W wieczór, gdy Caitlin Clark zdobyła 32 punkty dla Iowa, a JuJu Watkins 28 punktów dla USC, trener UConn Geno Auriemma podkreślił swojego zawodnika, nazywając gwiazdę Huskies Paige Bueckers „najlepszym zawodnikiem w Ameryce”.

Komentarze Auriemmy pojawiły się po poniedziałkowym zwycięstwie drużyny UConn nr 3 72-64 nad Syracuse nr 6 i awansowaniu do Sweet 16 po 30. z rzędu turnieju NCAA, co stanowi rekord wydarzenia. Bueckers zanotował w tym zwycięstwie double-double, zdobywając 32 punkty i dodając 10 zbiórek, co jest najwyższym wynikiem w meczu. Do swojego dorobku dołożyła także sześć asyst, cztery przechwyty i blok.

„Mamy najlepszego zawodnika w Ameryce” – powiedziała Auriemma. „I wiesz, mówię to tylko dlatego, że liczby w tym świecie analityki mówią, że tak jest.

– A całe zestawienie statystyk mówi, że tak. I każdy, kto oglądał, o tym wie i mamy szczęście. Wracamy do miejsca, w którym zakończyło się to dla nas w zeszłym roku i myślę, że jesteśmy innym zespołem, innym nastawieniem i mamy nadzieję na inny wynik.

Bueckers opuściła cały sezon 2022–2023 po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego w sierpniu 2022 r. UConn przegrała z Ohio State 73–61 w Sweet 16 w zeszłorocznym turnieju, co oznaczało najgorszy wynik drużyny Husky od 2005 roku.

W zeszłym miesiącu Bueckers ogłosiła, że ​​planuje wrócić do Storrs w stanie Connecticut na piąty sezon i zrezygnuje z draftu do WNBA.

Sobotni mecz UConn, który zwyciężył 86:64 z Jackson State w pierwszej rundzie, Bueckers zakończył mecz z 28 punktami, 11 zbiórkami i siedmioma asystami.

W sobotę w Portland Huskie zmierzą się z Dukem nr 7.

(Zdjęcie: David Butler II / USA Today)Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here