ANN ARBOR, Michigan — Mając szansę na ustanowienie rekordu liczby kandydatów wybranych w jednym drafcie do NFL, stan Michigan przyciągnął na swój zawodowy dzień w piątkowe popołudnie wielką rzeszę trenerów i oceniających NFL.

Główną gwiazdą był rozgrywający JJ McCarthy, którego akcje stale rosły, odkąd zgłosił się do draftu po tym, jak poprowadził Michigan do mistrzostw kraju. McCarthy, który w wielu prognozach znajdował się w pierwszej dziesiątce, powiedział, że jego celem jest wykazanie się dotykiem przy głębokich podaniach i udowodnienie, że potrafi wykonać wszystkie rzuty wymagane od rozgrywającego NFL.

„Chciałem tylko pokazać pytania, jakie mieli na temat wybuchów epidemii po lewej stronie i dodać trochę powietrza głębokim słupkom i tym podobne” – powiedział McCarthy. „Czułem, że dzisiaj to zrobiłem. Jestem całkiem pewny występu, który tam dałem.”

Według wielu prognoz McCarthy będzie czwartym rozgrywającym powołanym za Calebem Williamsem z USC, Drake’em Maye’em z Karoliny Północnej i Jaydenem Danielsem z LSU. McCarthy wykonał 67,6 procent swoich podań i rzucił na odległość 6226 jardów w ciągu trzech sezonów w Michigan, w tym dwóch jako starter. Jego 713 podań to najmniejsza liczba spośród czterech potencjalnych rozgrywających, ale jego bilans 27-1 jako startera jest zaletą w wywiadach z zespołami NFL.

„Chodzi o potencjał, cechy, charakter – o wszystkie te drobnostki” – powiedział McCarthy. „Mógłbyś rzucić na 5000 jardów w ciągu roku, ale jeśli masz okropny charakter i twoi koledzy z drużyny cię nie lubią, co ci to da? Jestem dumny z wartości niematerialnych i możliwości bycia liderem.

McCarthy powiedział, że trzyma się z daleka od dyskursu w mediach społecznościowych, ale ma świadomość, że jego prognozy są coraz lepsze. Przypisał to swojemu holistycznemu podejściu do gry rozgrywającego, w tym medytacji przed meczem i wrażeniu, jakie robi na drużynach, gdy spotykają się z nim twarzą w twarz.

„Jestem wyjątkowym facetem, jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego, medytację i tak dalej” – powiedział McCarthy. „Wygląda na to, że (zespoły) zmierzają w tym kierunku.”

Od czasu zgłoszenia się do draftu McCarthy trenuje w Huntington Beach w Kalifornii wraz z kilkoma innymi kandydatami do poboru, w tym Danielsem i Michaelem Penixem Jr. Zamiast numeru na plecach koszulki treningowej McCarthy miał charakterystyczną uśmiechniętą twarz, symbol sposobu myślenia, jaki wnosi do procesu draftu.

„Przy całej tej dodatkowej presji, jaką wiąże się z byciem rozgrywającym franczyzy, byciem powołanym do draftu i tak dalej, to po prostu przywraca mnie do korzeni: «Hej, ostatecznie to tylko mecz»” – powiedział McCarthy. „Kiedy patrzysz na planetę Ziemię i patrzysz w dół, pod koniec dnia tak naprawdę nie ma całej tej presji, którą odczuwasz”.

Piątkowy dzień zawodowców był spotkaniem członków drużyny mistrzowskiej stanu Michigan, w tym McCarthy’ego, obrońcy Blake’a Coruma, obrońcy Krisa Jenkinsa, skrzydłowego Romana Wilsona i Jima Harbaugha, obecnie trenera Los Angeles Chargers. Osiemnastu graczy z mistrzowskiej drużyny stanu Michigan zostało zaproszonych do NFL Combine, co umożliwiło Michigan pobicie rekordu Gruzji wynoszącego 15 graczy wybranych w drafcie w 2022 roku.

„Poczułem dreszczyk emocji, biorąc pod uwagę, ilu naszych zawodników tam było i ilu z nich rywalizowało” – powiedział McCarthy. „To było nieuniknione, że będzie tam grupa skautów i kilku trenerów. To był nasz ostatni raz, kiedy byliśmy razem i wszyscy chcieli się tym cieszyć i być obecni.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Stacy Revere / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here