Minister Rozwoju Sportu senator John Enoh zadeklarował, że przygotowania do Igrzysk Afrykańskich 2027, które odbędą się w Egipcie, rozpoczną się niezwłocznie, gdyż w niedzielę przybyła kontyngent na właśnie zakończoną 13. edycję Igrzysk w Ghanie.

Zespół Nigeria przybył do stolicy kraju, Abudży i Lagos, partiami w niedzielę czarterowymi lotami zapewnianymi przez Ministerstwo Rozwoju Sportu.

W Ghanie drużyna Nigerii spisała się imponująco i zajęła drugie miejsce w ogólnej tabeli medali z łączną liczbą 121 medali, w tym 47 złotych, 34 srebrnych i 40 brązowych medali.

Chociaż zagraniczni sportowcy, którzy przyczynili się do sukcesu Nigerii na igrzyskach, również powrócili bezpośrednio do swoich baz, Enoh wierzy, że przewaga przed igrzyskami w 2027 r. zapewni temu krajowi przewagę w dążeniu do zdobycia po raz pierwszy pierwszego miejsca od czasu organizacji igrzysk w 2003 r.

„W imieniu Jego Ekscelencji Asiwaju Bola Ahmeda Tinubu, GCFR, witam Cię ponownie w naszym drogim kraju. Gratuluję Państwu znakomitego występu na właśnie zakończonych 13. Igrzyskach Afrykańskich, które odbyły się w Ghanie” – powiedział minister w oświadczeniu, które otrzymał w niedzielę nasz korespondent.

„Podczas gdy wy pławicie się w euforii spowodowanej swoimi wyczynami i poczuciem godnego osiągnięcia, pozwólcie, że szybko przypomnę, że przygotowania do 14. Igrzysk Afrykańskich, które odbędą się w Egipcie, rozpoczynają się teraz. Jako minister rozwoju sportu, nazywany dyrektorem generalnym igrzysk Nigerii, z pewnością będę z tobą przez cały czas.

„Bez uszczerbku dla kompleksowego audytu i dokładnej oceny naszych ogólnych wyników na meczach, które wkrótce zostaną przeprowadzone pod moim przewodnictwem i przywództwem, nadszedł czas, aby nasz kraj wydał tyle samo, jeśli nie więcej, jak na rozgrywki w rozwoju i przygotowaniach, jeśli kiedykolwiek mamy nadzieję znaleźć się na szczycie tabeli medali, co udało nam się osiągnąć tylko raz w 2003 roku, kiedy kraj był gospodarzem Igrzysk”.

Dodał, że dla ministerstwa priorytetem będzie dobro sportowców.

„W międzyczasie wyzwaniem dla Ministerstwa jest opracowanie trwałego pakietu zachęt, który w dalszym ciągu będzie na pierwszym miejscu stawiał dobro naszych sportowców. Jeszcze raz dziękuję naszym dzielnym bohaterom i bohaterkom i witam Was ponownie – powiedział Enoh.

Podnoszenie ciężarów przyniosło Nigerii największą liczbę medali (32, 10 więcej niż lekkoatletyka, która przyniosła 22 medale).

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here