DURHAM, NH — Izzy Daniel zdobyła w sobotę nagrodę Patty Kazmaier Award 2024 – przyznawaną najlepszej w kraju hokeistce z college’u kobiet – stając się pierwszą zawodniczką z Cornell, która dostąpiła tego zaszczytu.

Daniel, który został wybrany Graczem Roku ECAC i Ivy League, pokonał napastników Wisconsin Badgers Caseya O’Briena i Kirsten Simms, którzy w tym sezonie przewodzili NCAA pod względem punktacji.

Daniel zakończył sezon zasadniczy z 53 punktami na trzecim miejscu pod względem liczby punktów w kobiecym hokeju na lodzie i zajął drugie miejsce z 1,83 punktu na mecz. Jednak kapitan drużyny Big Red odegrał kluczową rolę w sukcesie swojej drużyny w tym sezonie. Daniel wyprzedziła swoją najbliższą koleżankę z drużyny o 25 punktów i strzeliła lub asystowała przy zdobyciu 10 zwycięskich bramek w tym sezonie.

Pod przewodnictwem Daniela Cornell nr 6 zdobył tytuł Ivy League i po raz pierwszy od pięciu lat wziął udział w turnieju NCAA.

„(Ona) uosabia wszystko, o co chodzi w nagrodzie Patty Kazmaier” – powiedział trener drużyny Cornell, Doug Derraugh zeszły tydzień. „Poprawianie zespołu i wszystkich wokół ciebie, produkcja w sprzęgle, sportowa rywalizacja i wyniki w nauce”.

Daniel (23 l.) została zaproszona na obóz ewaluacyjny Team USA przed mistrzostwami świata kobiet w 2024 r. w Utica w stanie Nowy Jork i oczekuje się, że będzie głównym wyborem w drafcie PWHL 2024, jeśli zdecyduje się przejść na zawodowstwo.

10 najlepszych finalistów nagrody to: napastnicy Daniel, O’Brien, Simms, Sarah Fillier, Tessa Janecke, Abbey Murphy, Abby Hustler i Danielle Serdachny; obrończyni Caroline Harvey; i bramkarz Gwyneth Philips.

Proces selekcji Patty Kazmaier rozpoczął się w lutym, kiedy trenerzy NCAA Division I zostali poproszeni o nominowanie zawodników do nagrody. Zawodnicy nominowani przez wielu trenerów zostali umieszczeni na oficjalnej karcie do głosowania, która została zwrócona trenerom w celu głosowania na dziesięciu finalistów. Trzej finaliści i zdobywca nagrody zostali wybrani przez 13-osobową komisję selekcyjną złożoną z trenerów, mediów drukowanych i nadawczych oraz przedstawiciela USA Hockey.

(Zdjęcie nagrody im. Patty Kazmaier: Justin Berl / Getty Images)Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here