LAKELAND, Floryda — Kodai Senga, czołowy starter drużyny New York Mets, który został zamknięty pod koniec lutego, otrzymał zgodę lekarzy na wznowienie gry w ciągu przyszłego tygodnia, powiedział menedżer Carlos Mendoza.

Jednak przed rozpoczęciem progresji w rzucaniu Senga musi przejść kilka wewnętrznych testów wytrzymałościowych, dodał Mendoza. W lutym, tuż przed rozpoczęciem wiosennych meczów treningowych, u Sengi zdiagnozowano umiarkowane naciągnięcie prawej torebki tylnej barku. Od tamtej pory nie rzucał.

Wyniki drugiego rezonansu magnetycznego Sengi przeprowadzonego we wtorek wieczorem brzmiały obiecująco. Mets chcieli, aby Senga przeszedł kontrolne badania obrazowe, „aby upewnić się, że nastąpiło prawidłowe gojenie i progresja, a stan zapalny ustąpił” – powiedział prezes operacji baseballowych David Stearns.

„Wyniki są bardzo, bardzo zachęcające” – powiedział Mendoza. „Zapalenie minęło”.

Po postawieniu diagnozy w lutym Senga otrzymał zastrzyk osocza bogatopłytkowego, a klub poinformował, że pauzuje przez około trzy tygodnie.

To było jakieś trzy i pół tygodnia temu.

Nowy harmonogram zaproponowany przez Mendozę przewiduje, że całkowity okres przestoju będzie wynosić od czterech do pięciu tygodni – jeśli od tego momentu wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem. Mendoza powiedział, że Senga „czuje się świetnie” i z punktu widzenia klubu nie ma żadnych obaw w związku z wydłużonym harmonogramem powrotu.

„Od początku wiedzieliśmy, że gdy tylko dostanie zastrzyk, miną na pewno trzy tygodnie, a potem dokonamy ponownej oceny” – powiedział Mendoza. „I oto jesteśmy i upewniamy się, że pokona wszystkie przeszkody. Jesteśmy bardzo zadowoleni z miejsca, w którym się znajduje. Musisz być ostrożny. Chcemy mieć pewność, że zrobimy to dobrze”.

Ostrożne podejście Metsów do zamknięcia Sengi sugeruje, że w okresie jego rozruchu będą działać podobnie. Typowy okres wiosennego wzrostu trwa około sześciu tygodni. W międzyczasie Mets wyznaczyli Tylora Megilla na następcę Sengi w rotacji, w której skład wchodzą także Jose Quintana, Luis Severino, Sean Manaea i Adrian Houser.

„To będzie bardzo płynne” – powiedział Mendoza. „Oczywiście będziemy prowadzić te rozmowy z Kodaiem, naszymi trenerami i naszą grupą medyczną. Był całkiem szczery. Musimy mieć pewność, że zrobimy to dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, że potrzebujemy dodatkowego czasu, zanim zacznie łapać piłkę, jestem prawie pewien, że podejdziemy do tego w ten sam sposób, gdy już zacznie działać, zacznie łapać kopiec i tym podobne. Ale znowu jest płynny.”

(Zdjęcie Kodai Sengi z 16 lutego: Rich Storry / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here