Dlaczego banki upadają – szef EFCC

Przewodniczący EFCC, Szanowny Olukoyede

Opublikowany przez: Paul Dada

Przewodniczący wykonawczy Komisji ds. Przestępstw Gospodarczych i Finansowych EFCC, Ola Olukoyede, powiązał upadłości banków z przestępstwami gospodarczymi i finansowymi.

Zlecił także Nigeryjskiej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (NDIC) baczną obserwację banków w całym kraju, aby uniknąć upadłości i towarzyszących jej niekorzystnych skutków dla gospodarki.

Przekazał to zadanie w Abudży w czwartek, goszcząc dyrektora zarządzającego i dyrektora generalnego NDIC, Bello Hassana i innych członków kadry kierowniczej najwyższego szczebla Korporacji, którzy złożyli mu kurtuazyjną wizytę w siedzibie Komisji.

Olukoyede powiedział, że NDIC i Bank Centralny Nigerii, CBN, powinny w dalszym ciągu oświetlać banki reflektorami, aby wzmocnić je przed likwidacją.

„Istnieje związek pomiędzy działalnością przestępczą a likwidacją banków. Kiedy nie przestrzegają zasad, okazuje się, że ostatecznie banki upadają i to zawsze jest problem, a zatem masz do odegrania bardzo kluczową rolę, aby uniknąć upadku banku. Jesteśmy gotowi Was wspierać, jesteśmy gotowi współpracować z Państwem na wszelkie sposoby, aby to osiągnąć” – powiedział.

Szef EFCC określił NDIC jako kluczowego partnera i istotnego agenta w walce z przestępstwami gospodarczymi i finansowymi, wskazując, że Korporacja ma znaczne siły, aby pogłębić i wzmocnić wzrost gospodarki kraju. „Jedną z kluczowych kwestii

Obiecałem Nigeryjczykom, że użyją narzędzi walki z korupcją w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego, a kiedy spojrzycie na to krytycznie, odkryjecie, że branża finansowa odgrywa bardzo kluczową rolę we wzroście gospodarki i oczywiście wszyscy wiemy, że NDIC odgrywa ważną rolę główną rolę” – stwierdził.

Zapowiedział głębszą współpracę EFCC z Korporacją, utrzymując, że obie agencje mają szersze obszary znaczenia dla rozwoju narodu. „Jestem świadomy relacji pomiędzy NDIC i EFCC. Będziemy je wzmacniać i pogłębiać w ogólnym interesie naszego narodu” – powiedział.

  • Zatrzymano Nigeryjczyka Cole’a, który groził zabiciem szefa EFCC
  • Jak podejrzani oszuści oszukali doktora Bello na 1 milion funtów w zamian za „duchowe oczyszczenie”
  • Olalekan, mieszkaniec Lagos, został zatrzymany za podszywanie się i molestowanie seksualne

Wcześniej w swoich uwagach wstępnych Hassan pogratulował Olukoyede nominacji i wyraził zaufanie co do jego wysiłków na rzecz zmiany pozycji EFCC w walce z przestępstwami gospodarczymi i finansowymi.

„Wierzymy, że macie wszystko, czego potrzeba, aby posunąć tę Komisję do przodu w walce z przestępstwami gospodarczymi i finansowymi, co w dużym stopniu pomoże panu Prezydentowi w realizacji jego programu „Odnowionej nadziei” dla Nigeryjczyków” – powiedział.

Wypowiadając się na temat mandatu NDIC, Hassan twierdzi, że korporacja stanowi jedną z sieci zabezpieczeń w branży usług finansowych, podkreślając, że EFCC jest jednym z jej kluczowych interesariuszy w osiąganiu swoich celów.

„Do zadań NDIC należy nadzór bankowy, likwidacja licencjonowanych instytucji depozytowych. Oprócz tego NDIC ma mandat do wykorzenienia osób odpowiedzialnych za brak rozliczalności tych instytucji i dlatego uznajemy EFCC za jednego z naszych kluczowych interesariuszy na drodze do osiągnięcia naszego celu”, powiedział

Wezwał do ściślejszej współpracy z EFCC, utrzymując, że Komisja zawsze była niezwykle pomocna dla NDIC.

„Celem jest sprawdzenie, w jaki sposób możemy pogłębić współpracę istniejącą między NDIC a EFCC. Jak już powiedziałem, EFCC bardzo nam pomogło w tym, co robimy. W 2022 r. EFCC łaskawie zgodziło się na utworzenie dla nas biura w Abudży i Lagos” – powiedział.

Zaapelował, aby kwoty odzyskane przez EFCC na rzecz NDIC zostały zwrócone bezpośrednio Korporacji, a nie pokrywane przez rząd. Olukoyede wyjaśnił jednak, że sądy zwykle ustalają przeznaczenie środków odzyskanych. „NDIC może zawsze zwrócić się do rządu z wnioskiem o odzyskanie środków, jeśli nie zostaną one wpłacone bezpośrednio na jego konto” – powiedział.

Chicken Consumption Tips: A Guide to Safe and Healthy Eating Habits Mixer-magazin | Sponsored Oszczędzanie wody – miły nawyk czy konieczność? focus.pl | Sponsored Nowa generacja wanien walk-in dla seniorów: Ceny w 2023 roku mogą zaskoczyć Spaceruj w wannie | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored Ile kosztuje przeszczep włosów w Polsce i Turcji? Zobacz cennik Przeszczep włosów | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored Koszt przeszczepów włosów w 2022 roku może Cię zaskoczyć Szukaj reklam | Sponsored Klimatyzator przenośny bez rury – Ceny cię zaskoczą Przenośny klimatyzator | Reklamy w wyszukiwarce | Sponsored

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here