Minister robót David Umahi oświadczył, że rząd federalny planuje ukończenie projektu drogowego Benin-Lokoja w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Umahi ujawnił te szczegóły w czwartek w Abudży podczas spotkania z wykonawcami odpowiedzialnymi za projekty drogowe.

Umahi oświadczył, że rząd federalny opracował metody przyspieszenia ukończenia projektu drogowego, który został przyznany w 2012 r., ale nie został jeszcze ukończony.

Ponadto oświadczył, że rząd federalny wyraził zgodę na ofertę BUA dotyczącą podjęcia budowy 30 kilometrów drogi w ramach programu ulg podatkowych, co doprowadziło do późniejszego przyznania spółce zaświadczenia podatkowego.

Minister poinformował także, że do prac na pozostałych 30 kilometrach drogi zostanie zatrudnionych trzech dodatkowych wykonawców.

Umahi oświadczył ponadto, że ministerstwo zamierza zmobilizować wykonawców, podpisując aneks, który umożliwi im zebranie 30 proc. środków po 9 miliardów dolarów każdy na przyspieszenie realizacji inwestycji.

Zapowiedział jednak, że wykonawcy złożą oświadczenie pod przysięgą, w którym uzgodnią termin zakończenia inwestycji.

Ze swojej strony Kabiru Rabiu, dyrektor wykonawczy grupy BUA Group, powiedział, że firma jest zaangażowana we wspieranie administracji prezydenta Bola Tinubu, aby odnieść sukces.

Według Rabiu, w samym Edo BUA zainwestowała ponad 2 miliardy dolarów w pięć linii cementu.

Powiedział, że budowa 30-kilometrowej drogi również jest korzystna dla grupy i mieszkańców Edo.

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here