ORLANDO, Floryda — Podczas trwających spotkań właścicieli NFL dyrektor generalny John Lynch po raz pierwszy od czasu, gdy drużyna San Francisco 49ers wywołała falę marcowych transakcji, zabrał głos publicznie, włączając w to zwolnienie defensywnego liniowego Arika Armsteada i dodanie 10 wolnych agentów z zewnątrz .

W tym miesiącu doszło także do dramatu związanego z kontraktem piwowarskim dotyczącym odbierającego Brandona Aiyuka i niezwykłego zwrotu, który nastąpił, gdy liga NFL – powołując się na naruszenia górnego limitu wynagrodzeń – pozbawiła 49ers możliwości wyboru w piątej rundzie draftu w 2025 roku.

Lynch podczas ponad 30-minutowego poniedziałkowego popołudnia przemawiając z małą grupą lokalnych reporterów opowiedział o wszystkich wydarzeniach tego miesiąca, przygotowując jednocześnie plan na przyszłość w kwietniowym drafcie do NFL. Oto podsumowanie.

1. Lynch powiedział, że 49ers i Armstead ciężko pracowali, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pozwoliłoby zatrzymać najdłużej grającego gracza w drużynie. Jednak ustalona na 2024 rok pensja obrońcy wynosząca ponad 18 milionów dolarów była zbyt wysoka w porównaniu z napiętą sytuacją 49ers w zakresie wynagrodzeń – zwłaszcza biorąc pod uwagę 13 meczów, które Armstead opuścił w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

„W jego przypadku musieliśmy to dostosować” – powiedział Lynch. „Arik postawił na siebie. I myślę, że podjął dobrą decyzję, ponieważ jego rynek tam był.

Jacksonville Jaguars przyznali Armsteadowi, którego kontrakt z 49ers miał wygasać po 2024 r., trzyletnim kontrakt o wartości 43,5 miliona dolarów, z czego 28 milionów dolarów jest w pełni gwarantowane. Może zarobić do 14,5 miliona dolarów w 2024 roku, a w następnym sezonie otrzyma 14 milionów dolarów więcej w formie w pełni gwarantowanych pieniędzy.

To znacznie więcej, niż 49ers byli skłonni poświęcić. Aby zastąpić Armsteada, wymienili się z Houston Texans za defensywnego Malieka Collinsa, który w tym sezonie będzie ich kosztował jedynie 8,47 miliona dolarów.

Lynch postrzega Collinsa jako zawodnika, który pasuje na zasadzie plug-and-play, ponieważ większość sztabu trenerskiego Houston, który niedawno grał w 49ers, w 2023 roku broniło się w podobny sposób.

„To nie jest projekcja” – powiedział Lynch. „W zeszłym roku grał w naszym systemie z DeMeco (Ryans) na wysokim poziomie. Po prostu lubimy to, co pasuje do nas.”

GŁĘBIEJ

Wykres głębokości 49ers: wczesna projekcja 53 zawodników i spojrzenie na skład drużyny

2. 49ers uważają, że około 10 milionów dolarów, które zaoszczędzili na odejściu z Armstead, będzie kluczowe w ich staraniach o przedłużenie skrzydłowego Brandona Aiyuka, który kwalifikuje się do przedłużenia. Aiyuk ma kontrakt na rok 2024, którego stawka opcji na piąty rok wynosi 14,1 mln dolarów, ale obie strony wydają się przynajmniej zainteresowane zawarciem długoterminowego paktu.

Lynch powiedział, że wbrew doniesieniom mediów z ostatniego tygodnia 49ers nie zaangażowali się w rozmowy handlowe dotyczące Aiyuk. Powiedział również, że zespół będzie opierał się na swoim doświadczeniu w zakresie skutecznego pozyskiwania kilku rodzimych graczy.

„Nie sądzę, że coś, co jest tego warte, jest kiedykolwiek łatwe” – powiedział Lynch. „Brandon jest dla mnie wyjątkowy. Jest wyjątkowy dla Kyle’a (Shanahan). Jest wyjątkową częścią zespołu. … Będziemy dążyć do tego, aby tak się stało. Czy to będzie trudne? Jestem pewien, że tak będzie. Ale wykonaliśmy dobrą robotę.”

Lynch powiedział, że 49ers są skłonni pozwolić Aiyukowi grać w sezonie 2024 w ramach opcji piątego roku, jeśli nie zostaną osiągnięte akceptowalne warunki.

„Próbujemy porozmawiać o pewnych parametrach rzeczy” – powiedział Lynch. „Prowadzimy dyskusje. To dobra rzecz.

„Nie ma wątpliwości, że ponieważ byliśmy tak agresywni, istnieją pewne realia, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, aby ruszyć dalej. Po prostu nie można mieć wszystkich. Ale Brandon to ktoś, kogo chcielibyśmy zatrzymać przy sobie.”

