Obrońca Barcelony Joao Cancelo zaprzeczył zarzutom dotyczącym konfliktów w szatni podczas jego pobytu w Manchesterze City.

Reprezentant Portugalii opuścił City i dołączył do Bayernu Monachium na wypożyczeniu w styczniu 2023 roku. Sportowiec poinformował, że nie był to jeden główny punkt zapalny, który doprowadził do jego odejścia, ale raczej seria mniejszych incydentów i ogólny wzorzec zachowań, które City uznało za destrukcyjne.

Obrońcy Rico Lewis i Nathan Ake byli rutynowo wybierani przed Cancelo przez Pepa Guardiolę, ale 29-latek wypożyczony z City do Barcelony twierdzi, że oskarżenia o zgłoszony spór z obydwoma obrońcami po utracie miejsca w drużynie wyjściową jedenastkę są nieprawdziwe.

Powiedział Portugalska gazeta sportowa A Bola: „Kłamstwa zostały powiedziane! Nigdy nie byłem dla nich złym towarzyszem i możesz zapytać zarówno Ake, jak i Rico.

„Nie mam wobec nich kompleksu wyższości ani niższości, ale takie jest jego zdanie (Guardioli). Zostałem, bo to nieprawda. Myślę, że Man City było wobec mnie trochę niewdzięczne, gdy mi to mówili, ponieważ przez te lata byłem bardzo ważnym zawodnikiem.

„Nigdy nie zawiodłem w swoim oddaniu klubowi i fanom i zawsze dawałem z siebie wszystko. Pamiętam czas, kiedy zostałem napadnięty i pobity, a następnego dnia grałem na Emirates przeciwko Arsenalowi. To są rzeczy, o których się nie zapomina. Zostawiłem żonę i córkę same w domu przerażony.

„Wolę wiedzieć, że mówię prawdę, czuję satysfakcję z tego, co zrobiłem. Jestem osobą przejrzystą, nigdy nie kłamałem. Życie toczy się dalej i życzę im wszystkiego najlepszego, ponieważ kiedy tam byłem, cieszyłem się piłką nożną i drużyną.

GŁĘBIEJ

Jak relacje Cancelo z Guardiolą pogorszyły się i osiągnęły punkt, z którego nie ma odwrotu

Sportowiec poinformował, że reakcja Cancelo na obecność na ławce rezerwowych przeciwko Arsenalowi w Pucharze Anglii w styczniu 2023 r., trzecim meczu z rzędu, w którym został wykluczony z wyjściowej jedenastki City, była punktem zwrotnym w jego relacjach z menadżerem Guardiolą.

Cancelo szybko dołączył do Bayernu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2022–2023, pomagając niemieckiej drużynie zdobyć mistrzostwo Bundesligi. Następnie dołączył do Barcelony we wrześniu 2023 roku.

Cancelo, który w tym sezonie grał zarówno na prawym, jak i lewym obrońcy, rozegrał 32 występy we wszystkich rozgrywkach, strzelił cztery gole i zaliczył cztery asysty. Jego obecna umowa z City wygasa w czerwcu 2027 roku.

Zapytany, czy myśli, że po podpisaniu przedłużenia umowy w lutym 2022 r. zaciągnie dwa kolejne wypożyczenia, Cancelo dodał: „Nie, tak naprawdę o tym nie myślałem, ale w tej chwili żyję swoim życiem. Pewne rzeczy podyktowały, że w zeszłym roku zostałem wypożyczony do Bayernu Monachium.

„Nie żałuję tego, mimo że City wygrało Ligę Mistrzów. Czuję, że dokonałem właściwego wyboru, że poszedłem do klubu, który naprawdę mnie chciał, jeszcze zanim przedłużyłem kontrakt. To był klub, który dał mi wiele w ciągu tych sześciu miesięcy, które tam spędziłem.

Miałem do czynienia ze świetnymi zawodnikami, a klub jest spektakularny. Potem przyszedłem tutaj, obniżyłem pensję i wcale mi to nie przeszkadza. To już trzeci raz, kiedy chcę przyjechać do Barcelony i wreszcie tu jestem.

Prezydent Barcelony Joan Laporta powiedział, że ma nadzieję, że Cancelo wraz z innym reprezentantem Portugalii i wypożyczonym Joao Felixem pozostaną w klubie w przyszłym sezonie.

głębiej

GŁĘBIEJ

Posłuchaj: Sam Lee i Pol Ballus wyjaśniają, jak rozwinęła się kariera Joao Cancelo w Man City

(Eric Alonso/Getty Images)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here