Mświetna wiadomość dla Lenovo Tenerife i jeden z stałych bywalców list hiszpańskiej drużyny Sergio Scariolo. Obrońca Madrytu Jaime Fernández doznał bardzo poważnej kontuzji kolana. Wyszedł bardzo obolały i został podniesiony przez personel medyczny drużyny La Laguna del Santiago Martín, a po badaniach lekarskich stwierdzono pęknięcie więzadło krzyżowe przednie i więzadło poboczne wewnętrzne prawego kolana. Gdy ustąpi obrzęk kolana, przejdzie operację. Trafienie strzelca, kluczowego dla Lenovo i obecnego w ostatnim sukcesie Hiszpanii w EuroBasket, pokonanej w Berlinie z Francją.

ZDJĘCIE ACB

Jaime’a nie było na korcie nawet od dwóch minut. Wszedł i gdy oznaczył stopnie, jedno z jego kolan weszło do środka. Nie minęło dużo czasu, zanim zaczęła wyglądać poważnie, i wkrótce dała się ponieść emocjom. nie mogąc zrobić kroku. „Dziękuję za zachętę. To trudny czas, ale damy radę. Musimy poświęcić trochę czasu na rehabilitację” – wyznał.

Po testach potwierdzają się najgorsze wróżby. W zależności od okresu rekonwalescencji urlop może trwać do roku.To cios dla Lenovo Tenerife i reprezentacji Hiszpanii. W drużynie Wysp Kanaryjskich był jednym z filarów drużyny w grze zewnętrznej, zdobywając średnio 9,6 punktu na mecz. Oprócz obecności w Koszykarskiej Lidze Mistrzów, gdzie kanaryjska drużyna będzie walczyć o wejście do Final Four w Belgradzie.

LUTY

I dla Hiszpanii. Nie był obecny na ostatnim Pucharze Świata, ponieważ Sergio Scariolo liczył z innymi mikrofalami, takimi jak Sergio Llull czy Daro Brizuela, ale w jego relacjach jest to powszechne. Na przykład zdobył europejski złoty medal w meczu przeciwko Francji, zdobywając w finale 13 punktów. I wrócił na okno kwalifikacyjne FIBA ​​do EuroBasket 2025 i ostatnie testy przed latem z Igrzyskami Przedolimpijskimi i Olimpijskimi w Paryżu.

Forma solowa część starcia z Belgią w Charleloi, zdobywając 5 punktów. Wydawał się jednak wyraźnym kandydatem do zespołu, który poprowadzi Sergio Scariolo i w którym oczekuje się obecności Ricky’ego Rubio lub Lorenzo Browna jako punktów odniesienia w generacji gry.Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here