Johna Laporty przyznał w sobotę w nowym kanale komunikacyjnym Barcelony, że klub Barça odrzucił ofertę opiewającą na 200 milionów za Lamine Yamal. Wiadomość, którą MARCA ogłosiła wyłącznie 9 marca. To było PSG za sprawą Jorge Mendesa Złożył propozycję napastnika Barcelony. Barcelona odrzuciła ofertę francuskiego klubu, uznając, że zawodnik jest przyszłością drużyny.

Oto jak wyjaśnił to prezydent Barcelony: „Otrzymujemy oferty dla graczy takich jak Lamine Yamal, kwoty 200 milionów euro i powiedzieliśmy „nie”. Bo ufamy chłopakowi w jego sportowej projekcji, a nie mamy takiej potrzeby, i odwrotnie. „Jesteśmy w procesie ożywienia gospodarczego i już widzimy koniec tunelu” – powiedział Laporta, podkreślając dobry moment, w jakim przeżywa klub Barça.

KRÓL CHEMII

Sugeruje to sytuacja gospodarcza Barcelony latem mogą być wyprzedaże zmienić sytuację. W tym sensie oczywiste jest, że 200-milionowy dochód dla jednego z graczy będzie doskonałym sposobem na wyrównanie braku równowagi, jaki panuje w Finansowym Fair Play. Jednak stanowisko klubu w tym sensie jest jasne, gdyż priorytetem jest nie osłabiaj zespołu.

Poszukiwanie dochodów, jak również powiedział w tym wystąpieniu prezydent, idzie teraz inną drogą. Laporta jest gotowa definitywnie zerwać kontrakt z Nike i poszukaj innych sponsorów, którzy przekażą klubowi więcej pieniędzy. Gdyby przyjął propozycję Pumy, za podpisanie kontraktu otrzymałby premię w wysokości 100 milionów plus ponad tę kwotę, jaką niemiecka marka płaciłaby rocznie.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here