Turniej w Acapulco, który odbędzie się w tym tygodniu, ma Ale Galán i Juan Lebron jako niekwestionowani bohaterowie. Numery 1 z lat 2020, 2021 i 2022 rywalizują w swoim ostatnim wspólnym teście, a świat paddle tenisa czeka.

Teraz będzie to tym bardziej, jeśli będzie to możliwe, ponieważ mecz ćwierćfinałowy (który zostanie rozegrany we wczesnych godzinach od piątku do soboty czasu hiszpańskiego) zmierzy się z Javiego Garrido i Mike’a Yanguasapara, przeciwko której wszystko „eksplodowało” 17 dni temu w 1/8 finału turnieju Doha Major.

Podczas gdy na stadionie Khalifa w Doha rozgrywany był ostatni półfinał turnieju Major Kataru, rozeszła się bombowa wiadomość, która zrewolucjonizowała padla: Alejandro Galán podjął decyzję o zakończeniu związku z Juanem Lebronem. To właśnie walka w meczu z Mikiem Yanguasem i Javim Garrido mogła zadecydować o ostatecznym wyniku.

W tym meczu Juan Lebron zmierzył się z rywalami i trenerem, Juani Mieresa, w odcinku równie nieprzyjemnym, co wirusowym, który zakończył się decyzją Galána o opuszczeniu Wilka. Mężczyzna z Kadyksu przeprosił kilka godzin później na MARCA i teraz obaj szukają „zemsty”, aby pożegnać się jak najlepiej.

W pozostałych meczach mężczyzn faworyci nie zawiedli i w ćwierćfinale czeka nas kilka ciekawych pojedynków m.in. Tapia/Coello kontra Momo/Chingotto, Alonso/Gutiérrez kontra Paquito/Sanyo y Stupaczuk/Di Nenno kontra Sanz/Nieto.

Ari Sánchez i Paula Josemaría.

Ari Sánchez i Paula Josemaría.

Prawie dwa lata później 1 wypada w 1/8 finału

W drużynie kobiet sytuacja była odwrotna: trzy czołowe rozstawienia odpadły w 1/8 finału. Wśród nich numery 1 i mistrzowie dwóch pierwszych turniejów, Ari Sánchez i Paula Josemaría. Jego oprawcy byli Ana Catarina Nogueira i Bea Calderaco spowodowało ich eliminację w tej rundzie prawie dwa lata później fantastycznym występem.

Oni także zostali pokonani Ale Salazara i Tamary Icardoręce Aranza Osoro y Carmen Goenagaj Marta Ortega y Vero Virsedaktóry nie radził sobie z młodymi kobietami Alejandra Alonso y Andrzej Ustero.Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here