here