Minister robót David Umahi powiedział, że nowy projekt osi drugiego mostu w Nigrze, Onitsha w stanie Anambra, pozwolił narodowi zaoszczędzić aż do 300 miliardów dolarów.

Ujawnił to w Asaba w stanie Delta, kiedy kierował kierownictwem ministerstwa podczas inspekcji obwodnicy prowadzącej do mostu w dół do Onitsha.

Oświadczenie w sprawie podróży Orjiego Orjiego, specjalnego doradcy ministra ds. mediów, zostało udostępnione dziennikarzom w poniedziałek w Abudży.

Przeczytaj także:

Według Orjiego minister powiedział: „Zauważyliśmy, że projekt jest wadliwy i zgodziliśmy się na nowy rodzaj projektu.

„W ten sposób uratowaliśmy kraj ponad 300 miliardów dolarów dzięki temu pojedynczemu ruchowi w to miejsce”.

Orji powiedział, że inne miejsca realizacji projektów odwiedzone przez Ministra obejmowały modernizację 15-kilometrowego odcinka III odcinka drogi wschód-zachód, od skrzyżowania Port Harcourt-Eleme do skrzyżowania Onne w stanie Rivers, którym zajmuje się RCC.

Powiedział, że Umahi przeprowadził także inspekcję odcinka 3 drogi ekspresowej Enugu-Port Harcourt w trakcie renowacji, trasy Enugu-Lokpanta obsługiwanej przez CGC oraz prac remontowych na terenie zawalonego mostu na moście New Artisan Bridge w stanie Enugu.

Powiedział, że minister wyraził zadowolenie z wykonanych prac i zlecił wykonawcom przyspieszenie prac, aby osiągnąć kamień milowy przed porą deszczową.

Orji powiedział, że minister ujawnił, że rząd federalny modernizuje 15-kilometrową drogę między wiaduktem Eleme a skrzyżowaniem Onne i zaczyna od wykopów w celu wypełnienia wszystkich uszkodzonych odcinków, aby zapewnić ich stabilność.

Według niego minister wyraził zaangażowanie rządu federalnego w budowę trwałej infrastruktury drogowej możliwie najniższym kosztem.

Nalegał, aby wykonawcy przy ustalaniu planów pracy zawsze uwzględniali cierpienia użytkowników dróg.

Umahi nalegał również, aby w porze deszczowej budowane drogi były przejezdne dla osób dojeżdżających do pracy.

Obserwuj kanał Eagle Online na WhatsApp

Zrodlo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here