GT vs MI: Klątwa porażki w pierwszym meczu nadal trwała dla Mumbai Indians, ponieważ pod dowództwem Hardika Pandyi drużyna przegrała sześcioma runami z Gujarat Titans.

Jeśli chodzi o pierwsze mecze IPL, historia nie była łaskawa dla jednej z najbardziej utytułowanych drużyn, Indian Mumbai, którzy pięciokrotnie podnosili trofeum. To była powtórka z historii, ponieważ MI przegrało swój jedenasty pierwszy mecz w sezonie w kłusie, po tym jak GT rozbiło ich sześcioma runami w niedzielę.

Hardik Pandya, będący po raz pierwszy kapitanem MI, również nie mógł pomóc drużynie w odniesieniu tak upragnionego zwycięstwa po tym, jak zespół zaciekle walczył w pogoni za 169 punktami. Gdy zabrakło 19 z ostatnich sześciu piłek, Hardik rzeczywiście wyszedł na prowadzenie z szóstką i czwórką przeciwko Umeshowi Yadavowi, ale to nie wystarczyło, ponieważ zaraz potem pałkarz został złapany.

Niechciany zapis

Dane sugerują, że zespół nigdy nie wygrał swojego pierwszego meczu w ciągu ostatnich 11 lat. W 2013 roku przegrali z RCB dwoma seriami, a w 2014 roku przegrali z KKR 41 runami. Po raz kolejny w 2015 roku KKR pokonał MI w swoim pierwszym meczu 7 bramkami w Eden Gardens.

W 2016 roku Rising Pune Supergiants pokonało ich dziewięcioma bramkami w Wankhede, a trend utrzymał się w 2017 roku, a RPG ponownie pokonało MI siedmioma bramkami, tym razem. W 2018 roku przyszła kolej na CSK, które zwyciężyło jedną bramką. W 2019 roku to DC pokonało Mumbai 37 w swoim pierwszym meczu.

Następnie w 2020 r. CSK po raz kolejny zwyciężyło, z przewagą pięciu bramek w Abu Zabi, a następnie RCB w 2021 r., DC w 2022 r. i RCB w 2023 r. Chociaż Mumbai pokazał, że wynik pierwszego meczu nie ma większego wpływu przez cały sezon, zdobywając w tym czasie pięć trofeów, ale z pewnością jest to zmartwienie dla zespołu.

Trener Boucher świadomy meczu otwarcia Jinx

Nie oznacza to, że zespół nie był już świadomy tej sytuacji. W rzeczywistości podczas interakcji z fanami kwestia ta została podniesiona, a główny trener MI Mark Boucher mógł jedynie powiedzieć: „Tym razem zajęliśmy się tą kwestią, ale jesteśmy otwarci na pomysły fanów”.

Wybór redaktora

GT kontra MI: Shubman Gill rozpoczyna karierę kapitana od zwycięstwa, przedłużając pierwszą passę MI
Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here