Uroczystości odbyły się na Pchlim Targu w Tel Awiwie.

Tel Awiw:

W poniedziałek diaspora indyjska wraz z obywatelami Izraela obchodziła święto kolorów i żydowskie święto „Purim”.

Ambasada Indii w Izraelu udostępniła niesamowite zdjęcia przedstawiające ludzi tłumnie pojawiających się na Pchlim Targu w Jaffie w Izraelu, aby uczcić tę okazję kolorami i uchwycić chwile na swoich telefonach.

„Święta Holi w Izraelu! Hindusi i Izraelczycy obchodzili święta #Holi i #Purim na Pchlim Targu w Jaffie” – napisała Ambasada Indii w Izraelu w X.

Ponadto widziano także obywateli Izraela bawiących się kolorami, wysyłających jedzenie i klikających zdjęcia w specjalnie przygotowanych na tę okazję punktach fotograficznych.

Podczas wydarzenia ludzie tańczyli do piosenek Bollywood i uczestniczyli w specjalnym występie kulturalnym.

Wcześniej w New Delhi ambasador Izraela w Indiach Naor Gilon wyraził swoje rozczarowanie, że w tym roku nie obchodził Holi ze względu na trwającą wojnę w Gazie, i złożył życzenia Holi wszystkim Hindusom.

„W tym roku trudno mi przyłączyć się do radosnych obchodów Holi, wiedząc, że izraelskie dzieci, kobiety i mężczyźni nadal są przetrzymywani w ciemnych tunelach Gazy. Ale bardzo szczęśliwego Holi dla naszej indyjskiej rodziny! Świętujmy tego dnia modlitwą o zwycięstwo dobra nad złem” – zamieścił w poniedziałek w X.

Holi, święto kolorów, to święto żywotności, radości i oczywiście więzi rodzinnych i bliskich więzi. Oznacza rozkwit wiosny po długiej zimie. W dniu Holi ludzie spotykają się i smarują się nawzajem suchymi i mokrymi kolorami.

Wiele osób, zwłaszcza dzieci, świętuje to święto, bawiąc się balonami napełnionymi wodą i pistoletami na wodę. Jak w przypadku każdego innego festiwalu, ludzie częstują się nawzajem specjalnymi przysmakami Holi, takimi jak „gujiya”.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Czekając na odpowiedź załadować…Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here