ORLANDO, Floryda – Mike Tomlin dobrze rozegrał mecz i czy naprawdę spodziewałeś się czegoś innego po głównym trenerze, który pracuje na tej pozycji od prawie dwudziestu lat?

Tomlin stworzył wirtuozowski występ, jeśli chodzi o pokonywanie cienkiej linii, dając krystalicznie jasne, że nowo podpisany Russell Wilson jest na „pole pozycji”, jeśli chodzi o zostanie początkowym rozgrywającym drużyny Pittsburgh Steelers, wyprzedzając innego nowo nabytego rozgrywającego, Justina Fieldsa, wraz z nadejściem sezonu pozasezonowego w następnym miesiącu. Nie oznacza to jednak, że Fields nie będzie miał okazji postawić do góry nogami weterana Wilsona, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione.

Rozmawiając przez 30 minut z wybranymi przedstawicielami mediów na patio eleganckiego JW Marriott Orlando Grande Lakes podczas niedzielnego corocznego spotkania NFL, Tomlin omówił szybką modernizację pokoju rozgrywającego drużyny Steelers, wyrzucając wszystkich trzech z zeszłego roku, w tym Kenny’ego Picketta, wybór w pierwszej rundzie dwa lata temu. Tomlin pozostawił starter z pierwszego tygodnia tak otwarty, jak to tylko możliwe, nie do końca w to wierząc.

„Bądźcie pewni, że kiedy nadejdzie czas rywalizacji, Justin otrzyma szansę rywalizacji, a my pozwolimy tym chłopakom dojść do siebie” – powiedział Tomlin, który wygłosił swój pierwszy publiczny komentarz poza sezonem i prawdopodobnie ostatni w jakiejkolwiek merytorycznej sprawie. do czerwca.

W tej branży nazywamy to mową trenerską.

Niektóre rzeczy mówi się pod publikę, a inne nie. Tomlin pozostawienie drzwi otwartych Fieldsowi było jedną z tych właściwych rzeczy, które można było powiedzieć, ale bądźcie pewni, wiele będzie musiało trafić w fanów, aby tak się stało za sześć miesięcy.

Russell Wilson jest pierwszym rozgrywającym Steelers, dopóki nie udowodni, że wyrządza więcej szkody niż pożytku.

Okres.

„Najbardziej przykuwającym uwagę elementem rozmowy było to, jak dokładny był on w procesie badawczym w tej sprawie” – powiedział Tomlin o Wilsonie.

Tomlin osiągnął dokładnie to, czego chciał, podpisując kontrakt z Wilsonem i nie zamierza przepuścić takiej okazji, nie wykorzystując jej tak często, jak tylko może. To tylko plus, że zdobył takie wartości niematerialne w postaci rozgrywającego za nieco ponad milion dolarów, podczas gdy Broncos zapłacą prawie 40 milionów dolarów z jego pensji, aby nie grać dla nich – lub, w tym przypadku, grać przeciwko nim w którymś momencie roku .

Biuletyn Miasta Scoop

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

KupićKup biuletyn Scoop City

Co dokładnie Tomlina najbardziej ekscytuje w związku z Wilsonem? Jego przywództwo to coś, czego przez ostatnie kilka lat trudno było znaleźć po stronie ofensywnej. Pamiętajcie, że po zeszłorocznej porażce z Browns na wyjeździe Najee Harris mówił o czymś w tym stopniu.

To była absolutna prawda i Wilson powinien zaspokoić tę potrzebę.

I niezależnie od ostatnich ponad trzech lat Wilsona i tego, czy jego data ważności minęła, jego najlepsze atuty to coś, czego A) potrzebuje jednostka ofensywna i B) czego brakuje tej pozycji, odkąd dwa lata temu Ben Roethlisberger nazwał ją karierą .

Nie ma wątpliwości, że najlepszą częścią gry Wilsona w wieku 35 lat jest jego życiorys stwierdzający, że już to zrobił i dekada doskonalenia umiejętności przywódczych. Można bezpiecznie założyć, że w zeszłym roku pozycja rozgrywającego nie była przepełniona liderami. Nie mam nic przeciwko Pickettowi, ale biorąc pod uwagę, że cała jednostka ofensywna ma około 25 lat, rozgrywający musi prowadzić.

Kiedy rozgrywający jest w tym samym wieku i nie ma życiorysu, o którym można by mówić, wtedy przywództwo staje się problemem.

Wilson nie ma takich problemów i to właśnie przyciągnęło do niego Tomlina – mimo że Tomlin nigdy nie przyznałby się do tego publicznie.


Pokój QB Mike’a Tomlina wygląda zupełnie inaczej niż sezon temu. (Kareem Elgazzar / USA Today)

Po prostu uważam, że przywództwo jest elementem stanowiska” – powiedział Tomlin. „Nie możemy mówić o skutecznej grze rozgrywającego, nie dostrzegając jej elementu przywództwa, a on od długiego czasu spisuje się bardzo skutecznie w tej lidze i… to jest element jego profilu. Jestem pewien, że przez ten czas pracował nad tym, aby to udoskonalić i dokładnie zastanawia się, w jaki sposób wykorzystuje swój wpływ na jeden zespół, na kolegów z drużyny i okoliczności.

