Osiągnięto porozumienie w sprawie rekompensaty pomiędzy kibicami UEFA i Liverpoolu kontuzjowanymi przed finałem Ligi Mistrzów w Paryżu w 2022 roku.

Pogust Goodhead i Bingham Long, kancelarie prawne reprezentujące kibiców Liverpoolu, potwierdziły, że w następstwie oferty rekompensaty złożonej przez UEFA osiągnięto „pełne i ostateczne porozumienie”.

Warunki „pozostaną poufne”, a UEFA twierdzi, że ugoda została zawarta „bez przyznania się do odpowiedzialności”.

Postępowanie prawne wszczęto w sierpniu 2022 r., a firmy wystąpiły w imieniu kibiców, którzy podczas finału w Paryżu doświadczyli krzywdy fizycznej i psychicznej. Roszczenia związane z naruszeniem umowy i zaniedbaniem.

Finał w 2022 roku, który odbył się na Stade de France, został naznaczony chaosem na stadionie, ponieważ kibice Liverpoolu byli uwięzieni w wąskich gardłach, a policja użyła gazu łzawiącego, gdy próbowali wejść na stadion. Początek meczu opóźniony o 30 minut.

Niezależna komisja przeglądowa UEFA, która opublikowała swoje ustalenia w lutym 2023 r., porównała sceny w Paryżu z scenami na Hillsborough podczas półfinału Pucharu Anglii w 1989 r., kiedy w wyniku zderzenia zginęło 97 kibiców Liverpoolu. W recenzji dodano, że „niezwykłe jest to, że w Paryżu nikt nie stracił życia”.

Gerard Long, dyrektor zarządzający Bingham Long, powiedział: „Jesteśmy zachwyceni osiągnięciem porozumienia w sprawie odszkodowań dla kibiców Liverpool Football Club, na których miały wpływ wydarzenia towarzyszące finałowi Ligi Mistrzów w maju 2022 r. Jako lokalna firma była to dla nas ważne jest dla nas, abyśmy mogli im poinformować, że rozwiązaliśmy sprawę bez długotrwałych postępowań prawnych, a oni otrzymają pewne odszkodowanie.

„Chciałbym wyjaśnić, że od szkód moich klientów nie zostaną potrącone żadne potrącenia i dlatego otrzymają oni 100% odszkodowania otrzymanego w ramach tej ugody.”

W oświadczeniu UEFA czytamy: „UEFA zawarła dzisiaj pełną i ostateczną ugodę z kibicami Liverpoolu reprezentowanymi przez Pogusta Goodheada i Binghama Longa, którzy zgłosili roszczenia z tytułu obrażeń ciała w związku z ich doświadczeniami podczas finału Ligi Mistrzów UEFA 2022, który odbył się w Paryżu. .

„Strony uzgodniły warunki tego oświadczenia, ale w przeciwnym razie warunki ugody pozostaną poufne. Ugoda została zawarta bez przyznania się do odpowiedzialności. UEFA jest zadowolona z osiągnięcia wspólnego stanowiska, które, jak ma nadzieję, zamknie sprawę kibicom. UEFA nie będzie udzielać dalszych komentarzy w tej sprawie.”

Zeszłoroczny niezależny przegląd znalezionych wydarzeń UEFA powinien „ponosić główną odpowiedzialność za awarie, które niemal doprowadziły do ​​katastrofy”.

UEFA ogłosiła w marcu zeszłego roku, że zwróci pieniądze wszystkim kibicom Liverpoolu, którzy wzięli udział w finale, który Real Madryt wygrał 1:0.

GŁĘBIEJ

„Uderzył mnie młotkiem”: Kibice pamiętają chaos, jaki panował podczas finału Ligi Mistrzów

(Thomas Coex/AFP za pośrednictwem Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here