Zaprezentowana zostanie prywatna kolekcja zdjęć Sir Eltona Johna i Davida Furnisha.

W poniedziałek, w dniu 77. urodzin Sir Eltona, muzeum V&A potwierdziło, że ponad 300 odbitek zostanie wykorzystanych na nowej specjalnej wystawie Fragile Beauty.

Kolekcja będzie eksplorować osiem odrębnych tematów życia i popkultury XX i XXI wieku.

Wiele z nich nigdy wcześniej nie było widzianych przez publiczność.

Dowiedz się więcej o niesamowitym życiu Sir Eltona, gdy gwiazda Tiny Dancer obchodzi dziś swoje urodziny.

We wspólnej pozie z kultową piosenkarką na Instagramie V&A powiedziała: „Jesteśmy zachwyceni możliwością udostępnienia pierwszego rzutu oka na oficjalny plakat naszej nowej, ważnej wystawy Fragile Beauty: Photographs from the Sir Elton John and David Furnish Collection”.

W poście pojawił się oficjalny plakat wystawy, intrygujące zdjęcie kobiety w samochodzie z dużą różową torbą wyłaniającą się z okna.

„Dzisiaj, aby uczcić urodziny Eltona, z radością informujemy, że Fragile Beauty zaprezentuje ponad 300 rzadkich odbitek autorstwa ponad 140 fotografów, którzy zdefiniowali epokę” – kontynuował podpis.

„Wypożyczony z osobistej kolekcji Eltona i Davida.

„Rozmieszczone w ośmiu sekcjach tematycznych XX i XXI wieku, obejmujących modę, reportaż, gwiazdy, męskie ciało, fotografię amerykańską, ruch na rzecz praw obywatelskich i aktywizm na rzecz AIDS w latach 80.

„Ponieważ większość prac jest prezentowana po raz pierwszy, niezrównany wybór czołowych fotografów świata Fragile Beauty opowiada osobistą i uniwersalną historię nowoczesnej i współczesnej fotografii”.

Fani byli zachwyceni, gdy dowiedzieli się, że wkrótce udostępniony zostanie publicznie rzadki wgląd w zainteresowania Eltona i Davida.

W komentarzach wysłali także wzruszające wiadomości urodzinowe, gdy legenda Rocketmana świętuje kolejny ważny kamień milowy.

(Odwiedziliśmy 1 razy, 1 wizyty dzisiaj)

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here