To starcie zapewnia wyjątkową mieszankę nostalgii i ducha rywalizacji. Choć szacunek dla jego byłego zespołu jest głęboki, Du Plessis będzie zdeterminowany poprowadzić RCB do zwycięstwa i potencjalnie przełamać dominację CSK na torze Chepauk.

Nadchodzący mecz otwierający sezon indyjskiej Premier League (IPL) zapowiada fascynujące starcie lojalności. Faf du Plessis, były zawodnik drużyny Chennai Super Kings (CSK), poprowadzi drużynę Royal Challengers Bangalore (RCB) przeciwko swojej starej drużynie na ich fortecy, stadionie Chepauk.

Powrót do znanych miejsc: Faf du Plessis

Faf du Plessis był ukochanym członkiem CSK, przyczyniając się do ich zwycięstw w mistrzostwach w 2018 i 2021 r. Jednak w wyniku megaaukcji w 2022 r. przeniósł się do RCB. Pomimo zmiany jego związki z „rodziną” CSK pozostają silne. Nadal jest kapitanem drużyn Jo’burg Super Kings i Texas Super Kings, siostrzanych drużyn CSK występujących w innych ligach.

Tym razem jednak jego misją jest podbicie Chepauk, terenu, na którym RCB od dawna zmagał się z trudnościami. Poprowadzenie swojej drużyny do zwycięstwa byłoby ich drugim zwycięstwem na stadionie.

Rekord Faf du Plessis w Chepauk

Faf du Plessis ma przyzwoity rekord w Chepauk, zdobywając 553 runy w 19 meczach, średnio 36,87. Jednak jego współczynnik uderzeń spada poniżej 120, co może budzić niepokój dla RCB. Jego ostatni występ przeciwko Indianom z Mumbai w 2019 roku zaowocował skromnym wynikiem zaledwie 6 runów.

Z drugiej strony jego występ przeciwko samemu CSK był pozytywny. W trzech poprzednich spotkaniach zgromadził 108 runów ze współczynnikiem trafień przekraczającym 160.

Dotyk rywalizacji: CSK kontra RCB

Ostatni występ Du Plessisa w dużym turnieju nie był idealny. W sezonie SA20 zdobył skromne 239 runów dla Jo’burg Super Kings.

Pomimo tego, że na boisku mierzył się z CSK, Faf du Plessis darzył ogromnym szacunkiem swojego byłego kapitana, MS Dhoniego. Przypisuje Dhoniemu kształtowanie jego umiejętności przywódczych: „Jest najlepszym kapitanem w historii… Obserwowanie MS i Stephena Fleminga w Chennai wywarło największy wpływ na moje przywództwo”.

To starcie zapewnia wyjątkową mieszankę nostalgii i ducha rywalizacji. Choć szacunek dla jego byłego zespołu jest głęboki, Du Plessis będzie zdeterminowany poprowadzić RCB do zwycięstwa i potencjalnie przełamać dominację CSK na torze Chepauk.

Wybór redaktora

DRS, 22 marca: MSD nie jest już kapitanem, do rozegrania pozostał jeszcze cały turniej


Śledź nas w mediach społecznościowych

wiadomości Google
Kanał Whatsapp

Powiedz nam, dlaczego nie podobał Ci się nasz artykuł, abyśmy mogli go ulepszyć?

Źródło

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here