Krótko po przemówieniu Lyncha Aiyuk opublikował post historia na Instagramie, pozornie wyrażając niezadowolenie z sytuacji. Można to interpretować jako znak, że rozmowy z odbiorcą są jeszcze w powijakach. Pamiętajcie, że 49ers nie osiągnęli porozumienia z odbierającym Deebo Samuelem i napastnikiem krawędzi Nickiem Bosą aż do bardzo późnego końca każdego z dwóch ostatnich sezonów pozasezonowych – mniej więcej pięć miesięcy po tym momencie.

„Myślałem, że (agent Gross-Matosa) traktował to jak dom w Los Altos” – powiedział ze śmiechem Lynch. „Wycenił to nisko, potem zainteresował całą ligę, a potem wszystkich (przystąpił do licytacji). Yetur był gościem, z którym podpisaliśmy kontrakt, a większość ludzi w lidze powiedziała: „Człowieku, próbowaliśmy go złapać”. Wielu facetów go ścigało.

Gross-Matos ma na koncie zaledwie 13 worków w pierwszych czterech sezonach w lidze (dla porównania Floyd zdobył w tym okresie 39 i 1/2 worka), ale 49ers uważają, że 6-5-funtowy zawodnik ważący 265 funtów znacznie lepiej się do tego nadaje. bardziej wszechstronną rolę w ustawieniu 4-3 niż przy ustawieniu 3-4 dla Carolina Panthers.

„To długoletni i utalentowany sportowiec” – powiedział Lynch. „Najlepiej radziliśmy sobie, gdy mieliśmy jednego z tych gości – Charlesa Omenihu, Arden Key – który potrafi grać na zewnątrz i zjeżdżać w dół (w sytuacjach podań).”


49ers uważają, że wszechstronność Yetura Gross-Matosa świetnie sprawdzi się w ich obronie. (Bob Donnan / USA Today)

4. Lynch powiedział, że sympatię 49ers do nowego obrońcy De’Vondre Campbella, który zdobył wyróżnienia All-Pro w drużynie Green Bay Packers w 2021 roku, można prześledzić od czasów Shanahana jako koordynatora ofensywy drużyny Atlanta Falcons. Stworzyli draft Campbell w 2016 r., ostatnim sezonie Shanahana w Atlancie, a Lynch powiedział, że trener jest jego fanem od zawsze.

Dyrektor generalny osobiście rozmawiał z obrońcą narożnika Isaakiem Yiadomem, którego 49ers podpisało z 49ers po roku kariery obejmującym 14 zerwanych podań dla New Orleans Saints w 2023 roku.

„Właśnie go zapytałem: «Co zaskoczyło?»” – powiedział Lynch. – Ponieważ nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to tak konsekwentnie w obronie, jak w zeszłym roku.

Podczas kariery piłkarskiej, która ostatecznie zapewniła mu miejsce w Galerii sław zawodowego futbolu, Lynch został pełnoetatowym starterem dopiero w klasie 3. Przypomniał sobie to podczas rozmowy z Yiadomem.

„To był taki sposób myślenia: przestań w siebie wątpić i chodźmy” – powiedział Lynch. „(Yiadomowi) udało się znaleźć to przekonanie w zeszłym roku.”

Biuletyn Miasta Scoop

Biuletyn Miasta Scoop

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

Bezpłatne, codzienne aktualizacje NFL bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej. Zapisać się

KupićKup biuletyn Scoop City

5. Lynch powiedział, że Yiadom będzie rywalizować z Ambrym Thomasem, Darrellem Luterem Jr. i Samuelem Womackiem III w pozycji zewnętrznego obrońcy. Imponujący występ któregokolwiek z tej trójki może sprawić, że 49ers będą mogli łatwiej oddychać, jeśli chodzi o przeniesienie Deommodore’a Lenoira na pięciocentówkę po podaniu.

Zespoły specjalne są wyraźnie w centrum uwagi 49ers, którzy w zeszłym sezonie zajęli 25. miejsce w DVOA w tej fazie. Lynch pochwalił grę Yiadoma i dwóch innych zawodników, DB Chase Lucasa i obrońcy Ezekiela Turnera, w drużynie specjalnej.

6. Cornerback Charvarius Ward i ciasny koniec George Kittle przeszli operację mięśni tułowia, aby złagodzić ból, z którym zmagali się w sezonie 2023. Lynch powiedział, że obie gwiazdy powinny być gotowe na obóz przygotowawczy. Tight end Cameron Latu, który opuścił swój debiutancki sezon ze względu na operację kolana, będzie gotowy na program pozasezonowy.