Pojawiły się myśli, że po przejściu Roethlibergera na emeryturę Steelers pójdą drogą wolnej agencji, aby znaleźć kolejnego rozgrywającego. Było wiele plotek na temat tego, jak Tomlin ceni weterana rozgrywającego z cechami przywódczymi i nie jest zainteresowany zaczynaniem od początku z młodym i niedoświadczonym lub początkującym rozgrywającym.

To tyle.

Pickett był tam na 20. miejscu w 2022 roku, a Steelers powołali go na kolejnego rozgrywającego franczyzy. W ciągu 23 miesięcy Pickett stracił pracę, w drugim roku cofnął się znacznie o krok i przy pierwszych oznakach nieszczęścia poprosił o wymianę.

Powiedziałbym, że niezbyt w stylu przywódcy.

Wilson, pomimo wszystkich dostrzeganych niedociągnięć i plotek na temat jego zachowania, jest liderem. Czy jest go pełno? Być może tak jest, ale wiesz co, nie ma znaczenia, czy uda mu się przekonać pozostałych 10 graczy w grupie, aby mu uwierzyli i poszli za jego przykładem.

„Russell jest weteranem, stary” – powiedział Tomlin. „Ma sprawdzony proces gotowości. Jest w tej lidze od dawna. Potrafi gromadzić żołnierzy, odbierających, rozgrywających, rozgrywających itp. Ma po prostu duże doświadczenie, jeśli chodzi o to, czego potrzeba, aby być facetem przez cały 12-miesięczny kalendarz. I myślę, że to coś, czego młody chłopak taki jak Justin mógłby się od niego uczyć.

głębiej

GŁĘBIEJ

Pytania do Mike’a Tomlina i Steelersa, na które należy odpowiedzieć podczas spotkań właścicieli NFL

Minęły nieco ponad dwa tygodnie i widać, dlaczego Tomlin był tak zachwycony pozyskaniem rozgrywającego, który ma udokumentowane doświadczenie w zakresie przywództwa, jakie ma Wilson. Wilson niemal natychmiast rozmawiał z gwiazdami defensywy Camem Heywardem, TJ Wattem i Minkah Fitzpatrick. Poszedł na kolację z ofensywnymi zawodnikami, takimi jak Pat Freiermuth i Connor Heyward.

W sobotni wieczór Wilson był na meczu NCAA Tournament South Region pomiędzy stanem Karolina Północna a Oakland w stadionie PPG Paints Arena wraz z mniejszościowym właścicielem Thomasem Tullem — są to partnerzy biznesowi firmy Acrisure, która posiada prawa do nazwy dawnego stadionu Heinz Field. Gracze, chcąc dowiedzieć się czegokolwiek o Tullu, zwracają się do niego, a jeśli w jego książkach Wilson będzie w porządku, będzie to miało jedynie wpływ na resztę jednostki.

„Kiedy uczestniczysz w grupie z pozostałą 10-tką, musisz przekonać ich, że każda sztuka będzie świetna” – powiedział Wilson. „Wiesz, ten kontakt wzrokowy, miłość, pasja i energia to bardzo szczególna rzecz. To także przechwałka, pewność siebie, a także know-how.

Ludzie przewodzą na różne sposoby. Pod koniec swojej kariery Roethlisberger nigdy nie był w stanie nawiązać kontaktu z młodszymi zawodnikami tak bardzo, jak by tego chciał, i przyznał to przy kilku okazjach. I szczerze mówiąc, młody chłopak czy rozgrywający taki jak Mason Rudolph, który przez większość swoich sześciu lat spędzonych w drużynie mógł zrobić tylko tyle, co mógł zrobić w zeszłym roku.

Wilson wydaje się być inny, a inny był tym, czego chciał Tomlin.

To może być jedyna rzecz, której Steelers potrzebują, aby zostać pretendentami do dywizji. Z pewnością wydają się mieć talent, ale potrzebują tylko czegoś nieuchwytnego, aby połączyć to wszystko w jedną całość. Tomlin ryzykuje, że zdolności przywódcze Wilsona z nawiązką zrekompensują mu braki umiejętności.

„Myślę, że dla mnie najbardziej atrakcyjnym elementem jego profilu jest dążenie do wielkości, człowieku, pogoń za dziedzictwem” – powiedział Tomlin. „To facet, który ma motywację i chcesz pracować z ludźmi o takim nastawieniu. Ten facet ma wizję tego, jak chce, aby jego kariera wyglądała, i ma mnóstwo pracy do wykonania. Wiedział o nas dużo (kiedy spotkał się dwa tygodnie temu przed podpisaniem kontraktu), dużo o nas, gdzie jesteśmy, dokąd chcemy jechać, o personelu itp.”.

I myślisz, że Tomlin zamierza postawić na takiego gościa jak Wilson, opierając się na treningach OTA i meczach przedsezonowych, na rozgrywającego takiego jak Fields, który może i ma większą przewagę, ale blednie w porównaniu z tym, czego według Tomlina potrzebuje teraz ta drużyna?

Im potrzebny jest nadmierny entuzjazm Russella Wilsona do gry.

To, czy jest autentyczny, czy nie, jest trywialne nie tylko dla samego procesu, ale także dla Tomlina.

(Zdjęcie na górze: Rebecca Droke / Associated Press)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here