Pistolet wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy i odcisków palców.

Biofire Technologies, firma technologiczna z siedzibą w Kolorado, przygotowuje się do wysyłki pierwszego biometrycznego „inteligentnego pistoletu”, który trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych. Według Wiadomości NBC, broń wykorzystuje technologię rozpoznawania twarzy i odcisków palców w celu odblokowania broni osobom upoważnionym do jego użycia. Zasilany jest wyjmowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej wytrzymałości, który według firmy może wystarczyć na miesiące przy średnim użytkowaniu.

Według Wiadomości NBCFirma Biofire ogłosiła, że ​​do końca miesiąca wyśle ​​pierwsze pistolety kal. 9 mm. Stwierdzono, że pierwsza partia inteligentnych broni trafi do inwestorów, przyjaciół i innych osób z wewnętrznego kręgu firmy. Dodał, że w kolejnych miesiącach pierwsi płatni klienci otrzymają zamówienia.

Inteligentny pistolet ma służyć bardzo konkretnemu celowi: broni, której nie może używać nikt nieuprawniony, a zwłaszcza dzieci. Firma stwierdziła wcześniej, że broń wykorzystuje dane biometryczne, które nigdy nie opuszczają broni, która nie ma wbudowanego Wi-Fi, Bluetooth ani GPS.

Według firmy, ta broń za 1499 dolarów, zaprojektowana do obrony domu, umożliwia właścicielom broni palnej obronę, jednocześnie zapobiegając nieuprawnionemu dostępowi i niewłaściwemu użyciu. Jest dostępny w modelach dla prawo- i leworęcznych oraz z możliwością dostosowania rozmiaru chwytu.

Przeczytaj także | „Nie możemy go powstrzymać”: amerykański billboard zawstydza spożycie sera przez ludzi

„Inteligentny pistolet Biofire został zaprojektowany specjalnie dla prawdziwych właścicieli broni, którzy chcą wysokiej jakości broni do obrony domowej, której nie mogą używać dzieci ani przestępcy” – powiedział w ubiegłym roku Mike Corbett, doradca Biofire i były członek SEAL Team 6, zgodnie z Wiadomości CBS.

„Podejście firmy Biofire jest całkowicie nowatorskie: zastosowaliśmy zasady inżynierii o wysokiej precyzji, aby wywrzeć znaczący wpływ na liczbę możliwych do uniknięcia zgonów wśród dzieci z powodu broni palnej. Nikt wcześniej tego nie próbował. W rezultacie Biofire oferuje obecnie najbardziej zaawansowaną technologicznie broń palną dla konsumentów, niespotykaną dotąd w branży” – powiedział Kai Kloepfer, dyrektor generalny i założyciel Biofire.

„To nowa era w bezpieczeństwie broni palnej, której motorem jest ambicja i optymizm, motywowany myślą, że faktycznie możemy pomóc w ratowaniu życia ludzi” – dodał.

Warto zauważyć, że według firmy technologia biometryczna nie będzie działać, jeśli twarze i dłonie użytkowników będą całkowicie zakryte. Jak podała firma, inteligentny pistolet spełnia wymogi bezpieczeństwa dotyczące elektroniki użytkowej, a także standardy bezpieczeństwa dotyczące broni krótkiej ustanowione w niektórych stanach USA.

Czekając na odpowiedź załadować…

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here