Lynch powiedział, że Talanoa Hufanga, który w listopadzie zerwał więzadło krzyżowe przedniego przedniego, również radzi sobie dobrze podczas rehabilitacji. Wydaje się, że istnieje znacznie większa szansa, że ​​Hufanga wróci na pierwszy tydzień niż linebacker Dre Greenlaw, który zerwał ścięgno Achillesa w Super Bowl.

„Powie wam, że wróci w pierwszym tygodniu, ale musimy zachować rozsądek” – powiedział Lynch. „To może być sytuacja związana z PUP. De’Vondre daje nam możliwość zastąpienia Dre, jeśli go tam nie ma.


George Kittle przeszedł operację mięśni rdzenia, aby złagodzić ból, którego doświadczał w sezonie 2023. (Kyle Terada / USA Today)

7. Według doniesień 49ers gościli w tym miesiącu weteranów bezpieczeństwa Rayshawna Jenkinsa i Juliana Blackmona podczas wizyt wolnych agentów, ale jeszcze nie podjęli żadnych działań w tym kierunku.

„Rynek bezpieczeństwa mocno ucierpiał” – powiedział Lynch. „Doprowadzenie chłopaków do poziomu wynagrodzenia, na którym otrzymywali wynagrodzenie, zajęło lata. Kilku z nich zostało wyciętych, więc jest tam grupa świetnych graczy. Byłoby głupio, gdybyśmy nie zajrzeli.

Lynch powiedział także, że 49ers będą mogli ponownie zatrudnić rezerwowego Tashauna Gipsona seniora, który w przyszłym sezonie będzie miał 34 lata. Jednak zamiar weterana kontynuowania gry pozostaje na razie niejasny.

„Nie będę wypowiadał się w jego imieniu, ale odbyliśmy dobre dyskusje” – powiedział Lynch. Wiem, że nadal gra na wysokim poziomie.

8. Jaki błąd w wysokości wynagrodzeń doprowadził do tego, że liga NFL w czwartej rundzie draftu w 2024 r. zepchnęła 49ers o cztery miejsca i pozbawiła ich możliwości wyboru w piątej rundzie draftu w 2025 r.?

Lynch powiedział, że w czasach pandemii 49ers przepłacili bliżej nieokreślonemu zawodnikowi o 75 000 dolarów.

„To był błąd pisarski – obowiązywał nowy system” – stwierdził Lynch. „Jesteśmy właścicielami naszej części. Przeszliśmy przez cały problem łagodzenia. Ale liga zdecydowała się to narzucić, więc bierz leki i idź dalej.

Lynch powiedział, że 49ers początkowo próbowali odzyskać 75 000 dolarów, zamiast zgłosić to NFL.

„Na tym właśnie polega nasza wina” – stwierdził. „Więc wyciągnęliśmy z tego wnioski”.

9. Nowy asystent głównego trenera Brandon Staley był aktywnym uczestnikiem procesu bezpłatnej agencji 49ers.

„Był bardzo bystry, jeśli chodzi o personalną stronę spotkań wolnych agentów” – powiedział Lynch. „Miał kilka świetnych ujęć i opinii”.

Staley bardzo dobrze zna Floyda, którego trenował w Chicago Bears i Los Angeles Rams. W 2019 roku współpracował także z Yiadomem na Denver Broncos.

Jeśli chodzi o planowanie gry, Lynch podkreślił, że 49ers zatrudnili Staleya – byłego głównego trenera Los Angeles Chargers i ucznia guru defensywy Vica Fangio – aby jeszcze bardziej zróżnicować swoją obronę.

„(Nowy koordynator obrony) Nick Sorensen miał świetną wizję powrotu do naszego stylu obrony, ale chcieliśmy też ewoluować” – powiedział Lynch. „Brandon pozwala nam dodawać kolejne warstwy do tego, co robimy, bez narażania na szwank integralności tego, kim jesteśmy. Brandon to naprawdę inteligentny facet.

10. Fullback Kyle Juszczyk obniżył w tym miesiącu pensję o 1,75 miliona dolarów, aby pomóc drużynie 49ers osiągnąć zgodność z limitem kadrowym. Po odejściu Armsteada jest on obecnie najdłużej pracującym zawodnikiem 49ers.

Juszczyk bierze udział w tym spotkaniu ligi dzięki pracy swojej żony Kristin Juszczyk, która niedawno podpisała umowę licencyjną na NFL na używanie logo ligi w swoich projektach ubrań.

„Nie dawałem mu spokoju, że jest tutaj jako gość swojej żony” – powiedział Lynch ze śmiechem. „To taki dobry facet, jest taki dobry dla Kristin, jest z niej taki dumny. Ale naprawdę niepokoiliśmy go, że jest tym plusem.

(Zdjęcie u góry: Phelan M. Ebenhack / Associated Press)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here